پدال ترمز ماشین
بهترین زمان تعویض پدال ترمز ماشین، قبل از پوسیدگی و فرسودگی آن است که باید با رعایت نکات مهم پدال ترمز مناسب خودروی خود را انتخاب کنید.

آنچه باید در مورد انتخاب ، خرید و تعویض پدال ترمز ماشین بدانید

انتخاب پدال های ترمز مناسب برای ماشین شما وابسته به:زمان تعویض قطعات ، موادی که از آن ساخته شده اند و اینکه آیا از منابع قابل اعتمادی هستند یا خیر؛می باشد. سیستم ترمز مکانیزه ی امروزی(جدید/مدرن) مدتها است که پیدایش یافته است.

از زمان های گذشته، سیستم غلطک(طوقه) و پایه ی ترمز بصورت مکانیکی برای سیستم ABS کامپیوتر کنترل شده، مورد استفاده بودند و سرانجام تمامی اجزای ترمز فرسوده شدن و ملزوم به تعویض بودند. بخش هایی که بسیار نامناسب مورد استفاده قرار میگیرد و یا دچار فرسودگی و از هم گسیختگی میشود؛ پدال های گاز هستند.

پدال ترمز ماشین

همه چیز درباره پدال ترمز ماشین

چگونه پدال های ترمز مناسبی را انتخاب کنیم؟

درحالی که همیشه بهتر است اجزای تولید شده ی نوع اصل(اورجینال) سیستم ترمز OEM،نصب شوند؛برگزیدن پدال های ترمز مناسب از جنبه های مدل ها، برندها و گزینه ها بسیار دشوار شده است. بهتراست همیشه پدال ترمز پیش از اینکه کاملا دچار پوسیدگی و فرسودگی شود و طبق توصیه ی تولیدکننده ی وسیله نقلیه ی شما جهت حفظ بهینه ی قدرت توقف؛ تعویض شود.

تعویض کردن،خطرات شدید اجزای ترمز از قبیل چرخ گردان و اندازه گیری را کاهش می دهد. چنانه در بخش خودرو در نمناک گفته شده است اگر پدال های ترمزشما در حال پوسیده شدن هستند و شما نیازمند به انتخاب یک پدال ترمز مناسب هستید؛این 4 سوال جزئی را از خودتان بپرسید:

چه زمانی بهتر است پدال ترمز ماشین تعویض شوند؟

بسیاری از سازندگان مکانیزه توصیه می کنند به ازای هر 30.000 تا 40.000 مایل، به خصوص زمان تعویض لاستیک های خودروی خود؛پدال های ترمزتان را تعویض کنید. لاستیک ها و ترمزها به یکدیگر برای کمک به متوقف کردن وسیله نقلیه کمک می کنند، بنابراین ایجاب می کند که پدال های ترمز و لاستیک های خودروی خود را همزمان تعویض کنید.

تعویض پدال های ترمز قبل از اینکه بطور کامل فرسوده شوند،مانع از مجبوربودن به تعویض چرخ گردان ترمز شما و بخش لمس پدال های ترمز برای متوقف کردن چرخ ها از فشردگی؛می شود.

چرخ گردان (قسمت گرداننده ماشین) بهتراست هردو یا سه لاستیک و یا هر 100.000 تا 120.000 مایل،تعویض گردد. دلایل بسیار کمی برای اینکه استفاده کنندگان از خودرو ؛توانایی درک و شنیدن هشداری که به آنها در رابطه با نیاز به تعویض کردن پدال های ترمز پیش ازاینکه دیرشود؛ داده میشود؛ وجود دارد.

صدای جیغ کشیدن ترمز: اگر پدال ترمزتان را فشار می دهید و صدایی شبیه به جیغ کشیدن می شنوید، به این دلیل است که سطوح ترمزبسیار فرسوده شده اند. اگر سطوح ترمز پیش از شنیدن چنین صدایی تعویض نشوند؛ اثراتی از فرسودگی به داخل چرخ دان فرو می روند، که در بسیاری از موارد ملزوم به تعویض خود می باشد.

