پیشرفت در شغل
برای رسیدن سریع به پیشرفت در شغل ابتدا موانع پیشرفت را بدانید سپس با راهکارهای مناسب به سمت پیشرف و موفقیت حرکت کنید.

نحوه پیشرفت در شغل خود و اشتباهاتی که مانع از این پیشرفت در شما می شوند

پیشرفت شغلی و رسیدن به موفقیت در حرفه تان به خودی خود حاصل نخواهد شد و این شما هستید که وظیفه شکل دادن به پیشرفت شغلی خود را دارید . با عملی کردن این اصول و رفتار ها ، حرفه شما به سرعت شروع به پیشرفت کردن خواهد کرد .

18 راهکار ثابت شده برای پیشرفت در شغل

1. موفقیت را برای خودتان تعریف کنید

موفقیت هیچ تعریف درست و ثابتی ندارد و هدف این است که بفهمید موفقیت برای شما رسیدن به چیزی می ‎باشد . ممکن است در طی مسیر حرفه ایتان تعریفی که از موفقیت دارید عوض شود اما اگر نوعی نقطه عطف در افق زندگی خود ندارید ، در واقع نمی ‎دانید به کجا می ‎روید.

به موفقیت خود در حرفه تان تا یک سال بعد ، پنج سال و ده سال بعد فکر کنید و بعد از آن کفش های آهنی بپوشید و برای رسیدن به آن اهداف تلاش کنید .

2. بیاموزید چگونه یک برنامه را تدوین و دنبال کنید

هیچ کس به طور اتفاقی در رسیدن به هدفش موفق نخواهد شد ، بلکه برای هدف خود تلاش و برنامه ریزی داشته است و وجود برنامه برای رسیدن به هدف، یک امر ضروری است .

برای چیز هایی که می ‎خواهید در حرفه خود در سال آینده ، پنج سال و ده ساله آینده به دست آورید یک جدول زمانی تعیین کنید . مهارت هایی که لازم است برای رسیدن به اهداف خود بیاموزید را در نظر بگیرید و برای رسیدن به اهداف تان تلاش کنید .

پیشرفت در شغل

برای پیشرفت در شغل چه باید کرد؟

3. از مزایایی که در اختیار دارید استفاده کنید

اگر درشرکتی مشغول به کار هستید که به شما امکان برخورداری از مزایایی مانند کلاس های مهارت را می ‎دهد، حتما از آن ها استفاده کنید . این امر به شما نه تنها امکان گسترش مهارت هایتان را می ‎دهد بلکه به مدیرانتان نشان می ‎دهد که شما علاقه مند به پیشرفت هستید و برای رسیدن به موفقیت در حال تلاش می باشید .

4. جستجو مربی ها

یک مربی نه تنها به شما در شناخت و رسیدن به اهداف شغلیتان کمک می ‎کند، بلکه در کار های تبلیغاتی و یافتن فرصت های شغلی ارزشمند نیز به شما راهنمایی خواهد کرد .

یک رویکرد منحصر به فرد این است که برای تقویت ارتباط با مربی خود چه در داخل و چه در خارج از شرکت خود تلاش کنید و به این ترتیب او به شما چشم انداز های مختلفی را نشان خواهد داد تا جایگاه تان را در بین شرکت ها و شغل های مناسب در رده های مختلف پیدا کنید .

5. جلوگیری از هدر رفتن زمان صبحگاهی

ممکن است فکر کنید که نمی ‎توانید آدم سحرخیزی باشید اما اگر تلاش کنید که سحر خیز باشید ، بعد ها از خودتان تشکر خواهید کرد . همچنین سعی کنید به جای پاسخ دادن به ایمیل ها در اول صبح، به انجام کار های مهم خود بپردازید و جواب دادن به ایمیل ها در حقیقت یعنی صرف کردن وقت برای دیگران.

6. ترتیب دادن و یا شرکت کردن در میهمانی ها اینترنتی

این رویداد ها برای دیدار با افراد جدید و ایجاد روابط بسیار عالی است . هدف شما در اینگونه مهمانی ها نباید این باشد که تا اخر مهمانی برای خود شغل خوبی پیدا کنید ، بلکه باید بتوانید با افراد با نفوذ و موفق رابطه دوستانه ای برقرار کنید . شک نکنید که چند روز بعد از طریق ایمیل و یا رسانه های اجتماعی از آن اشخاص پیام های مثبتی دریافت خواهید کرد .

موفقیت در شغل

روش هایی برای موفقیت و پیشرفت در شغل

7. یاد گرفتن مهارت های جدید

برای پیشرفت در حرفه خود باید به دنبال یادگیری مهارت های جدید باشید و ممکن است شرکتی که در آن مشغول به کار هستید برای شما کلاس های یادگیری مهارت بگذارد ، در غیر این صورت باید خودتان به دنبال یافتن کلاس های مذکور باشید . با یادگیری مهارت های جدید ، نه تنها می ‎توانید آنچه در حال حاضر انجام می ‎دهید را گسترش دهید ، بلکه می ‎توانید خود را برای کارفرمایان آینده تان با ارزش تر کنید .

8. خود را ضروری جلوه دهید

پیدا کردن کارمند خوب سخت است و کارفرمایان می ‎خواهند کارمندان برجسته خود را حفظ کنند . اگر بتوانید خود را برای شرکتی که در آن مشغول به کار هستید ضروری جلوه دهید ، نه تنها به موفقیت خود نزدیک تر می ‎شوید بلکه از امنیت شغلی بیشتری نیز برخوردار خواهید شد .

این کار اصلا مشکل نیست و با قابل اعتماد بودن ، سازگاری با چالش های جدید و نگه داشتن کار و عملکرد خود در یک استاندارد بالا ، شما در بین هم سن و سالان و همکاران خود ایستادگی خواهید کرد و مورد توجه عموم قرار خواهید گرفت .

