وسایل تزیینی
شما به راحتی می توانید با قاشق های پلاستیکی وسایل تزیینی زیبا و خاص برای منزل خود درست کنید.

ایده های برای ساخت وسایل تزیینی

ساخت وسایلی با قاشق های پلاستیکی , کفچه یا قاشُق ابزار کوچک فلزی یا چوبی است که دسته دارد و برای جایه جایی غذا و خوردن آن به کار می رود. ساخت وسایلی با قاشق های پلاستیکی , معمولاً برای خوردن غذاهای مایع، نیمه مایع، یا دان دان (مانند برنج) که خوردن آن ها با چنگال دشوار است از قاشق استفاده می کنند. از قاشق همچنین در آشپزی و برای افزودن مواد یا پیمانه کردن آن ها استفاده می شود. قاشق در ریشه واژه ای ترکی است که از فعل قاشیماق(qaşımaq) به معنی خاریدن، خراشیدن و تراشیدن گرفته شده است. پیش از آمدن این وام واژه به فارسی، در فارسی آن را کفچه ، چمچه و کمچه می نامیدند. این واژه هم اینک در زبان زازایی، گیلکی، مازندرانی و همچنین کردی مورد استفاده قرار می گیرد.

طبق نظریه دیگر اینکه قاشق ریشه در واژه قاشیماق داشته باشد مورد تردید واقع شده علت این تردید سابقه این کاربردآن در زبان ترکی است. قاشق چوبی را در قدیم کمچه و کمچک و کفچک می گفتند.با توجه به اینکه این واژه و همچنین چاگوگ (چاقو) نیز می تواند تغییر آوایی به قاشوق بدهد

خلاقیت رو میتونیم «استفاده متفاوت از وسایلی که همیشه در اطرافمون میبینم » هم معنی کنیم. یعنی با دیدی متفاوتی به دنیا نگاه کنیم.

قاشق های پلاستیکی یک بار مصرف رو همه مون دیدیم، دسترسی به این ها خیلی آسونه اما تا حالا فکر کردید با این قاشق ها وسایلی مثل جاشمعی ، آباژور و .. بسازید؟ اینجا ایده هایی برای کاردستی با این قاشق های پلاستیکی گذاشتیم.

به اطرافتون نگاه کنید چه چیزهای دیگه ای میبینید که با اون ها اثرهای هنری بسازید، جوری که اصلا شباهتی به قبلشون نداشته باشن؟

 

ساخت وسایلی با قاشق های پلاستیکی

 

وسایل تزیینی

وسایل تزیینی زیبا

وسایل تزیینی

وسایل تزیینی زیبا

وسایل تزیینی

وسایل تزیینی زیبا

وسایل تزیینی

وسایل تزیینی زیبا

آموزش ساخت وسایل تزیینی با قاشق پلاستیکی

4.537
این مطلب مفید بود ؟334
برگرفته از پرشین وی/ی
برچسب : کاردستی
وبگردی