ویژه برنامه شب یلدا
شبکه سه سیما برای شب یلدا ویژه برنامه ای با اجرای فرزاد حسنی و محمدرضا حسینیان با حضور چهره های سرشناس سینما و تلویزیون تدارک دیده است.

فرزاد حسنی با ویژه برنامه شب یلدا می آید

ایرانیان نزدیک به چند هزار سال است که شب یلدا آخرین شب پاییز را که بلندترین شب در طول سال است جشن میگیرند و در واقع مراسم جشن شب یلدا یکی از کهن ترین جشن های ایرانی است. رسانه ملی برای شب یلدای امسال تدارک ویژه ای درنظر گرفته و ویژه برانامه ای برای شب یلدا تدارک دیده است. ویژه برنامه شب یلدا با اجرای فرزاد حسنی و محمدرضا حسینیان روی آنتن میرود.

ویژه برنامه شب یلدا در شبکه سه سیما

جعفر عبدالملکی قائم مقام شبکه سه سیما گفت:شبکه سه سیما برای شب یلدا ویژه برنامه 120 دقیقه ای را تدارک دیده است.

وی ادامه داد:سید علی احمدی تهیه کننده ویژه برنامه شب یلدا است و برای اجرای برنامه از بیشتر مجریان یک سال اخیر شبکه سه سیما استفاده خواهیم کرد؛ البته محمد رضا حسینیان عهده دار اصلی برنامه است و فرزاد حسنی نیز او را همراهی خواهد کرد.

عبدالملکی تصریح کرد:قرار است در شب یلدا میزبان مهمانان متنوعی باشیم که در طول یک سال گذشته در قاب شبکه سه سیما شاهد درخشش آنها در بخش های مختلف اجتماعی ، معارفی،ورزشی بودیم. از عوامل سریال ها تهیه کننده، کارگردان بازیگران بخشی از مهمانان شب یلدا هستند .

 فرزاد حسنی

ویژه برنامه شب یلدا با اجرای فرزاد حسنی

قائم مقام شبکه سه سیما با اشاره به چهلمین روز درگذشت زلزله زدگان کرمانشاه اظهار داشت:بخشی از برنامه به چهلمین روز درگذشت زلزله زدگان کرمانشاه اختصاص دارد و قرار است ارتباط با سرپل ذهاب در شب یلدا برقرار کنیم.

وی عنوان کرد:آیتم های مختلفی در ویژه برنامه شب یلدا ازجمله تکریم بزرگان و پرداختن به سنت شب یلدا همچنین صله رحم خواهیم داشت.

عبدالملکی قائم مقام شبکه سه سیما خاطر نشان کرد:ویژه برنامه شبکه سه سیما پنج شنبه بعد از اخبار ساعت 22 به مدت 120 دقیقه پخش می شود.

مروری کوتاه بر پیشینه شب یلدا

شب یلدا یا شب چله آخرین روز آذرماه، شب اول زمستان و درازترین شب سال است.ایرانیان باستان با باور اینکه فردای شب یلدا با دمیدن خورشید، روزها بلند تر شده و تابش نور ایزدی افزونی می یابد، آخر پاییز و اول زمستان را شب زایش مهر یا زایش خورشید می خواندند و برای آن جشن بزرگی برپا می کردند. این جشن در ماه پارسی «دی» قرار دارد که نام آفریننده در زمان قبل از زرتشتیان بوده است که بعدها او به نام آفریننده نور معروف شد.
نور، روز و روشنایی خورشید، نشانه هایی از آفریدگار بود در حالی که شب، تاریکی و سرما نشانه هایی از اهریمن. مشاهده تغییرات مداوم شب و روز مردم را به این باور رسانده بود که شب و روز یا روشنایی و تاریکی در یک جنگ همیشگی به سر می برند. روزهای بلندتر روزهای پیروزی روشنایی بود، در حالی که روزهای کوتاه تر نشانه یی از غلبه تاریکی.

 شب یلدا

ویژه برنامه شب یلدا در تلویزیون

جشن شب یلدا جشنی است که از 7 هزارسال پیش تاکنون در میان ایرانیان برگزار می شود. 7 هزار سال پیش نیاکان ما به دانش گاه شماری دست پیدا کردند و دریافتند که نخستین شب زمستان بلندترین شب سال است.

ویژه برنامه شب یلدا 96 با اجرای فرزاد حسنی در شبکه 3

3.84
این مطلب مفید بود ؟31
برچسب : فرزاد حسنی
وبگردی