ویژگی زن زندگی
انتخاب همسر واقعا کار سختی است اما اگر شما مشخصات و ویژگی های یک زن خوب برای زندگی را بدانید می توانید با شناخت دختر مناسبی انتخاب خوبی داشته باشید.

ویژگی های زن زندگی و خانواده دوست

یکی از دغدغه های پسران برای ازدواج انتخاب دختری مناسب و ایده آل است. بسیاری از جوانان میل به ازدواج و تشکیل خانواده ندارند و معمولا با به کاربردن عبارتی مانند "دختر مورد ایده آل را پیدا نکردم" از مسئله ازدواج دوری می کنند اما آیا یافتن دختری ایده آل سخت است و دختری که ویژگی های متمایزی نسبت به سایرین داشته باشد وجود ندارد.

بی شک در جامعه ما دختران زیادی وجود دارند که زن زندگی هستند و ازدواج با آنان موجب ارتقاء و پیشرفت مرد می شود فقط کافیست بدانید این خانم ها چه ویژگی دارند. در ادامه این بخش از نمناک شما را با ویژگی های زن زندگی آشنا خواهیم کرد.

ابتدا خودتان را بشناسید

قبل از شناخت زن زندگی ، فرد باید خود را به درستی بشناسد و بداند از زندگی، کار، عشق و همسر آینده اش چه تعریفی دارد و سپس شخص ایده آلش را براساس این تعریف و ملاکهای خود شناسایی کند. بنابراین هر کس برای انتخاب فرد مورد معیارهای متفاوتی دارد و معیارهای یک زن زندگی مناسب، به دلیل شخصیت های متفاوت افراد با هم فرق دارد.

زن زندگی کیست؟

ویژگی های زن ایده آل برای ازدواج و زندگی

ویژگی های دختر مناسب برای ازدواج چیست؟

برای اینکه بتوانید یک زندگی در سطح بالا تشکیل دهید و از بسیاری از دغدغه ها مصون باشید باید در انتخاب همسر دقت کنید. در ادامه ویژگی های همسر ایده آل را آورده ایم:

به خانواده اش احترام بگذارد

دختری که قرار است بعنوان همسر انتخاب کنید باید برای خود، خانواده، ارزش ها و باورهایش احترام قائل باشد. دختری که به خانواده اش احترام نمی گذارد و تلفنی و حضورا با آنها به نحو مطلوب صحبت نمی کند برای ازدواج مناسب نیست. زن زندگی باید با شناخت اهداف منطقی خود بداند که از زندگی مشترک آینده اش چه انتظارات و توقعاتی دارد.

با هوش باشد

هوش توانایی سازگاری فرد با محیط است و هرچقدر فرد باهوش تر باشد راحت تر می تواند خود را با شرایط خانه، زندگی و مقررات زندگی وفق دهد. داشتن اخلاق خوب مانند مهربانی، گذشت، فداکاری و ارتباط اجتماعی مناسب از هوش بالای او در زندگی خبر می دهد.

شخصیت مستقل داشته باشد

داشتن شخصیت مستقل یعنی فرد بتواند خود تصمیم گیرد و روی آن مصر باشد. با زنی زندگی درباره یک موضوع با مشورت و نظرخواهی از دیگران تصمیم نهایی می گیرد و تحت تاثیر حرف دیگران تصمیم خود را تغییر نمی دهد و دهان بین نیست.

مسئولیت پذیر باشد

دختری را انتخاب کنید که نسبت به وظایف قبلی و جدید خود مسئولیت پذیر باشد .دخترانی که قبل ازدواج در کارهای خانه کمک نمی کنند و تدبیر اقتصادی ندارند، گزینه مناسبی برای تشکیل زندگی مشترک نیستند زیرا این شیوه را پس از ادواج هم ادامه می دهند چون در خانواده مسئولیت پذیری را یادنگرفته اند و در هنگام ازدواج هم کارها را پشت گوش می اندازند.

با دختران دیگر متفاوت باشد

دختری که از نظر شما زن زندگی باشد باید ویژگی های رفتاری فوق العاده داشته باشد و شما در کنارش احساس آرامش داشته باشید.

مورد اعتماد باشد

به دنبال دختری برای ازدواج باشید که صداقت و امنیت و اعتماد را با خود دارد.