ضربات پدال ترمز: اگر پدال ترمز را فشار می دهید و احساس ضربه می کنید، این مورد یکی دیگر از نشانه های معمولی فرسودگی سطوح ترمز می باشد. اگر چه این مورد می تواند نشانه ی پیچ خوردگی چرخ گردان ماشین و یا مشکلاتی در سیستم ABS باشد؛از این رو بازبینی آن توسط یک مکانیک حرفه ای فکر خوبی است.

مشکلات پدال ترمز

بهترین زمان تعویض پدال ترمز ماشین

2.چه ویژگی هایی را بایستی در سطوح ترمز جست و جو کنم؟؟

زمان جست و جو برای سطوح جدید ترمز،شما 7 نکته را برای یافتن بهترین سطوح ترمز برای خودروی تان مورد توجه قرار خواهید داد. نوع سطح ترمزی که نیاز خواهید داشت به شرایط و مدل رانندگی شما دارد.

عملکرد آب و هوا:

سطوح مناسب ترمز جدای از اینکه هوا خشک،مرطوب، گل آلود ،گرم و یا سرد باشد؛ بایستی قادر به کارکردن در تمام شرایط آب و هوایی باشند. سطح ترمز شما بایستی همانطور که مورد مطلوب است کار کند و اصطکاک ایده آل را چه درهنگام سرد بودن و یا در هنگام داغ بودن؛به وجود آورد.

حداکثر دمای اجرا(MOT): این دما بالاترین دمای سطح ترمز است که می تواند قبل از تجزیه(از هم پاشیدگی) غیرایمنی،تعبیر شود.

پاسخ(واکنش) اصطکاک به دما:

این مورد در یک نمودار اصطکاک اندازه گیری شده مقدار اجبار شما برای نیاز به پدال جهت دریافت همان پاسخ در ترمزکردن فوری در مقایسه با ترمزکردن منظم را یادداشت می کند.

طول عمر چرخ گردان و تخته ترمز:

تخته ترمز و چرخ گردان هردو در معرض فرسوده شدن هستند.لازم است که طول عمر تخته هایی ک برای سالم ماندن به خوبیه چرخ گردان در زمان درگیری تخته های ترمز،را مورد توجه قرار دهید.

صدا و لرزش: شما مقدار صدا،لرزش و حنی احساس فشردگی پدال را روی تخته ترمز؛مورد توجه قرار خواهید داد.

سطوح غبار: تخته های ترمز ممکن است غبارهایی را که منجربه صداهایی در چرخ هایتان میشوند را جمع کنند.

انتخاب پدال ترمز

انتخاب و خرید پدال ترمز مناسب برای ماشین

3.انواع مختلف تخته های ترمز چه نوعی هستند؟

همانطور که در قسمت بالا در بخش دانستنی های خودرو در نمناک اشاره کردیم، همیشه بهترین توصیه برای تعویض تخته های ترمز پیروی از توصیه های سازندگان تعویض قطعات می باشد. بدین معنا که شما در جست و جوی تعویض تخته های ترمز OEM خواهید بود.

بسته بر نوع وسیله ی نقلیه ای که دارید، درحقیقت تخته ترمز OEM شما از موادی ساخته شده است؛ سه نوع رایج از مواد سازنده تخته های ترمز بصورت لیست در زیر آمده اند

1.تخته های ترمز اورگانیک

درابتدا،تخته های ترمز از پنبه ی نسوز،یک ماده ی بسیار سمی که منجربه بیماری های تنفسی بسیاری میشوند؛ساخته شدند.زمانیکه پنبه های نسوز متوقف شدند،تخته های ترمز بسیاری از ترکیب چندین مواد از قبیل کربن،شیشه،لاستیک،فیبرها و دیگر موارد؛ساخته شدند.

