پرسپولیس استقلال

زمان احتمالی برگزاری بازی پرسپولیس - استقلال

تاریخ انتشار : 30 شهریور 1401کد مطلب : 2823زمان مطالعه : 2 دقیقه
بازی پرسپولیس و استقلال به‌احتمال فراوان بعد از جام‌جهانی برگزار می‌شود.

همشهری آنلاین:در شرایطی که پیش‌تر اعلام شده بود نیم‌فصل اول مسابقات لیگ بیست‌ودوم تا پیش از برگزاری جام‌جهانی انجام خواهد شد و حتی دراگان اسکوچیچ هم با این برنامه‌ریزی مشکلی نداشت، حالا گویا با تغییر کادرفنی تیم ملی این برنامه هم دگرگون شده است. از قرار معلوم اردوی تیم ملی برای حضور در جام‌جهانی از اوایل آبان آغاز خواهد شد و طبیعتا دیگر مجالی برای برگزاری مسابقات لیگ در این بازه زمانی وجود نخواهد داشت. بنابراین تنها 4 یا 5 هفته دیگر از مسابقات تا قبل از جام‌جهانی می‌تواند برگزار شود.

هم‌اکنون برنامه مسابقات هفته‌های هفتم و هشتم اعلام شده که بر این اساس تیم‌های لیگی نهم و چهاردهم مهر با یکدیگر ملاقات می‌کنند. انتظار می‌رود هفته‌های نهم، دهم و یازدهم نیز تا پیش از تعطیلی لیگ و برپایی اردوی تیم ملی برگزار شود؛ به این ترتیب دربی تهران در هفته دوازدهم به بعد از جام‌جهانی موکول خواهد شد؛ یعنی دست‌کم تا میانه‌های آذر. این تعویق مخصوصا از آن جهت محتمل است که بازی پرسپولیس و استقلال از نظر کادرفنی تیم ملی «سنگین» به‌حساب می‌آید و احتمال مصدومیت بازیکنان در آن وجود دارد.

درصورتی که این موضوع قطعی شود، بیشترین لطمه به کیفیت دربی تهران خواهد خورد. بدیهی است که وقتی 2 تیم در کوران مسابقات با هم برخورد کنند، احتمال افزایش کیفیت مسابقه وجود دارد. با این حال وقفه طولانی‌مدت و تقریبا 45 روزه، هر دو تیم را از تب و تاب خواهد انداخت. به علاوه در این مدت مدام راجع ‌به مسابقه بحث می‌شود و حواشی و حساسیت کاذب بالا می‌رود؛ آنچه تأثیر عکس روی کیفیت دربی دارد. تجربه هم نشان داده هر زمان مسابقات این دو تیم به هم نزدیک بوده، جذابیت بازی بالا رفته، چرا که به هر حال این نبرد «عادی» شده است. درصورت تعویق دربی تا آذر، فاصله این بازی با شهرآورد قبلی به 9 ماه خواهد رسید که چنین اتفاقی در سال‌های اخیر کم‌سابقه بوده است.

انتهای پیام/م

زمان احتمالی برگزاری بازی پرسپولیس - استقلال

51
این مطلب مفید بود ؟10
برچسب : دربی تهران
وبگردی