پرسودترین شغل ایران
برای اینکه در کشور ایران شغلی پر در آمد داشته باشید می توانید از ایده های پر سود که به واقعیت تبدیل شده استفاده کنید.

باورتان می شود ساندویچی پرسودترین شغل در ایران است؟

شغل ساندویچی و فست فود یکی از پر درآمدترین مشاغل در ایران است البته اگرشروع و ادامه فعالیت به صورت اصولی باشد و موارد مدیریتی به نحو صحیح و کامل رعایت شود. اگر دنبال ایده برای برپایی کسب و کار می گردید ، می توانید در کوتاه ترین زمان آموزش های مربوطه به راه اندازی فست فود را دیده و پس از گذراندن دوره های بهداشت و گرفتن جواز کسب اقدام به گشودن مغازه خود کنید. اما قبل از راه اندازی این شغل ، این بخش از نمناک را مطالعه کنید تا با مزایا و مشکلات این شغل آشنا شوید .

علت پر درآمد بودن شغل ساندویچی و فست فود 

  •  یکی از اساسی ترین مزایا و برتری این شغل این است که تمام محصولات به صورت نقد به فروش می رسد اما شما می توانید مواد اولیه مصرفی را به صورت نسیه، اقساطی و یا تسویه مدت دار از شرکت های فروشنده مواد اولیه خریداری کنید .
  •  کم هزینه ترین تبلیغات در سطح کلان مربوط به شغل و فعالیت ساندویچی و فست فود می باشد زیرا اگر این کار اصولی انجام گیرد و شما تبحر کافی در این زمینه داشته باشید مراجعات مردم به فست فود بسیار زیاد است و نیاز به تبلیغ زیادی ندارد.
  •  گرچه این شغل نیز، مسئولیت ها و دردسرهای خود را دارد. اما اگر هم صبر و حوصله و هم کمی سلیقه و برخورد مفید داشته باشید، پس می توانید در این حرفه پیروز شوید و چند نفر دیگر را نیز بعنوان یک کارآفرین مشغول کار کنید.
  •  باید بدانید این شغل حتی سبب رونق بقیه مشاغل مثل ساخت نوشابه و ماء الشعیر، نون ساندویچ، خیار شور، قارچ، انواع سس و … نیز شده است .
  •  از دیگر علت های پر رونق بودن این شغل این است که مردم به علت نبود امکانات مناسب برای تفریح و گذراندن اوقات فراغت، به خوردن ساندویچ روی می آورند و اکثر ساندویچ فروشی ها فروش خوبی دارند.

نحوه راه اندازی یک مغازه ساندویچ فروشی

ابتدا به دنبال مکان مناسبی باشید

1. برای شروع و داشتن کسب و کار موفق مکان یابی بسیار مهم است . برای شروع این کار بهتر است مغازه ای در شلوغ ترین و پر رفت و آمد ترین نقاط شهر مانند بازارها، پاساژها، مراکز تجاری، دانشگاه ها و مکان هایی مثل بیمارستان بگیرید .

2. اگر تازه کار هستید مکان کوچکی را اجاره کنید که دارای آشپزخانه و جایی کوچکی برای نشستن باشد تا اینگونه در اجاره و قبض برق صرفه جویی کرده باشید .

3. هنگام تهیه محل مناسب برای راه اندازی کسب و کار خود ، به تمیزی و عدم مشکلات ناشی از فاضلاب، لوله کشی آب، تمیزی دیوارها دقت کنید .

مکان ساندویچی

وسایلی که باید برای راه اندازی این شغل تهیه کنید

اجاق گاز و ماکروفر

برای سرخ کردن و گرم کردن خوراکی ها شما نیاز به اجاق گاز مناسب دارید . همچنین برای ساندویچ ها و فست فودهای کوچک شما به یک مایکروفراحتیاج دارید .

یخچال

اگر یخچال نداشته باشید نمی توانید مواد غذایی را به مدت طولانی و سالم نگه دارید . بنابراین شما به یک یخچال برای خنک نگه داشتن موادغذایی و نوشیدنی ها نیازمندید.

سینک ظرف شویی

برای شستن و تمیز کردن ظرف و ظروف نیز، به سینک ظرف شویی نیاز خواهید داشت.

میز و صندلی

برای پذیرایی از مشتریانی که به مغازه شما می آیند به میز و صندلی مناسب نیاز دارید . دقت کنید صندلی هایی که شما تهیه می کنید باید زیبا و متناسب با رنگ دکوراسیون و راحت باشد .

