پرویز پور حسینی
پرویز پور حسینی متولد 1320 و فارغ التحصیلی بازیگری می باشد. بیوگرافی کامل “پرویز پور حسینی” را می توانید در سایت نمناک بخش بیوگرافی بازیگران مشاهده نمایید.

بیوگرافی پرویز پور حسینی

 
 • نام:پرویز
 • نام خانواگی:پورحسینی
 • تاریخ تولد:1320
 • محل تولد:تهران
 • مدرک تحصیلی:فارغ التحصیل بازیگری
 • وضعیت تاهل:متاهل
 
پرویز پور حسینی
پرویز پور حسینی
 
پرویز پورحسینی در سال 1320 در تهران متولد شد. فارغ التحصیل بازیگری از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران در سال ١٣54.
گذراندن یک دوره آموزشی در کلاس آزاد هنرهای دراماتیک زیر نظر حمید سمندریان در سال ١٣٣٩.
مشارکت در تشکیل گروه نمایشی “پاسارگارد” با همکاری حمید سمندریان و پری صابری در سال ١٣4١.

همکاری با “کارگاه نمایش”.

شروع فعالیت سینمایی با بازی در فیلم “چشمه” (آبی آوانسیان) در سال ١٣5١.
همگی با چهره آ رام و متین او آ شنا هستیم، چهره ای که نقش آ فرینی های زیبایش در فیلم ها و سریال های بیشماری همچون امیرکبیر، شب دهم، ملاصدرا، روزی روزگاری و… هیچ گاه از یادها نمی رود; «جدیت» و «مهربانی» دو خصوصیت متفاوتند ولی آ نچنان هم زیستی زیبا و شگفت انگیزی در خطوط چهره او دارند که هرگز نخواهی فهمید در درون نگاه پر راز او چه می گذرد…

آغاز بازیگری پرویز پور حسینی

او آموزش بازیگری را از سال 1339 در کلاس های شبانه اداره هنرهای دراماتیک آغاز کرد و در سال 1340 نمایش «مرد گل بدهی» را بهمراه فنی زاده و به کارگرانی سمندریان در تلویزیون اجرا کرد.
با تشکیل گروه پازارگاد و نمایش های «شش شخصیت در جستجوی نویسنده»، «لئو کادیا»، «مرغ دریایی و آندورا»، را با این گروه به صحنه برد و در سال 1346 دو نمایش «حکومت زمان خان» و «استریپ تیز و کارول» را در اداره تئاتر کار کرد. در سال 1348 همکاری اش را با کارگاه نمایش آغاز کرد که حاصل کار این دوره نمایش های پژوهشی «اودیپ»، «معلم من پای من»، «باغ آلبالو»، «ویس و رامین»، «انسان، حیوان، تقوا»، «جان نثار کالیگولا و اورگاست» بود. او همچنین با گروه تئاتر پیاده دو نمایش به نام های «شهر ما»، «نظاره مرگ» را نیز اجرا کرد.
در سال 1355 با یک گروه تئاتری در تئاتر شهر همراه گردید که حاصل کار این دوره نمایش های «خاطرات و کابوسها»، «شیون»، «استعاذه»، و «جنایت و مکافات» بود. پورحسینی پس از انقلاب نیز به فعالیت خود در عرصه تئاتر ادامه داد و با نمایش های «شاه اسکوریال»، «تف»، «سیرک با شکوه» را در تئاتر شهر و نمایشنامه های «دکتر فاستوس»، «ماهان کوشیار»، «معمای ماهیار معمار»، «چراغ گاز» «افسانه اندوه» و «شب یهودا» و «بازجوئی» را در اداره تئاتر به اجرا درآورد.
در سال 1371 «یادگار سال های شن» را در تالار وحدت اجرا کرد. پورحسینی علاوه بر فعالیت در عرصه تئاتر به ایفای نقش در سریال های تلویزیونی نیز پرداخت که از مهمترین آنها می توان به سریال های:«زهر کوی»، «امیرکبیر»، «روزی روزگاری»، «دومین انفجار»، «اتومبیل»، «تصویر یک رویا»، «بافته های رنج»، «روز ایپریت»، «حضرت مریم»، «همسفر»، «شب دهم»، «ملاصدرا»، «باران عشق» و «روزهای بیاد ماندنی» نیز اشاره کرد. پورحسینی به فعالیت هنری خود در عرصه سینما نیز ادامه داد با درخشش خود در جشنواره فیلم فجر توانست کاندیدای بهترین بازیگر نقش مرد برای فیلم های «اوینار» و «طلسم» شود. او همچنین برای بازی خوب خود در فیلم «مریم مقدس» موفق به دریافت دیپلم افتخار از جشنواره فوق شد.
وی تاکنون بازی در بیش از صدها فیلم سینمایی و سریال در کارنامه خود دارد.
 