موجب ارتقا شما شود

دختری که برای ازدواج صلاحیت دارد که به شما ضربه اقتصادی – اجتماعی – روحی وارد نمی کند و به شما کمک می کند در زندگی رشد کنید درجا نزنید.

به خانواده و خانه اهمیت می دهد

دختری لایق کسی است که به خانواده و حریم آن احترام می گذارد.

زن خوب کیست

ویژگی های خوب یک زن برای زندگی مشترک

ویژگی و خصوصیات زن مناسب برای زندگی

مدیریت بلد باشد

یک دختر خوب و مناسب برای زندگی دارای ویژگی هایی است که باید بتواند به بهترین شکل منزل را مدیریت کند تا بتواند یک زندگی خوب و منظم و به دور از غافلگیری برای تان فراهم کند.

مهربان و سخاوتمند باشد

زنان مهربان و سخاوتمند به دلیل اعمال خیر زندگی پر برکت تری دارند و به زندگی تان سلامتی و شادی منتقل می کنند.

قوی باشد

بهترین گزینه برای زندگی دختری است که در مقابل ضربات روحی زیاد استحکام و ثبات دارد و دارای ارزش ها و اعتقادات خاص و راسخ می باشد.

عاقل و قابل اتکا باشد

زنی را برای زندگی انتخاب کنید که عاقل و پر درایت باشند پس دخترانی که مشاور خوبی برای پدر خود در زندگی بوده اند از این جهت مناسبند.

تنبل نباشد

یک دختر را پیدا کنید که تنبل نباشد و همه چیز را به بی خیالی رد نکند و فعال و جذاب و با نشاط و روحیه باشد زیرا زن اکتیو زندگی را اکتیو می کند.

همیشه در حال تلاش کردن برای بهتر شدن باشد

از بهترین زن ها برای ازدواج کسانی هستند که بخاطر زندگی اشان شروع به بهبود خود می کنند تا زندگیشان را از جهت کمی و کیفی، بهبود ببخشند.

احترام شما را زیر پا نگذارد

زنی که به رشد کافی برای زندگی رسیده ، به خود و همسرش احترام می گذارد و هیچگاه در زندگی بی احترامی نمی کند.

وفادار باشد

دختری را برای زندگی انتخاب کنید که به او اطمینان دارید و می دانید که صرفا روی شما تمرکز دارد پس هیچگاه دختری که سر و گوشش می جنبدو حرف از روابط گسترده می زند را وارد زندگیتان نکنید. یکی از حقوق مردان این است که زن در غیاب مرد، امنت دار مال و آبروی همسرش باشد.

چنانچه نمناک اشاره کرده است شاید دختر یا پسر قبل ازدواج روابط گستره بسیاری داشته باشند اما بعد آن باید حد و حدود زندگی و همسرشان را رعایت کنند.

با هدف ازدواج با شما آشنا شود

زنی که آمادگی برای ازدواج دارد می داند که از رابطه چه می خواهد و این آشنایی را به سمت ازدواج می برد و وقت خود را با هدف غیر از ازدواج تلف نمی کند . او با خوشحالی درباره زندگی مشترک، بچه دار شدن، استقلال و زندگی خانوادگی صحبت می کند.

معیار انتخاب همسر

زن مناسب زندگی چه ویژگی دارد؟

ویژگی هایی که یک زن را برای زندگی مشترک ایده آل می کند:

به وضعیت مالی شما اهمیت دهد

زنی که به فکر ازدواج با شما نیست به هیچ وجه به وضع مالی شما اهمیتی نمی دهد زیرا روابط بی هدف و کوتاه مدت نیازی به امنیت مالی ندارد.پس زنی که به وضعیت مالی شما اهمیت می دهد ، به ازدواج با شما فکر می کند.

آشپزی بلد باشد

با خانمی ازدواج کنید که آشپزی می داند و از خانه داری هم سردر می آورد.

از شما باهوش تر باشد

اگر شما به دنبال شریک زندگیتان میگردید، مطمئن شوید که او انسان باهوشی باشد زیرا زن باهوش هیچگاه از به چالش کشیدن فکر شما دست بر نمیدارد که باعث میشود تیزهوشی ذهنتان را برای همیشه حفظ کنید.

صادق باشد

زنی را برای خود انتخاب کنید که با شما صادق باشد و هر گاه اشتباهی نمدید و یا تصمیمات غلط گرفتید شما را به مسیر صحیح بازگرداند و اشتباهتان را به شما بگوید.

