ورزش چروک صورت
بعد از اینکه کمی سنتان بالا رفت متوجه چروکی روی صورت و گردن خود خواهید شد این خطوط را می توانید با کمی ورزش و حرکات مناسب از بین ببرید.

ورزش صورت و حرکات ورزش صورت برای جلوگیری و درمان چین و چروک پوست

شل شدن پوست صورت و چین و چروک اغلب به خاطر کاهش وزن زیاد یا ناگهانی، پیری و انتخاب سبک زندگی خاص که منجر به از دست رفتن کلاژن و الاستیسه می شود، رخ می دهد.ورزش چروک صورت را کاهش می دهد. پوست صورتتان را سفت کنید و ظاهر چین و چروکش را با انجام یک سری تمرینات یوگا از روی صورت کاهش دهید و یا شروع به تمرین یک برنامه روتین ضد چروک کنید. 

آغاز به کار:

زیبایی ورزش های ضدپیری صورت این است که شما به هیچ تجهیزات و یا تدارکاتی نیاز ندارید، نیازی به آموزش ندارید و نیازی نیست که به جایی خاص بروید.شما می توانید این تمرین ها را در خانه خود در زمانی انجام دهید که متناسب با برنامه شما است.

همانطور که تجربه بیشتری به دست می آورید، می توانید ورزش های مختلفی را به اینها اضافه کنید تا ماهیچه های دیگر را نیز به کار ببرید و به روش های مختلف به پوست صاف و سفت دست پیدا کنید.

ورزش چروک صورت

با چه ورزشی چروک صورت را از بین ببریم؟ 

اجرای یوگای صورت مخصوص جلوگیری و درمان چروک پوست

این کار را حداقل برای یک دقیقه انجام دهید. این ورزش همه ماهیچه های صورت شما را محکم تر می کند و به شما کمک می کند جوان تر به نظر برسید. چشم خود را ببندید و به آرامی نفس بکشید و صورت خود را تا جایی که ممکن است، سفت مچاله کنید.

بازدم انجام دهید و زبان خود را تا جایی که می توانید بیرون بیاورید. چشم های خود را باز کنید و ابرو ها را بالا ببرید.

پیشانی را ورزش دهید

 این کار به کاهش چین و چروک و خطوط ریز با تنگ کردن ماهیچه های پیشانی کمک می کند. یک دست را روی دو طرف پیشانی خود نزدیک شقیقه ها بگذارید.

انگشتان خود را از هم باز کنید و انگشت شست خود را پشت سر خود، نزدیک پیشانی پایین تر از خط رویش مو قرار دهید. انگشتانتان را در انتهای ابروان خود قرار دهید و به آرامی پوست روی پیشانی خود را به سمت موهای خود بکشید، تا وقتی که پوستتان صاف شود.

ابروها را تا جایی که ممکن است بالا ببرید. این موقعیت را برای پنج ثانیه نگه دارید و پنج بار تکرار کنید.

یوگا صورت با تصویر

ورزش های عالی برای رفع چروک صورت  

جلوگیری و کند کردن روند پیری پوست با ورزش صورت 

در ادامه این بخش از ورزش و تناسب اندام نمناک چند تمرین وجود دارد که می توانید امتحان کنید:

مستقیم به جلو نگاه کنید و انگشت سبابه خود را در وسط استخوان گونه قرار دهید. محکم روی پوست خود فشار دهید و با استفاده از انگشتان، دایره های کوچکی را ایجاد کنید.

 لبهای خود را به شکل "O" درآورید، سپس لبهایتان را عقب بکشید، تا لبخند عریضی داشته باشید. ابرو و چشم هایتان را عمیق کنید. این تمرین تقریباً همان تاثیر را به عنوان بالا بردن ابرو ها دارد.

 انگشت سبابه خود را زیر هر چشم قرار دهید و هر انگشت را به سمت بینی خود فشار دهید. دندان های خود را با لبان خود مخفی کنید و دهان خود را کمی باز کنید. برای 30 ثانیه به سقف نگاه کنید، در حالی که پلک های بالایی شما تکان می خورند و می لرزند.