پرویز پور حسینی
پرویز پور حسینی بازیگر
 

علاقه به کتابخوانی

در کودکی ناچار به کار کردن بودم و شغل من کار در یک صحافی بود. در صحافی کتاب ها و مجلات زیادی از زیر دستم می گذشت و در مواقع استراحت بسیاری از آنها را مطالعه می کردم و گاهی آنقدر محو خواندن می شدم که به من ایراد می گرفتند. اکثر کتاب ها تاریخی بود و گاهی کتاب های نادر و کمیاب و از همین جا بود که من به کتاب علاقه مند شدم.وی افزود:در خانه وقتی همه می خوابیدند چراغ نفتی را بالای سرم می گذاشتم و انار دانه شده با گلپر می خوردم و کتاب می خواندم و لذت این گونه کتاب خواندن آن هم در آن سکوت عمیق هنوز برایم شیرین است و اینگونه بود که من به ادبیات علاقه مند شدم. در خانه وقتی همه می خوابیدند چراغ نفتی را بالای سرم می گذاشتم و انار دانه شده با گلپر می خوردم و کتاب می خواندم و لذت اینگونه کتاب خواندن آن هم در آن سکوت عمیق هنوز برایم شیرین است و اینگونه بود که من به ادبیات علاقمند شدم.پورحسینی با شاره به تاثیر مطالعه بر اندیشه خود بیان کرد:داستان های ویکترو هوگو را می خواندم و با خودم فکر می کردم چطور یک نفر ویکتورهوگو می شود و از خود کاری برجای می گذارد که تا این حد بر من و دیگران اثرگذار است و ناخودآگاه به این نتیجه رسیدم که باید در این دنیا اثری از خودم باقی بگذارم.این بازیگر ضمن مقایسه زمان گذشته و حال در خصوص کتاب و کتاب خوانی گفت:در کودکی ما سرگرمی های کمتری نسبت به امروز داشتیم و به همین دلیل کتاب خوانی بیشتر بود و آدم ها فرصت زیادی برای کتاب خواندن داشتند اما در حال حاضر آنقدر سرگرمی های متنوع وجود دارد و آنقدر آدم ها گرفتار شده اند و آنقدر کار می کنند که زمان و حال کتاب خواندن ندارند.پور حسینی در پایان گفت:سرگرمی های ارزان قیمتی جایگزین کتاب خوانی شده که انسان را با خود می برد؛ اما کتاب خواندن به انسان عمق می بخشد. انسانی که جامع است و وقتی در چشم هایش نگاه می کنی شعور و فهم و درایت را در آن می بینی و این است که انسان را زیبا می کند نه آرایش زیبا و بینی عمل شده. جذابیت آدم ها به چیزی است که از درون شان تراوش می کند.

