خودرو
پرفروش ترین خودروهای جهان در سال 2016 میلادی معرفی شدند.

معرفی پرفروش ترین خودروی های جهان در2016

فهرست پرفروش ترین خودروهای جهان مربوط به نیمه نخست سال 2016 میلادی منتشر شد و در آن نام 100 مدل خودرو که بیشترین تعداد از آنها به فروش رسیده است آورده شد تا کمپانی های آسیایی بار دیگر نشان دهند رقبای آمریکایی خود را پشت سر گذاشته اند.

این لیست که بر مبنای «پایگاه داده جهانی خودرو F2M» منتشر شده است، میزان فروش بیش از 2700 مدل خودرو در 140 کشور بزرگ جهان را مورد تحلیل قرار داد و بر اساس آنپرفروش ترین خودروجهان مشخص شد.

بر اساس این لیست اعلام شد در شش ماه نخست سال جاری میلادی فروش خودروهای سبک شهری در جهان نسبت به مدت مشابه سال قبل با رشد 3.0 درصدی به 45.8 میلیون دستگاه رسید.

پرفروش ترین خودروهای جهان در سال 2016 میلادی معرفی شدند.

کمپانی تویوتای ژاپن تنها در هشت ماهه اول امسال بیش از 836 هزار دستگاه خودرو کرولا در سراسر جهان به فروش رسانده که جایگاه اول را از آن خود کرده است.

 اسامی پرفروش ترین خودروهای جهان

 

پرفروش ترین خودروها

تویوتا کرولا به عنوان پرفروش ترین خودرو معرفی شد

پرفروش ترین خودروها

فورد رتبه دوم

پرفروش ترین خودروها

رتبه سوم فولکس واگن

در جایگاه دوم کمپانی فورد آمریکا قرار دارد که مدل F-Series توانسته 642 هزار دستگاه خودرو رو به بازار عرضه کند و رشدی 9.2 درصدی را برای این شرکت به ارمغان بیاورد.

شرکت فولگس واگن هم با مدل VW Golf توانسته با عرضه 634 هزار دستگاه خودرو در مکان سوم پرفروش ترین خودروهای جهان قرار گیرد.

همچنین خودروهای فورد فوکوس، هیوندا النترا، تویوتا راو 4، فولکس واگن پولو، هوندا سی آر وی، تویوتا کمری و شورولت سیلورادو در مکان های بعدی پرفروش ترین خودروهای جهان قرار گرفته اند.

تصاویر پرفروش ترین خودروهای جهان در سال 2016

4.613
این مطلب مفید بود ؟121
برگرفته از افکار نیوز / م.ف
برچسب : خودرو
وبگردی