ورزش صورت

ورزش های ازبین برنده چروک صورت  

دیگر ورزش های ضد پیری که باید انجام دهید:

در ادامه بخش سلامت پوست و موی نمناک بخش دوم و برخی دیگر از بهترین ورزش های ضد پیری صورت وجود دارد که می توانید نیازتان را بر آورده سازید.

 یوگا ورزش رفع چروک صورت:

بهترین کار این است که این تمرین را در هنگام ایستادن انجام دهید و پشتتان را صاف نگه دارید. با استفاده از یک نفس عمیق شروع کنید و سپس هوا را در دهان خود نگه دارید مانند زمانی که کودک بودید، لپ هایتان را باد کنید.

این نفس را برای یک دقیقه یا تا زمانی که می توانید نگه دارید. سپس به آرامی نفس خود را از بینی بیرون بدهید. این کار را پنج بار انجام دهید و روزانه تکرار کنید.

این کار به صاف کردن چروک ها از جمله خطوط خنده و نیز سفت کردن ماهیچه های گونه، صورت و گردن شما کمک خواهد کرد. این ورزش ضد پیری صورت به ویژه برای اطراف چشمان شما مفید است.

 به عبارت دیگر، به کاهش پف اطراف چشم ها و نیز صاف کردن چروک های پنجه کلاغی کمک می کند.

برای انجام این تمرین, انگشتان سبابه و میانی دست تان را به گوشه ابرو ها فشار دهید و یک V را با انگشتان خود ایجاد کنید. فشار را به انگشتان خود اعمال کنید. حالا به سقف نگاه کنید, پلک های پایین خود را همزمان بالا ببرید.

این کار را برای چند ثانیه نگه دارید و سپس هفت بار آن را تکرار کنید. پس از اتمام کار, چشمان خود را به مدت چند ثانیه محکم ببندید.

محو خط خنده

حرکات ورزشی صورت برای جلوگیری از چروک 

ورزش چروک صورت و سفت کردن پرستیما:

پرستیما ماهیچه جلو گردن است و همانند دیگر ماهیچه های صورت با افزایش سن شروع به افتادن می کند. با سفت کردن آن, فک شما صاف تر خواهد شد.این تمرین می تواند به سفت کردن پوست گردن نیز کمک کند.

می توانید این کار را ایستاده یا نشسته انجام دهید. با صاف کردن کمرتان شروع کنید و سر خود را کج کنید تا به سمت سقف نگاه کنید.

سپس به سادگی زبان خود را به سقف دهان خود ببرید و بکشید و آن را همین گونه نگه دارید تا عضلات و پوست اطراف گردنتان سفت شود. باید سر خود را به آرامی تکان دهید، تا چانه تان به گردن شما برسد.

چین گردن

ورزشی که چروک صورت را از بین می برد

لبخند نرمتر و ملایم تر:

گونه های شما از این ورزش بهره مند خواهند شد به ویژه, به سفت کردن پوست و صاف کردن خطوط روی گونه های شما کمک می کند.

با باز کردن دهان خود و پوشاندن دندانهایتان با لب ها شروع کنید. دندان های شما باید مخفی باشند و دهان شما به شکل یک o باشد.

باید تا حد امکان لبخند بزنید. احساس عجیبی خواهد داشت, اما دندان ها را در آن پنهان نگه دارید. لبخند را در عریض ترین نقطه خود نگه دارید و انگشت اشاره را روی چانه تان تا فک پایینی قرار دهید و به آن فشار وارد کنید.

سپس سرتان را به آرامی خم کنید تا فکتان را باز کنید و این فرآیند را هفت بار تکرار کنید.

چروک پوست

کاهش چین و چروک با تمرینات ورزشی صورت

ورزش چروک صورت و گونه:

قسمتی از صورت شما که معمولاً می افتد, گونه ها هستند.این تمرین به شما در مبارزه با این افتادگی و کاهش چین و چروک ها کمک می کند.

سرتان را صاف نگه دارید و بعد لبخند بزنید. بدون باز کردن لب ها لبخند بزنید. بینی خود را چروک کنید.