آشپزی واصول تغذیه ایی ما ایرانی ها

خوشبختانه همسر من غذا را خراب نمی کند؛ یعنی سعی می کند تا حد امکان غذا سالم بماند و با پختن یا جوشاندن زیاد، له و بی خاصیت نشود; بنابراین بیشتر غذای ساده و سالم می خوریم. البته خود من اصلا شکمو نیستم و غذا، برای من مساله مهم و تعیین کننده ای نیست و به مقدار کمی غذای ساده بسنده می کنم. همسر من مخالف غذاهای فوری یا فست فود است و بیشتر غذا را آ ب پز می کند یا می گذارد با روغن خودش بپزد; یعنی روغن استفاده نمی کند و همیشه سعی دارد که کیفیت غذا حفظ شود. در منزل ما، کولا مصرف نمی شود و فقط دوغ یا ماءالشعیر می نوشیم. مصرف سبزیجات هم بالاست و حتی اگر سالاد کنار غذا نباشد چند پر کاهو را حتما با غذا می خوریم. در مورد مصرف ماهی نیز حداقل هر هفته یکبار ماهی می خورم. با خوراکی هایی مثل چیپس و پفک هم میانه ای ندارم. در زمان های قدیم مصرف برگه، توت خشک، پسته و بادام رسم بود. بعضی از افراد به قدری در خوردن زیاده روی می کنند و شیفته غذا هستند که تنها زمانی که پزشک به آ نها هشدار جدی بدهد، به فکر تعدیل رفتار خود می افتند و این به فرهنگ افراد برمی گردد; به اینکه چقدر غریزی فکر می کنند، به اینکه هر آ نچه را که در لحظه دوست دارند، بدون فکر و اندیشه می خورند و با بی تفاوتی می گویند:«فوقش چند سال زودتر می میریم!» و این یعنی زندگی برای مان مهم نیست و سلامتی را جدی نمی گیریم. ولی به همین افراد اگر گفته شود که بیمارند و خدای ناکرده تا شش ماه بعد می میرند، تا آ خرین لحظه عمر خود تلاش می کنند و با بیماری می جنگند که نمیرند. آ نها برای ماندن تلاش می کنند و آ ن وقت قدر سلامتی را می دانند.
 
پرویز پور حسینی در خندوانه
پرویز پور حسینی و رامبد جوان در خندوانه
 

رابطه بین آ شپزی و برقراری یک رابطه گرم و صمیمی بین افراد

اگر راستش را بخواهید، به رابطه صمیمی که بخواهد در گروی غذا پختن زن خانه باشد، به هیچ وجه اعتقادی ندارم. اداره کردن مهمانی و پختن غذا برای زن خانه سخت است. در مهمانی ها اغلب خانم خانه خسته و بی رمق است و به او خوش نمی گذرد و این حالت بر روحیه و چهره اش اثر می گذارد. به نظر من هیچ ایرادی ندارد که گاهی اوقات زن خانه آ شپزی نکند و غذا از بیرون تهیه شود; به این ترتیب به خانم خانه فشار نمی آ ید. به نظر من مردها باید یاد بگیرند گاهی ظرف بشویند یا حتی غذا بپزند و اگر بلد نیستند از بیرون غذا تهیه کنند. به خصوص زن هایی که شاغل هستند به هیچ وجه فرصتی برای استراحت ندارند. بنابراین، به نظر من «پیوند خانواده» نباید بر مبنای غذا پختن زن خانه باشد و اصلا آ شپزخانه را کانون محبت خانواده نمی دانم!

بهترین تجربه حرفه ایی

بهترین تجربه حرفه ای ام را نمی توانم انتخاب کنم. نمی توانم از یک کار به خصوص اسم ببرم ولی از هر کارم، از جنبه ای آموخته ام. در بعضی کارها از کارگردان ها آموخته ام و در بعضی کارها از شرایطی که ایجاد شده بود و من به واسطه اش توانستم تجربیات خودم را به اجرا درآورم آموخته ام. این به خصوص در تئاتر، در کار با کارگردان های متفاوت اتفاق افتاده.

گاهی تعطیل می کنم

برای الهام گرفتن در فعالیت هنری ام گاهی همه کارهایم را تعطیل و با خودم خلوت می کنم و گاهی با فیلم ها و کتاب ها به این خلوت می رسم و از آنها می آموزم.
 
زندگینامه پرویز پور حسینی
زندگینامه پرویز پور حسینی
 

تعریف هنر؟

اگر بخواهم هنر را در یک واژه خلاصه کنم باید بگویم که به نظر من هنر را نمی شود تعریف کرد. هنر تعریف شدنی نیست.

بزرگ ترین معلمم

بزرگ ترین معلمم شخص خاصی نبوده بلکه مجموعه آدم هایی که با آنها کار کردم، با آنها رفاقت کردم و با آنها زندگی کردم، هرکدام به نوعی مهم ترین معلم های من بوده اند و از آنها آموخته ام.

راه ماندگاری در هنر

اصل مهم برای اینکه در دنیای هنر ماندگار شد، تلاش مستمر است تا روزی که نفس می کشیم و داشتن صداقت است در کاری که انجام می دهیم.

