پسر بدون چهره
پسر 6 ساله چینی که سر و صورتش در یک حادثه به شدت دچار سوختگی شده مجبور است همیشه یک ماسک به چهره بزند که این اتفاق تلخ مانع حضور او در بین هم سن و سالانش شده است.

ممکن است در طول زندگی با افرادی مواجه شویم که به دلیل اتفاقات غیرمنتظره شکل و ظاهر متفاوتی پیدا کنند و آینده ای تلخ و غم انگیز برایشان رقم بخورد،برخی از این افراد با اینکه مشکل یا بیماریشان تا حدودی قابل درمان است اما وضعیت نامناسب مالی باعث می شود خانواده یا خود فرد قادر به پیگیری و رفع مشکل نباشند.

"وانگ شنگ ژیانگ"پسر 6 ساله چینی اهل یکی از روستاهای "وانگشائو" که در یک حادثه رانندگی سر و صورتش دچار سوختی شدید شد مجبور است همیشه یک ماسک محافظ به چهره بزند. پس از آنکه پوست این کودک به طور کامل در آتش سوخته و از بین می رود پزشکان برای محافظت پوست از عفونت، زدن این ماسک را برای او تجویز می کنند.

پسر بدون چهره

پسر بدون چهره

پزشکان محلی گفته اند امکان جراحی و پیوند پوست به این کودک در حال حاضر ممکن نیست چون در اثر حادثه نای او آسیب دیده و باید تا ترمیم کامل آن صبر کرد. از طرف دیگر هزینه جراحی نیز بیش از توان مالی پدر "وانگ" است. با این حال این کودک 6 ساله شاد و با امید در خانه ساده روستایی با پدرش زندگی می کند.

وانگ پس از حادثه و از زمانی که مجبور به زدن ماسک شده است به خاطر نگرانی از آلودگی و عفونت نمی تواند سر کلاس درس حاضر شود با این حال پدرش ساعاتی از روز او را به مدرسه می برد تا با همسن و سالانش بازی کند؛ گرچه برخی از آنها از صورت ماسک زده اش می ترسند و او را در جمعشان راه نمی دهند. "جیسون لی" عکاس رویترز این گزارش مصور را عکاسی کرده است.

پسر بدون چهره

پسر بدون چهره

زندگی غم انگیز پسر بچه بدون چهره + تصاویر

4.5269
این مطلب مفید بود ؟24128
برگرفته از دولت بهار - / ل
برچسب : سرگرمی
وبگردی