این، باعث می شود که ماهیچه های گونه منقبض شوند و بالا بروند.این حالت را برای پنج ثانیه نگه دارید و سپس دوباره صورت خود را شل کنید. این تمرین را در هر بار 10 بار تکرار کنید.

چروک گونه

محو کردن چروک صورت با ورزش

ورزش چروک صورت و پیشانی:

آیا شما چین و چروک بر روی پیشانی خود دارید که می خواهید صاف شوند؟ آیا می خواهید از چین و چروک جلوگیری کنید؟این تمرین به شما کمک می کند, هرچند استفاده از آن کمی طول می کشد.

با قرار دادن انگشت سبابه خود در بالای چشم و زیر ابروهایتلن شروع کنید. سپس ابرو ها را بالا ببرید و همزمان با انگشت سبابه خود, پوست را بکشید و این کار 10 بار، در هر بار انجام دهید. 

پیشانی صاف تر با ورزش چروک صورت:

همانطور که در این بخش از سلامت پوست و موی نمناک خواهید خواند این، یکی از ساده ترین تمرین های صورت برای ضد پیری در این لیست است و این وررزش برای صاف کردن خطوط روی پیشانی طراحی شده است.

برای انجام این کار, شما می توانید نوک انگشتان را در وسط پیشانی خود قرار دهید و انگشتان را به طور مساوی میان خط رویش مو و ابروی خود پخش کنید.

سپس با اعمال فشار ملایم, انگشتان خود را روی پیشانیتان بکشید. این کار پوست را می کشد و به سفت کردن آن کمک می کند. این تمرین را هربار؛ 10 بار تکرار کنید و بینشان استراحت کنید.

پیشانی صاف

ورزشی مخصوص ازبین بردن چروک پیشانی صورت  

حرکت زرافه ورزشی برای چروک صورت:

صورت شما تنها بخشی از بدن شما نیست که از تمرین های قدیمی بهره بگیرد. این تمرین بر روی گردن تمرکز دارد و به سفت کردن پوست شل و کاهش خطوط و چروک ها کمک می کند. شما این ورزش را در دو مرحله انجام دهید.

باید مرحله اول را سه بار تکرار کنید. این ورزش شامل گذاشتن انگشت در پایین گردن, نزدیک یا روی استخوان ترقوه است. سپس, سر خود را به عقب کج کنید, به آرامی پوست را پایین بکشید و آهسته سر خود را به جلو تکان دهید تا چانه تان به سینه تان برسد.

انگشت خود را در قسمت تحتانی گردن خود برای مرحله دوم نگه دارید. حالا لب پایینی را تا جایی که می توانید فشار دهید. این کار دو گوشه دهان شما را به پایین می کشد.

در این موقعیت, سر را به عقب خم کنید تا چانه خود را به سمت سقف متمایل کنید, پوست و ماهیچه های قسمت جلویی گردنتان را کشش دهید. 

حرکت زرافه

ورزشی که چروک صورت و گردن را محو می کند 

هر چند وقت یک بار باید تمرین های ضد پیری صورت را انجام داد و برای چه مدت؟

شما باید برای رسیدن به بهترین نتیجه، شش تا هفت روز در هفته به مدت 30 دقیقه در روز ورزش کنید.این ممکن است یک زمان طولانی به نظر برسد، اما شما به سرعت شاهد یک تفاوت قابل توجه خواهید بود و هم چنین، انجام ورزش های صورت کاملاً رایگان است و این فرآیند برای جوان و سالم ماندن صورتتان عالی است. 

بعد از چه مدتی می توان نتایجش را دید؟

در اکثر مردم، شما می توانید نتایج قابل مشاهده ای را در حدود دو هفته با انجام مستمر که تا چندین ماه ادامه دارد، ببینید.علاوه بر آن، ورزش ضد چروک صورت نیز اثرات سالخوردگی را خنثی می کند.

 

بهترین ورزش پوست صورت برای رفع چروک و افتادگی ؛ از یوگا تا کشش

4.1103
این مطلب مفید بود ؟8419
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : wsimag / wikihow / بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن /آ
وبگردی