بازگشت به گذشته

اگر در رشته هنری ام به عقب برگردم آرزو می کنم که شاید کار دیگری در کنار بازیگری داشتم. درحال حاضر به نسل جوان توصیه می کنم که در کنار کار هنری، شغل دیگری برای امرارمعاش داشته باشند. چون هنر در کشور ما درحال حاضر به عنوان یک شغل به رسمیت شناخته نمی شود. شاید اگر به عقب برگردم، شغل دیگری هم در کنار بازیگری خواهم داشت؛ یعنی اگر می دانستم که وضع این گونه خواهد شد، ممکن بود شغل دیگری هم در کنار بازیگری داشته باشم. شغلی که به حرفه ام لطمه وارد نکند را برای روزهای مبادا انتخاب می کردم چون دیده شده اکثر پیش کسوتان ما در شرایط بدی روزهای آخر عمرشان را گذرانده اند.
 
parviz pourhosseini
محمدرضا فروتن و پرویز پور حسینی

یک آرزو

اگر بازیگر نمی شدم، حتما دوست داشتم در کار چاپ و نشر کتاب فعالیت کنم. آرزوی زندگی ام هم، خیلی خصوصی است.
پرویز پورحسینی در سال 1320 در تهران متولد شد. او آموزش بازیگری را از سال 1339 در کلاس های شبانه اداره هنرهای دراماتیک آغاز کرد و در سال 1340 نمایش «مرد گل بدهی» را بهمراه فنی زاده و به کارگرانی سمندریان در تلویزیون اجرا کرد. با تشکیل گروه پازارگاد و نمایش های «شش شخصیت در جستجوی نویسنده»، «لئو کادیا»، «مرغ دریایی و آندورا»، را با این گروه به صحنه برد و در سال 1346 دو نمایش «حکومت زمان خان» و «استریپ تیز و کارول» را در اداره تئاتر کار کرد. در سال 1348 همکاری اش را با کارگاه نمایش آغاز کرد که حاصل کار این دوره نمایش های پژوهشی «اودیپ»، «معلم من پای من»، «باغ آلبالو»، «ویس و رامین»، «انسان، حیوان، تقوا»، «جان نثار کالیگولا و اورگاست» بود. او همچنین با گروه تئاتر پیاده دو نمایش به نام های «شهر ما»، «نظاره مرگ» را نیز اجرا کرد. در سال 1355 با یک گروه تئاتری در تئاتر شهر همراه گردید که حاصل کار این دوره نمایش های «خاطرات و کابوسها»، «شیون»، «استعاذه»، و «جنایت و مکافات» بود.
 
پورحسینی پس از انقلاب نیز به فعالیت خود در عرصه تئاتر ادامه داد و با نمایش های «شاه اسکوریال»، «تف»، «سیرک با شکوه» را در تئاتر شهر و نمایشنامه های «دکتر فاستوس»، «ماهان کوشیار»، «معمای ماهیار معمار»، «چراغ گاز» «افسانه اندوه» و «شب یهودا» و «بازجوئی» را در اداره تئاتر به اجرا درآورد. در سال 1371 «یادگار سال های شن» را در تالار وحدت اجرا کرد. پورحسینی علاوه بر فعالیت در عرصه تئاتر به ایفای نقش در سریال های تلویزیونی نیز پرداخت که از مهمترین آنها می توان به سریال های:«زهر کوی»، «امیرکبیر»، «روزی روزگاری»، «دومین انفجار»، «اتومبیل»، «تصویر یک رویا»، «بافته های رنج»، «روز ایپریت»، «حضرت مریم»، «همسفر»، «شب دهم»، «ملاصدرا»، «باران عشق» و «روزهای بیاد ماندنی» نیز اشاره کرد. پورحسینی به فعالیت هنری خود در عرصه سینما نیز ادامه داد با درخشش خود در جشنواره فیلم فجر توانست کاندیدای بهترین بازیگر نقش مرد برای فیلم های «اوینار» و «طلسم» شود. او همچنین برای بازی خوب خود در فیلم «مریم مقدس» موفق به دریافت دیپلم افتخار از جشنواره فوق شد.
 