تخته های ترمز اورگانیک به صورت عادی نرم تر از تخته های ترمز مورد خواسته هستند.اشکال اصلی این است که آنها بسیار دوام نمی آورند. شما به صورت معمولی تخته های ترمز اورگانیک برای وسایل نقلیه ی لوکس و سبک تر را خواهید یافت.

2.بسیاری از وسایل نقلیه ی در جاده های امروزی از تخته های نیمه فلزی استفاده می کنند.

تخته ترمز نیمه فلزی متشکل از مس،آهن،فولاد و دیگر فلزات میباشد که با روغن گرافیت ودیگر مواد برای کمک به کاهش ساختن آنها توسط حرارت؛ترکیب شده است.این نوع از تخته های ترمز بعنوان راه حل های OEM برای وسایل نقلیه ی سنگین به منظور توانایی آنها در دوام بسیار بالا و کاهش اصطکاک که به ماشین های سنگین،تراکتوها و دیگر وسایل نقلیه سنگین؛دریافت میشوند.

3.تخته های ترمز سرامیکی

جدیدترین تخته ترمز دربازارتخته سرامیک است.تخت های سرامیک در سال 1980 بعنوان یک جایگزین برای تخته های پنبه نسوز قدیمی؛معرفی شدند.این نوع از تخته ترمز یک مواد سرامیکی سخت ترکیب شده با فیبرها سخته میشود.

به منظور ساختار منحصربه فردشان،انتظار می رود ک دوام زیادی داشته باشند.یکی از اشکالات آنها این است که در هوای سرد نمیتوانند بخوبی کار کنند.هم چنین از دیگر انواع تخته های ترمز گران تر هستند.

نوع پدال ترمز

انواع پدال ترمز ماشین

4.آیا تخته های ترمز OEM تنها مواردی هستند که مامیتوانیم استفاده کنیم؟

جواب ساده به این سوال خیر می باشد. تولیدات مکانیزه ای وجود دارند که نیازمند استفاده از اجزای OEM به منظور تضمین کردن،می باشند.از اینرو باید درابتدا همیشه سازنده وسایل نقلیه تان را بررسی کنید.

اگر چه چندین شرکت ماشین مزیت گزینه های تخته ترمزOEM ساخته شده در تولیدکنندگان بازار گرمی ساخته شده را داشته باشند.اگر تصمیم بر خرید تخته های ترمز در بازارگرمی دارید سه قانون زیر را پیروی کنید:

1.همیشه یک برند معتبر را خریداری کنید.

تخته های ترمز می توانند زندگی شما را نجات دهند.شما خواستار به خطر افتادن برای تعویض تخته های ترمز ساخته شده از تولیدات ارزان بازارگرمی نیستید.

2.ضمانت نامه را چک کنید.

بسیاری تخته ترمزهای تولیدشده ضمانت تخته های ترمز را پیشنهاد می کنند. اینکه آیا میتوان در حالیکه تخته های ترمز سرانجام طراحی شدند تا فرسوده شوند را به بازگرداند؛یکی از نشانه های کیفیت اجزای بازارگرمی می باشد.

3.در جستو جوی مدرک باشید.

دو نوع مدرک کلی تخته ترمز وجود دارد که شامل اجزای بازارگرمی می باشد.اولین نوع برسی موثر گوناگون(D3EA) است و دومین نوع مراحل آزمایش موثر ترمز(BEEP) است.

جدای از نوع تخته ترمزی ک انتخاب می کنید، مهم ترین چیزی که باید بیاد داشته باشید این است که نصب صحیح ، مهم ترین مورد در پیروی از قوانین است. زمانیکه برای انتخاب تخته ترمز درست در جست و جو هستید، اطمینان حاصل کنید که یک سرویس کامل مکانیک حرفه ای برای خود دارید.

 

علامت تعویض پدال ترمز ماشین + نکات مهم انتخاب و خرید

3.510
این مطلب مفید بود ؟73
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ن/ز.ت
وبگردی