نگرش مثبت داشته باشد

زن رویاهایتان باید نیمه پر لیوان را ببیند و همیشه نگرش مثبت داشته باشد زیرا افراد منفی برای سلامتی ما در دراز مدت بسیار بد و مضر هستند و این منفی بودن ها موجب افزایش ضربان قلب و اختلال در هضم غذا و همچنین کاهش تمرکز میگردد.

به جوک های شما بخندد

برای مردها بیشتر از زنان داشتن شریکی که فکر میکند او بامزه است ، اهمیت دارد. اگر شما زنی پیدا کردید که بتوانید با او بخندید، به خوبی از او مراقبت کنید.

از اهداف شما حمایت کند و اهداف خود را نیز دنبال کند

یک شخص ضعیف معمولا اهدافش را فراموش میکند . زن قوی باعث افزایش انگیزه میشود و به شما وابسته نیست پس لازم نیست که درمورد او نگران باشید زیرا او اهداف شخصی و اهداف مشترکتان را دنبال می کند.

در دعواها آرام بماند و شما را نیز آرام کند

ازدواج هایی پایدارترند که زن بتواند خود را در طول دعواها آرام کند و این حس آرامش را به همسرش هم انتقال دهد.

زندگی خودش را داشته باشد

یکی از مهم ترین موارد ازدواج داشتن یک حریم شخصی و خصوصی است. افرادی که دوستان خود، علایق شخصی خودشان و … را داشته باشند خوشحالترند و زندگی برایشان خسته کننده و کسل کننده نیست.

کینه ای نباشد

زنی را انتخاب کنید که بتواند دیگران را ببخشد زیرا بخشش، پایه و اساس زندگی سالم است. این فرد زمانی که شما اشتباهاتی مرتکب میشوید می تواند شما را ببخشد.

زن زندگی یعنی

ویژگی ها و نشانه های بهترین زن دنیا برای زندگی

ویژگی های مثبت زن زندگی و نکاتی که پسران باید به آن توجه کنند

در سالهای گذشته برای ازدواج ، خانواده ها با تحقیق و پرس و جو دختر مناسب پسر خود را انتخاب می کردند اما امروزه با گسترش آپارتمان نشینی و عدم ارتباطات وسیع، دیگر مردم کمتر نسبت به هم، آشنایی و اطلاعات کافی دارند.

بنابراین همانگونه که نمناک عنوان کرده است پسر و دختر به شیوه های امروزی با هم آشنا می شوند و بعد از آشنایی بهتر است تمامی معیارها و ویژگی های یکدیگر را بسنجند و خانواده را وارد ماجرا نمایند تا خانواده ها در رفت آمدهای متوالی برای خواستگاری و آشنایی، با خصوصیات یکدیگر آشنا شوند. در روند آشنایی با طرف مقابل پسران باید به نکات زیر توجه کنند:

  • رفتار را با گفتار طرف مقابل تطبیق دهند.
  • در شناخت طرف مقابل عجله نکنند و اگر قصد ازدواج جدی است خانواده ها طی چندین جلسه برای آشنایی بیشتر دختر و پسر با هم، رفت وآمد داشته باشند تا با شناخت کامل نتیجه و تصمیم نهایی گرفته شود.
  • پسران باید بر اساس آداب و رسوم و فرهنگ خانوادگی خود دختری را در نظر بگیرند و سپس ویژگی های او را با معیارهایشان تطبیق دهند.
  • دقت کنند که اخلاق مدار بودن یکی از آیتم های مهم برای پسران و مردان است. اخلاق مداری یعنی فرد در روابط خود حد و مرز را رعایت کند ودر غیاب یا حتی حضور همسرش به صحبت، شوخی و خنده نابجا با جنس مخالف نپردازد.
  • هیچگاه زنانی را انتخاب نکنید که در همه امور به شما چشم می گویند زیرا چشم گفتن به همسر در همه امور نشان از نبود هویت فردی و شخصیت مستقل است که به هیچکدام از زوجین توصیه نمی شود، درواقع زوجین باید با مشورت و انعظاف پذیری، زندگی خود را به نحو احسن پیش برند و زندگی موفقی را تجربه کنند. 

ویژگی اصلی زن زندگی از نظر روانشناس خانواده

4.6251
این مطلب مفید بود ؟23120
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /آ
وبگردی