زندگینامه parviz pourhosseini
parviz pourhosseini
 

فیلم شناسی پرویز پور حسینی

سینمایی

 • صدای منو می شنوید؟ (1395)
 • قاتل اهلی (1395)
 • صله سحر (1394)
 • دوران عاشقی (1393)
 • رستاخیز (1391)
 • سفر مرگ (1387)
 • خواب لیلا (1386)
 • جای او دیگر خالی نیست (1384)
 • مریم مقدس (1379)
 • کمیته مجازات (1377)
 • حرفه ای (1375)
 • فصل پنجم (1375)
 • شیخ مفید (1374)
 • عاشق فقیر (1374)
 • بلندی های صفر (1372)
 • روز فرشته (1372)
 • اوینار (1370)
 • دره شاپرک ها (1370)
 • راه و بیراه (1370)
 • چاووش (1369)
 • رنو تهران - 29 (1369)
 • دو سرنوشت (1368)
 • راز کوکب (1368)
 • سفر عشق (1367)
 • شب حادثه (1367)
 • کشتی آنجلیکا (1367)
 • ایستگاه (1366)
 • بهار در پاییز (1366)
 • باشو غریبه کوچک (1365)
 • رابطه (1365)
 • سراب (1365)
 • طلسم (1365)
 • میهمانی خصوصی (1365)
 • خط پایان (1364)
 • مردی که موش شد (1364)
 • گنج (1363)
 • کمال الملک (1362)
 • چشمه (1351)

