پیری ستون فقرات
برای اینکه سلامت ستون فقرات حفظ شود شما نباید قوز کرده و پشتی خمیده داشته باشید؛ وضعیت بدنی که زمانی تصور می شد نتیجه اجتناب ناپذیر پیری است.

کلید طلایی پیشگیری از ابتلا به پیری ستون فقرات

حقیقت این است که همه افراد با افزایش سن بافت استخوانی خود را از دست می دهند و پوکی استخوان اجتناب ناپذیر است. اما هنوز برخی کار ها هستند که می توانید برای حفظ استخوان هایتان انجام دهید و حتی استخوان های از دست داده را نیز جایگزین کنید تا سلامت ستون فقرات شما حفظ شود.

یک فلوشیپ ستون فقرات با اشاره به اینکه همچون سپیدی مو به دلیل افزایش سن با پیری ستون فقرات مواجه می شویم، گفت:برای پیشگیری از این مسئله باید به تقویت ستون فقرات با ورزش توجه داشت.

ایشان در بیست و پنجمین کنگره انجمن جراحان ارتوپدی ایران در ارتباط با موضوع ستون فقرات اظهارداشت:با توجه به اینکه به علت بهبود کیفیت زندگی، عمر متوسط افراد در حال افزایش بوده امروزه با پدیده پیری ستون فقرات بیشتر نسبت به گذشته مواجه هستیم.

وی با اشاره به اینکه همچون سپیدی مو به دلیل افزایش سن با پیری ستون فقرات مواجه می شویم، افزود:برای پیشگیری از این مسئله باید به روش زندگی، حفظ راستایی و تقویت ستون فقرات وعضلات با استفاده از ورزش توجه داشت.

این فلوشیپ ستون فقرات اضافه کرد:البته در ایجاد پیری ستون فقرات البته نباید از موضوع ژنتیک غافل ماند چراکه برخی به علت سابقه خانوادگی کیفیت دیسک متفاوتی را دارا هستند.

ایشان همچنین با بیان اینکه موضوع پیری ستون فقرات بیست و پنجمین کنگره انجمن جراحان ارتوپدی ایران مطرح خواهد شد، افزود:چگونگی برخورد با بیماران دچار پیری ستون فقرات، تشخیص به موقع و درمان با کیفیت برای همکاران ارتوپدی، جراحان اعصاب و فیزیوتراپ در بیست و پنجمین کنگره انجمن جراحان ارتوپدی ایران تشریح می شود.

پیری ستون فقرات

علت بروز پیری ستون فقرات

ناراستایی ستون فقرات از جمله مشکلاتی پیری

وی ادامه داد:سن بالا، مشکلات جانبی همچون افزایش خون و دیابت، بیماری های قلبی و عروقی استخوان و عضلات ضعیف، ناراستایی ستون فقرات از جمله مشکلاتی است که فرد دچار پیری ستون فقرات با آن مواجه است بنابراین انتخاب بهترین روش درمانی برای این بیماران بسیار ضرورت دارد و برهمین اساس در بیست و پنجمین کنگره انجمن جراحان ارتوپدی این موضوع مورد توجه قرار گرفته است.

این متخصص ارتوپدی با اشاره به اینکه بیان کردن ایده های جدید برای بهبود ودرمان موثر بیماران بیش از 15 سال است که مورد توجه قرار گرفته است، گفت:اینکه چه اقدامی انجام دهیم تا بیمار مجدد نیاز به جراحی نداشته باشد و بهترین جراحی را با کمترین آسیب و عوارض داشته باشیم بسیار حائز اهمیت است همچنین برخی از بیماران با استفاده از روش های کم تهاجمی می توانند از بیشترین منفعت درمانی بهره مند شوند و همه این مسائل در بیست و پنجمین کنگره انجمن جراحان ارتوپدی مورد بحث و گفت وگو قرار خواهد گرفت.

بیست و پنجمین کنگره انجمن جراحان ارتوپدی ایران تا 3 آذر در هتل المپیک در حال برگزاری است. در کنگره امسال 11 سخنران خارجی از کشورهای آمریکا، کره، ترکیه، آلمان، کلمبیا، انگلستان، کانادا، اتریش حضور دارند.

مهمترین علت بروز پیری ستون فقرات

3.211
این مطلب مفید بود ؟74
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از باشگاه خبرنگاران / ر
برچسب : ستون فقرات
وبگردی