چیدمان خلاقانه را فراموش نکنید

بعد از تهیه مکان مناسب و خرید وسایل نوبت به انتخاب صندلی ها و چیدمان وسایل می رسد . میز و صندلی مناسب و چیدمان خلاقانه دکوراسیون و بهره گیری از نورپردازی در جذب مشتری تاثیر فراوانی دارد .

فست فود

گواهی بهداشت داشته باشید

چنانچه در نمناک گفته شده است برای راه اندازی این شغل باید گواهی بهداشت داشته باشید و پس از گذراندن دوره های بهداشت و گرفتن جواز کسب اقدام به گشودن مغازه خود کنید. 

مواد مورد نیاز برای ساندویچ را تهیه کنید 

از جمله مهمترین مواد مورد نیاز در ساندویچی ها ، گوشت چرخ کرده، پنیر، سبزیجات، نان، ظرف سالاد و ظرف سیب زمینی، قاشق و چنگال و لیوان یکبار مصرف و کاغذ یا نایلون ساندویچ می باشد . برای تهیه این مواد می توانید آنها را به برخی شرکت ها سفارش دهید . همچنین می توانید نوشیدنی ها را به مدت یک ماه سفارش داده و درب مغازه تحویل بگیرید.

منو تهیه کنید

یک منو از انواع ساندویچ ها، پیتزا، سالاد، انواع نوشیدنی و… کنید . برای نوشتن نوع ساندویچ از اسامی جذاب که حس کنجکاوی مشتری را تحریک کند ، استفاده کنید وبه قیمت ها نیز توجه داشته باشید زیرا اگر قیمت ها بسیار بالا باشند و با خدمات ارائه داده شده شما هماهنگ نباشند ، نمی توانید مشتری جذب کنید .

پرسنل با اخلاق و متبحری را استخدام کنید

شما برای موفق شدن کسب و کارتان به پرسنل مناسب و آموزش دیده مانند نظافتچی، آشپز، پیش خدمت و صندوق دار احتیاج دارید . پرسنل شما به غیر از اینکه باید در کار خود تبحر کافی داشته باشند ، باید دارای اخلاق خوش و نیکو نیز باشند تا در برخورد با مشتری دچار مشکل نشوند.

پرسنل خوب

تبلیغات اهمیت فراوانی دارد 

تبلیغات را فراموش نکنید. قبل از شروع کارتان به تبلیغ کردن خلاقانه اقدام کنید تا حس کنجکاوی مشتریان را تحریک نمایید . برای تبلیغات ازشبکه های اجتماعی کمک بگیرید و با ایده های خلاقانه کسب و کار خود را تبلیغ کنید.

به مشتری های خود احترام بگذارید

راز داشتن یک کسب و کار موفق این است که مشتری های شما راضی باشند . پس اخلاق خوبی در برخورد با مشتری داشته باشید و نظافت را رعایت کنید و غذاهای با کیفیتی ارائه دهید تا کسب و کار شما همیشگی گردد. همچنین شما باید همیشه علاوه براینکه خوش برخورد، مشتری مدار و مودب باشید باید ظاهری آراسته و تمیز نیز داشته باشید.

برای اینکه در این شل موفق باشید باید :

بهداشت را به خوبی رعایت کنید .

غذاهای باکیفیتی به مردم ارائه کنید.

خوش برخورد و مشتری مدار باشید .

روی انواع ساندویچ و بازارپسندی آن در مناطق گوناگون شهر با دقت مطالعه کنید تا بتوانید از ذائقه شهروندان مطلع شوید .

بر یک محصول خاص تمرکز کنید و کیفیت آن را افزایش دهید به طوری که کسی نتواند آن را به خوبی شما ارائه دهد.

سعی کنید متوجه بشوید که مشتریانتان چه قیمتی رامی توانند تحمل کنند .

از افراد متخصص برای پیاده سازی طرح کسب و کارتان استفاده نمایید.

 درآمد ساندویچی

سختی های شغل ساندویچی و فست فود

این شغل حساسیت زیادی دارد زیرا به سلامتی مردم مربوط است بنابراین برای عرضه کننده مسئولیت زیادی را به همراه دارد و در آن باید موارد بهداشتی را کاملا رعایت کرد.

شغل ساندویچی تعطیلی ندارد و باید همیشه در دسترس باشد. برای موفقیت در این شغل باید ساعات طولانی مشغول کار باشید .

راهنمای کامل برای شروع آسان پرسودترین شغل ایران

4.5207
این مطلب مفید بود ؟18819
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/م.ح
وبگردی