تلویزیون

سالنامسمتکارگردانتوضیحات
1394میکائیلبازیگرسیروس مقدمشبکه 1
1393هفت سنگبازیگرعلی رضا بذرافشانشبکه 3
1392سرزمین کهنبازیگرکمال تبریزیشبکه 3
1391تله فیلم «نغمهٔ نوروز»بازیگرسیدمحسن یوسفیشبکه 3
1390شیداییبازیگرمحمدمهدی عسگرپورشبکه 3
1389تله فیلم «فرزند چهارم»بازیگرشبنم عرفی نژاد 
1389تله فیلم «عصای پیری»بازیگررضا غفاریشبکه 1
1387مثل هیچ کسبازیگرعبدالحسین برزیدهشبکه 2
1387شب می گذردبازیگرراما قویدل 
1387تله فیلم «در همین نزدیکی»بازیگرراما قویدلشبکه 3
1387سایه تنهاییبازیگربیژن شکرریزشبکه 1
1387نشانیبازیگررامبد جوانشبکه 2
1386یک مشت پر عقاببازیگراصغر هاشمیشبکه 3
1386تله فیلم «یکی از همین روزها»بازیگرراما قویدل 
1386–1387بی گناهانبازیگراحمد امینیشبکه 3
1386–1387بیداریبازیگربهرام عظیم پوردر نقش «عمو رحمان»
1384–1385اولین شب آرامشبازیگراحمد امینیشبکه 3
1383–1388مختارنامهبازیگرداود میرباقریشبکه 1
1382طلسم شدگانبازیگرداریوش فرهنگشبکه تهران
1382تله فیلم «هفتاد و سومین تن»بازیگرعلی مؤذنیشبکه 2
1381روزهای بیادماندنیبازیگرهمایون شهنوازشبکه 1
1380–1381باران عشقبازیگرفریدون حسن پور
احمد امینی
شبکه 3
1380شب دهمبازیگرحسن فتحیشبکه 1
1379مریم مقدسبازیگرشهریار بحرانیشبکه 2
1379همسفربازیگرقاسم جعفریشبکه 3
1379تله تئاتر «به سوی دمشق»بازیگرحمید سمندریانکارگردان تلویزیونی:ساسان امیرپور
نویسنده:اگوست استریندبرگ
1378–1381روشن تر از خاموشیبازیگرحسن فتحی 
1378استنطاقبازیگرفرهاد مهندس پورشبکه 4 / کارگردان تلویزیونی:«ساسان امیرپور»
نویسنده:«پیتر وایس»
1378روز ایپریتبازیگراحمد امینی 
1377پزشکانبازیگرمسعود کرامتیشبکه 3
1377تله تئاتر «همه پسران من»بازیگرمحمد رحمانیانشبکه 2 / نویسنده:آرتور میلر
1376تله تئاتر «خانه های اجاره ای»بازیگرمحمد رحمانیانشبکه 2
1376بافته های رنجبازیگرمجید بهشتیشبکه 1
1376تله تئاتر «قطار ارواح»کارگردان هنریرضا کرم رضاییشبکه 2 / کارگردان تلویزیونی:«قاسم شاکری»
نویسنده:«آرنولد رایدلی»
1376تله تئاتر «جان گابریل بورکمن»بازیگرحسن فتحینویسنده:هنریک ایبسن
1377–1375تصویر یک رؤیابازیگراحمد امینیشبکه 1
1376–1375تهران 11–595 ج 48بازیگرمرضیه برومندشبکه تهران
1375دومین انفجاربازیگرداریوش فرهنگشبکه 1
1375دلیران خلیج فارسبازیگرمرتضی جعفریشبکه 1
1374-1375جهان وارونهبازیگربهمن زرین پوردر نوروز 1375 از شبکه 1 پخش شد.
1374یک داستانبازیگرمحمد رحمانیانشبکه 2
1374–1380خورشید شب (شیخ مفید)بازیگرفریبرز صالح
سیروس مقدم
شبکه 2
1374آشپزباشیبازیگررسول نجفیانشبکه 2
1374تله تئاتر «قاضی و رئیس دادگاه خانواده»بازیگرمنیژه محامدیشبکه 2
کارگردان تلویزیونی:«ناصر شوندی»
1374تله تئاتر «خانه عروسک»بازیگرمنیژه محامدیشبکه 2
کارگردان تلویزیونی:«ناصر شوندی»
1373تله تئاتر «نظم»بازیگرمحمد رحمانیانشبکه 2
1373تله تئاتر «پدرزن به سلمانی می رود»بازیگرمحمد رحمانیانشبکه 2
1372تاریخ روابط ایران و انگلیسبازیگرمرتضی جعفری 
1372سرزمین من و نقابدارانبازیگرمرتضی جعفریشبکه 1
1371تابستانی سرشار از محبتبازیگرعباس رنجبر 
1371قافله این عمربازیگرمجید بهشتی 
1370–1371روزی روزگاریبازیگرامرالله احمدجوشبکه 1
1369تله تئاتر «عالیجناب داروغه»بازیگراسماعیل خلجشبکه 1
1369آلبوم خانوادگیبازیگرمحمد رحمانیانشبکه 1 / این مجموعه در آغاز، «واریته آمریکایی»
نام داشت.
1369مهر و ماهبازیگرحمید لبخندهشبکه 2
1367تله تئاتر «شوق»بازیگرمرتضی جعفریشبکه 1
1366–1368با سلسله حکمتبازیگر«اکبر خواجویی
سیروس مقدم
مرتضی جعفری
شبکه 1
1366–1368این شرح بی نهایتبازیگراسماعیل خلج
حمید حمزه
شبکه 1
1363–1364امیرکبیربازیگرسعید نیک پورشبکه 1
1364تله تئاتر «دکتر فاستوس»بازیگرایرج رادشبکه 1
1363تله تئاتر «آئینه خیال»بازیگرداود میرباقری 
1361ز هر کویبازیگرمنصور کوشان 
1361تله تئاتر «ستارخان»بازیگرجهانگیر الماسیکارگردان تلویزیونی:مسعود فروتن
1361تله تئاتر «به دنبال سیمرغ»بازیگرمنصور کوشانکارگردان تلویزیونی:مهوش جزایری
1359تله تئاتر «شازده کوچولو»بازیگرمسعود رسامشبکه 1
1358–1366هزاردستانبازیگرعلی حاتمیشبکه 1
1350نمایش «ارگاست»بازیگرپیتر بروکجشن هنر شیراز
1346تله تئاتر «امولوس گنگ»بازیگرخانم لرتاشبکه 1
1346تله تئاتر «تلافی»بازیگرخانم لرتاشبکه 1
1346تله تئاتر «ارزش زغال»بازیگرخانم لرتاشبکه 1
1341تله تئاتر «تصادف»بازیگرعباس یوسفیانشبکه 2
1341تله تئاتر «مرد گل بر دهن»بازیگرحمید سمندریانشبکه 2
1340تله تئاتر «منطقهٔ جنگی»بازیگرعباس یوسفیانشبکه 2

مستند 

 عشق پردار

عکس های پرویز پور حسینی

parviz pourhosseini

Parviz Pourhosseini

پرویز پورحسینی

پرویز پورحسینی بازیگر ایرانی

پرویز پورحسینی

عکس های پرویز پورحسینی

عاطفه رضوی و حسین پاکدل و پرویز پورحسینی

عاطفه رضوی و حسین پاکدل در کنار پرویز پورحسینی

parviz pourhosseini

زندگینامه پرویز پورحسینی

 

 

 

پرویز پور حسینی ، زندگینامه و عکسهای پرویز پور حسینی

3.914
این مطلب مفید بود ؟113
وبگردی