پرتاب فضاپیما به فضا
ناسا فضاپیمای جدیدی را طراحی کرده که می تواند به سمت خورشید برود و اطلاعات جدیدی از خورشید را به زمین بفرستد که بسیار متحیر کننده می باشد.

 فضاپیمایی که برای لمس خورشید به فضا پرتاب شد

همواره یکی از بزرگترین آرزوهای بشر لمس و مشاهده خارج از زمین بوده و یا حتی برای دریافت برخی اطلاعات،هزینه های کلانی را کرده است تا بتواند از اتفاقاتی که در فضا رخ می دهد مطلع شود.

به همین دلیل روز گذشته شرکت بزرگ هوافضا ناسا،در طی عملیاتی،فضاپیمایی بسیار گران قیمت را برای ماموریتی به فضا پرتاب کرد.جزئیات بیشتر را در ادامه این مطلب از بخش سرگرمی نمناک خواهیم گفت.

فضا پیمای "دلتا IV" یکی از پر هزینه ترین فضاپیماها برای شرکت ناسا می باشد که برای ساخت آن هزینه 1.1 میلیارد پوندی را اختصاص داده است.اما این فضا پیما قرار بود که در دو شب گذشته به فضا پرتاب شود،اما به دلیل نقص فنی به فضا پرتاب نشد و در نهایت شب گذشته این فضا پیما در اواسط شب با وجود هزاران تماشاچی به فضا پرتاب شد تا ماموریتی که حرف آن 60 سال گذشته زده شده بود را انجام دهد.

 پرتاب فضاپیمای ناسا

پرتاب فضاپیمای ناسا برای لمس خورشید 

ناسا و پرتاب فضاپیمای جدیدش به فضا برای کسب اطلاعاتی جدید از خورشید

آقای "یوجین پارکر" یکی از فیزیکدانان بزرگ با 91 سال سن می باشد که در 60 سال گذشته اعلام کرد که باد خورشیدی وجود دارد و در آن زمان هیچ کس حاضر نبود تا هزینه ای برای اثبات این نظریه یوجین هزینه نماید.

آقای دکتر فاکس در مورد پرتاب این فضاپیما به آسمان این گونه گفت:"این فضاپیما ماموریتی بسیار جدید خواهد داشت و بشریت را از اتفاق هایی که در سیاره خورشید رخ می دهند آگاه خواهد ساخت که ما دانشمندان دهه ها بر روی این موارد اندیشیده ایم و اما نتوانسته ایم اطلاعات مهمی بدست بیاوریم و اکثر آنها بطور یک نظریه علمی بودند".

سرعت این فضاپیما 430000 مایل بر ساعت گفته شده است که از هر فضاپیمایی که تا کنون به فضا پرتاب شده است،سریعتر می باشد.

البته منظور از لمس کردن،لمس کردن واقعی و از نزدیک نمی باشد چرا که دمای خورشید 5500 درجه سلسیوس است و هر فضاپیما یا کاوشگری را می تواند در عرض چندین ثانیه نابود سازد.این فضاپیما تقریبا در فاصله 4 میلیون مایلی خورشید برای کسب اطلاعاتی قرار خواهد گرفت.

ناسا در یک بیانه ای جدید این گونه گفت:"این فضاپیما می تواند اطلاعات بی سابقه ای در مورد خورشید را به ما ارائه سازد که می تواند در سیستم خورشیدی و زمین بسیار موثر باشد".

با توجه به این جملات می توان دریافت که این ماموریت بخشی از اهداف ناسا بوده است و این مجموعه خواستار کشف اسرار ارتباطی میان خورشید و زمین بوده است.

 

ویدیو پرتاب فضاپیما ناسا به فضا ؛

فضاپیمایی که برای لمس خورشید به فضا پرتاب شد + فیلم

4.719
این مطلب مفید بود ؟181
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ف.ن /آ
وبگردی