عباس کیارستمی

ناگفته های پسر عباس کیارستمی از پرونده پزشکی پدرش

تاریخ انتشار : 30 آذر 1395کد مطلب : 41285زمان مطالعه : 3 دقیقه
بهمن کیارستمی پسر مرحوم عباس کیارستمی درباره آخرین پیگیری های پرونده پزشکی پدرش توضیحاتی مطرح کرد.

پسر عباس کیارستمی از پرونده پزشکی پدرش میگوید

بهمن کیارستمی کارگردان ، مستندساز، تدوین گر، تهیه کننده و فرزند عباس کیارستمی کارگردان مشهور ایرانی است.مرگ عباس کیارستمی، کارگردان نامدار ایرانی، پس از یک دوره طولانی درمان بحث برانگیز در ایران پرسش های زیادی در افکار عمومی ایجاد کرده است.

بهمن کیارستمی با اشاره به اینکه پرونده پزشکی عباس کیارستمی در دادسرای جرایم پزشکی در حال بررسی است، تأکید کرد:هیچ یک از مطالبی که دادستان انتظامی دادسرای نظام پزشکی درباره علت فوت کیارستمی و ارتباط آن با روند درمان در هفته گذشته مطرح کرده است، تازگی ندارد.

عباس کیارستمی

عکس مرحوم عباس کیارستمی

 
فرزند عباس کیارستمی درباره آخرین پیگیری های پرونده پزشکی پدرش ادامه داد:این توضیحات بلافاصله بعد از فوت در فرانسه به ما گفته شده بود و ما نیز همین جزییات و پرونده پزشکی فرانسه را در شهریور ماه در اختیار سازمان نظام پزشکی قرار داده بودیم.

او یادآور شد:پرونده به تازگی در دادسرای جرایم پزشکی تشکیل و رسیدگی به آن آغاز شده است که در این راستا شنبه هفته گذشته (20 آذر) برای توضیحاتی به همراه وکلای خود به این جلسه رفتم.
 
عباس کیارستمی

عباس کیارستمی و پسرش


بهمن کیارستمی افزود:در این دادسرا یک تیم کارشناسی تشکیل شده که برخی از آن ها همان پزشکانی هستند که به عنوان کارشناس در دادسرای نظام پزشکی هم اعلام نظر کرده اند. به هر حال هنوز نتیجه اعلام نشده و احتمالا تا چند هفته آینده بررسی ها ادامه خواهد داشت.

او با اشاره به گفته های علی فتاحی، دادستان کل انتظامی دادسرای نظام پزشکی ادامه داد:بر خلاف اظهارات اخیر ایشان ما به عنوان خانواده مرحوم کیارستمی در ارتباط با رای هیات بدوی سازمان نظام پزشکی تقاضای تجدید نظر نکرده ایم، بلکه در دادسرای جرائم پزشکی (پزشکی قانونی) طرح شکایت کردیم، اما این که دادستان انتظامی سازمان نظام پزشکی بلافاصله بعد از شروع بررسی پرونده در دادسرای جرائم پزشکی لازم می داند دوباره از اعلام نتیجه پرونده در سازمان نظام پزشکی صحبت کند و سه روز بعد از اولین جلسه کارشناسی پرونده در دادسرای جرائم پزشکی با حضور وکلا و خانواده، دوباره اعلام می کند که "هیچ ارتباطی بین اقدامات درمانی در ایران و عامل مرگ ایشان در فرانسه وجود ندارد" به هیچ وجه دور از انتظار نیست.

پسر عباس کیارستمی خاطرنشان کرد:به نظر می رسد این اظهارات صرفا برای به اصطلاح "پیش دستی" و اعمال فشار به دادسرای جرائم پزشکی مطرح می شوند و دلیلی جز نگرانی مقامات نظام پزشکی از اعلام نظر متفاوت مرجعی مستقل و مجزا از این سازمان ندارد. در این مرحله باید صبر پیشه کنیم و بینیم نظر تیم کارشناسی پزشکی قانونی چیست.

بهمن کیارستمی همچنین عکسی را از پدرش و خودش در اختیار ما گذاشت که به پیوست این خبر منتشر می شود.

عباس کیارستمی کارگردان سرشناس سینمای ایران و هنرمند عکاس که از اسفند سال 94 تا اوایل اردیبهشت 95 به دلیل انجام چند عمل جراحی در ناحیه روده در بیمارستان بستری شده بود، سرانجام 8 تیر ماه برای تکمیل مراحل درمان به پاریس رفت و 14 تیر ماه از دنیا رفت.

این هنرمند در کارنامه ی فیلم سازی اش ساخت فیلم های کوتاه «نان و کوچه»، «زنگ تفریح»، «تجربه»، «دو راه حل برای یک مساله» و .. و فیلم های بلند «گزارش» 1356، «اولی ها» 1362، «خانه ی دوست کجاست؟» 1365، «مشق شب» 1366، «کلوزآپ، نمای نزدیک» 1368، «زندگی و دیگر هیچ» 1370، «زیر درختان زیتون» 1373، «طعم گیلاس» 1376، «باد ما را خواهد برد» 1377، «ABC آفریقا» 1379 را دارد.

ناگفته های پسر عباس کیارستمی از پرونده پزشکی پدرش

2.52
این مطلب مفید بود ؟11
برگرفته از ایسنا -/ح
وبگردی