9. از حصاری که در اطراف خود ایجاد کرده اید خارج شوید

افرادی که در مشاغل خود پیشرفت می ‎کنند، کسانی هستند که از ابراز عقیده و استفاده از فرصت های جدید خودداری نمی ‎کنند . اگر مشکلی در شرکتی که در آن مشغول به کار هستید به وجود آمده و فکر می ‎کنید که راه حل آن را می ‎دانید، به دیگران اطلاع دهید . کارفرمایان کسانی را که حلال مشکلات هستند را ارزیابی می ‎کنند و مورد توجه قرار می ‎دهند .

با کارهای کوچکتر شروع کنید و به سمت چالش های بزرگ تر بروید .

10. با کسانی معاشرت کنید که از شما موفق ترند

این یک قانون است :اگر می ‎خواهید پیشرفت کنید، باید با افرادی که از شما موفق ترند معاشرت کنید . با معاشرت با این افراد نه تنها از روش آن ها برای موفق شدن با خبر می ‎شوید ، بلکه می‎ آموزید که چگونه مهارت های خود را ارتقا دهید و به جایگاهی که می ‎خواهید برسید .

پیشرفت و ترقی

انجام این کارها برای پیشرفت در شغل

11. به دنبال اعطای مسئولیت از جانب دیگران نباشید ، خودتان به دنبال آن باشید

اگر می‎ خواهید مسئولیت های بیشتری در شغل خود داشته باشید ، در مورد آن با مدیران خود صحبت کنید که ممکن است آن ها انقدر مشغول کار خود باشند که ندانند شما به دنبال چالش های بیشتر در کار خود هستید .

فقط مطمعن شوید که از پس انجام این مسئولیت ها برخواهید آمد و در عملکرد فعلیتان قدرت مند هستید . اگر مدیرانتان از اعطای مسئولیت های بیشتر به شما خودداری کردند ، بهتر است به دنبال یک شغل جدید باشید .

12. از تلف کردن وقت برای انجام کار هایی که دوست ندارید خودداری کنید

اگر در کار خود مجبور به انجام کار هایی هستید که به آنجام آن ها علاقه ای ندارید ، یک جای کار می ‎لنگد زیرا در صورت نداشتن علاقه به شغلی که در آن هستید ، رسیدن به موفقیت بی معنی است . موفقیت وقتی معنا پیدا خواهد کرد که در انجام وظایفتان اشتیاق داشته باشید .

13. به دنبال باز خورد در مورد اعمال خود باشید

تنها انجام دادن کار خودتان در حرفه ای که دارید ، باعث پیشرفتتان نمی ‎شود . از گرفتن بازخورد در مورد اعمال خود از مدیرانتان نترسید ، این نه تنها نشان می ‎دهد که از نظر مدیر خود قدردانی می ‎کنید ، بلکه نشان می ‎دهد که به شغل خود اهمیت می ‎دهید و می ‎خواهید در حرفه تان پیشرفت کنید و بهترین باشید .

14. کارفرمایان خود را عاقلانه انتخاب کنید

اگر برای افراد مناسب کار کنید ، پیشرفت در حرفه ای که دارید خیلی سریع تر اتفاق خواهد افتاد . اگر رئیستان برای کاری که انجام می‎ دهید و تلاشی که می ‎کنید اهمیتی قائل نیست ، پیشرفت کردن برای شما به مراتب سخت تر خواهد بود .

با این وجود، یک رئیس عالی قادر خواهد بود به شما در سرمایه گذاری در نقاط قوتتان کمک کند و مدافع موفقیت شما باشد و اگر در حال حاضر در حرفه خود و شرکتی که در آن مشغول به کار هستید فردی مناسب برای راهنمایی وجود ندارد ، به دنبال شخصی مناسب برای کمک کردن به خودتان باشید .

موانع پیشرفت شغلی

15. یاد بگیرید که زمان شناسی خود را تقویت کنید

زمان شناسی به این معناست که بتوانید از فرصت های به وجود آمده پیش رویتان استفاده کنید و زمان مناسب برای استفاده از مهارت ها و توانایی های خود را بدانید .

16. سخت کار کنید و خود را تبلیغ کنید

بدون توجه به حوزه ای که در آن قرار دارید ، کار سخت و نحوه عملکرد مناسب ، کلیدی برای پیشرفت در حرفه شما می ‎باشد . در حرفه خود موثر باشید و اجازه دهید تا دیگران ازمهارت و توانایی های شما در شغلتان و نقش مهمی که در شرکت دارید با خبر شوند .

17. فقط شبکه خود را درست نکید. . . آن را پرورش دهید

خیلی راحت است که افراد جدیدی را به شبکه خود اضافه کنید و سپس آن ها را برای همیشه حفظ کنید . نباید فقط با افراد با نفوذ آشنا شوید ، بلکه لازم است با آن ها ارتباط برقرار کنید و از ارتباطی که با آن ها دارید بهترین استفاده را کنید .

18. به یک سازمان حرفه ای بپیوندید

سعی کنید در عملکرد خود در حرفه تان آنقدر پیشرفت کنید و باز خورد خوب دریافت کنید تا به راحتی بتوانید عضو سازمانی حرفه ای شوید . با شناساندن خود به عنوان یک کارمند موثر و قابل اعتماد و جویای تجربیات و چالش های بزرگ، مدیران حرفه ای درصدد جذب شما برای سازمان های حرفه ای خود بر خواهند آمد.

راه سریع پیشرفت در شغل و اشتباهات شما در این مسیر

4.48
این مطلب مفید بود ؟71
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
وبگردی