پرتقال عجیب بنفش
در بریزبن یک خانم که از بازارچه پرتقال خریداری کرده بود پس از تقسیم آن برای خوردن پسرش با رنگ بنفش عجیب روی پرتقال رو به رو شد.

پرتقال بنفش عجیب و غریب

امروزه با گذشت هزاران سال، به طور روز افزون تعداد جمعیت انسان های زنده بر روی کره زمین در حال افزایش هستند و با رشد چشمگیر جمعیت میزان مصرف مواد غذایی و یا میزان ساختمان سازی برای رفع نیاز مسکن انسان ها بیشتر و بیشتر می شوند و این باعث می شود که کیفیت کالاها کاهش پیدا کند.

بااین وجود اخیرا تصویر پرتقال عجیبی این روزها در صفحات مجازی ، بسیار در حال انتشار است که این پرتقال به طرز شگفت انگیزی به رنگ بنفش تغییر رنگ یافته است.اما علت این چه بوده است؟جزئیات بیشتر را در ادامه این مطلب از بخش سرگرمی نمناک خواهیم گفت.

هفته گذشته یکی از ساکنان بریزبن به نام خانم "نتی موفیت" از بازارچه ای به میزانی پرتقال خریداری نمود و سپس به خانه آمد و قصد داشت که بعد از صرف غذا ، از پرتقال های خریداری شده به عنوان میان وعده ای سالم به پسر بچه 2 ساله اش بدهد.

با این وجود شکل و شمایل میوه، کاملا طبیعی بود و جای هیچ شکی در سلامت آن وجود نداشت و وی برای خوردن راحت تر پرتقال توسط فرزندش ، آنرا به 4 قسمت تقسیم کرد و پسر بچه 2 ساله تنها 3 عدد از آنها را خورد و یکی دیگر نیز بر روی میز رها شده بود.

تغییر رنگ عجیب پرتقال

پرتقالی که به رنگ بنفش تغییر یافت

خانم نتی موفیت در مصاحبه ای با ABC این گونه گفت:شکل و شمایل پرتقال به گونه ای بود که گویی بر روی آن جوهر ریخته شده بود.در ابتدا برای من هیچ چیزی جز سلامتی فرزندم مهم نبود و خوشبختانه بر روی آن هیچ تاثیری نگذاشت و اینک کاملا سالم است.

این اولین باری نیست که یک پرتقال به رنگ بنفش دیده می شود و یک بار دیگر در سال 2015 این اتفاق نیز افتاد و دانشمندان نیز اعلام کردند که بر روی رمز و راز آن تحقیق خواهند کرد.

با انتشار این تصاویر در صفحات مجازی برخی از محققان برای بررسی این پرتقال به خانه خانم نتی موفیت حضور یافتند و با کمی تحقیق و بررسی ، نمونه هایی را به یک آزمایشگاه تخصصی زیست شناسی مولکولی ارسال نمودند و باز هم خبر قطعی از علت رنگ بنفش پرتقال گفته نشد.

با این وجود گمان می شود که رنگ عجیب این پرتقال از طریق نوعی بیماری که از طریق ساکنین این خانه به پرتقال وارد شده و واکنش شیمیایی در آن رخ داده است و این تنها یک فرضیه است و هنوز علت اصلی آن گفته نشده است.

تغییر رنگ عجیب و غریب پرتقال به رنگ بنفش

4.314
این مطلب مفید بود ؟122
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ف.ن/ ز.ت
برچسب : پرتقال
وبگردی