ورزش ستون فقرات
درد و مشکلات ستون فقرات می تواند فعالیت های روزمره شما را تحت تاثیر قرار دهد این دردها را با انجام ورزش هایی ساده در خانه درمان کنید.

ورزش هایی که می تواند مشکل ستون فقرات را قبل از آن که خیلی دیر شود التیام بخشد 

در چند دهه گذشته، داشتن کمردرد به میزان 54 % در سراسر جهان افزایش یافته است. و این عدد نشان می دهد چقدر مهم است که کاری را قبل از اینکه خیلی دیر شود انجام دهیم.

نیکولای آموسوو یک جراح، مخترع و بهترین نویسنده یک کتاب پرفروش بود که معتقد بود سلامتی ما در دست خودمان است و رویکرد سیستماتیک او می تواند به ما کمک کند تا از مشکلات جدی در آینده پیشگیری کنیم.

ما می دانیم که درد کمر می تواند بسیار استرس زا و زجر آور باشد و برای همین در بخش ورزش و تناسب اندام نمناک از به اشتراک گذاشتن تمرین هایی که توسط یک جراح خلاقانه توصیه می شود، خوشحال هستیم.

ورزش ستون فقرات

تمرین های توصیه شده توسط نیکولای آموسوو برای درمان مشکل ستون فقرات

آموسوو مجموعه ورزشی خود را ایجاد کرد و اثربخشی آن ها را در خودش به اثبات رساند، او زندگی طولانی داشت و کمک کرد که نه تنها ستون فقرات خودش را درمان کند بلکه به تقویت عضلات و پیشگیری از مشکلات مفاصلش نیز کمک کرد.

هر تمرین را 100 بار با حداکثر سرعت انجام داد و تمام مجموعه تمرین ها حدود 30 دقیقه طول می کشد و ضربان نبض او به 110 - 120 بار در دقیقه رسید، که بسیار نزدیک به تمرینات هوازی است. توصیه می شود که با 4 - 5 تمرین شروع کنید و 10 - 15 - 20 بار هر یک را تکرار کنید.

1. ورزش روی یک صندلی:

روی یک صندلی بر روی شکمتان دراز بکشید و رو به پایین باشید و دست هایتان را پشت سرتان قفل کنید و پاهای خود را صاف کنید و حتی اگر لازم بود می توانید آن ها را روی یک مبل استراحت دهید.

تمام بدن تان را صاف کنید و آن را به موازات زمین قرار دهید و با پایین کمرتان تا حد امکان به عقب خم شوید و بالاتنه تان را بالا ببرید. این تمرین را 10 بار تکرار کنید.

ورزشی برای رفع درد و مشکلات ستون فقرات

2. خم شدن یوگا:

بر روی کمرتان دراز بکشید، جوریکه دست ها باید در امتداد بدن شما باشند.

پاهایتان را پشت سر خود بیندازید و با کف پاهایتان زمین را لمس کنید و این کار را 10 بار تکرار کنید. 

3. زدن کف دست تان به پشت کمرتان:

صاف بایستید و دستتان را بلند کنید و پشت سرتان بگذارید و بعد تیغه شانه را با کف دست لمس کنید که در این حالت سر شما ممکن است کمی به جلو حرکت کند. این تمرین را 10 بار با هر دست تکرار کنید.

ورزش کمر

چه ورزشی درد ستون فقرات را کاهش می دهد؟

4. لرزاندن بدن:

روی چهار دست و پا بنشینید و کمر خود را شل کنید و بعد با خم شدن تیز، سریع و تند دست ها را از آرنج شروع به لرزاندن کنید و این کار را برای 30 تا 60 ثانیه انجام دهید. 

5. نوسان روی زمین:

تمرینی که قبلا هم ورزش و تناسب اندام نمناک معرفی کرده بود ؛ بر روی کمر خود دراز بکشید و زانوهایتان را با دست هایتان بگیرید و آن ها را به سینه خود فشار دهید و بدن تان را به عقب و جلو تکان دهید. این تمرین را 10 بار تکرار کنید. 

ورزش های ساده و مناسب برای ستون فقرات

6. تمرین برای تقویت ماهیچه های کمری:

بر روی شکم خود دراز بکشید، به گونه ای که دست شما باید مستقیم در امتداد بدن تان باشد و سپس سر و سینه خود را بلند کنید و 3 ثانیه نگه دارید.

این تمرین را 3 بار تکرار کنید.

6 تمرین ورزشی بسیار ساده برای مشکل ستون فقرات

4.116
این مطلب مفید بود ؟133
منبع : بخش ورزش و تناسب اندام نمناک /ن /آ
برچسب : ستون فقرات
وبگردی