سرما خوردگی
سبک زندگی سالم میتواند با تقویت سیستم ایمنی بدن به پیشگیری از سرماخوردگی افراد کمک کند.

راز برخی از افراد در پیشگیری از سرما خوردگی چیست

سرماخوردگی بیماری شایعی است که بر اثر ورود ویروس به بدن ایجاد میشود . راههایی برای پیشگیری از سرماخوردگی وجود دارد که اگر آنها را رعایت کنید احتمال اینکه به سرماخوردگی مبتلا شوید کمتر است . بسیاری از علل ابتلا به سرماخوردگی ناشی از سبک زندگی بد ما است که با ایجاد تغییر در آن بسیاری از بیماری ها از ما دور خواهندشد.
مطالعات علمی نشان می دهند که هر فردی در طول زندگی خودش، به طور متوسط 200 بار به سرماخوردگی مبتلا می شود. با این حال، همه ما افرادی را می شناسیم که انگار هیچ وقت مریض نمی شوند و در دوره های شیوع آنفلوآنزا هم سالم و سرحال هستند.

سرماخوردگی سراغ بعضی ها نمی رود

دکتر دانیل دیویس (استاد ایمونولوژی در دانشگاه منچستر) می گوید:«بعضی از ما، مجموعه ای از ژن های سیستم ایمنی را به ارث می بریم که به طور خاص برای مقابله با یک ویروس خاص مناسب هستند. با این حال، منظورم این نیست که سیستم ایمنی بدن ما نسبت به همدیگر بهتر یا بدتر است. درواقع، این امکان وجود دارد که بدن شما یا من نسبت به یک ویروس آنفلوآنزای خاص، بهتر از بدن افراد دیگر عمل کند. سیستم ایمنی ما در واکنش نسبت به بیماری های مختلف ذاتا متنوع است و وجود این تنوع برای زنده ماندن نوع بشر در مقابل بیماری ها ضرورت دارد».
 سرما خوردگی

با داشتن سبک زندگی سالم از سرماخوردگی به دور باشید

اگرچه علم هنوز از مفهوم سلامت فرابشری دفاع نمی کند، اما امروزه می دانیم که سبک زندگی سالم می تواند به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک کند و شانس جلوگیری از ابتلا به سرماخوردگی را افزایش بدهد. بنابراین، بهترین و مهم ترین کاری که می توانید برای محافظت از خودتان انجام بدهید، انتخاب سبک زندگی سالم است. منظور از سبک زندگی سالم، انجام دادن فعالیت های بدنی روزانه و پیروی از الگوهای غذایی سالم است.

چرا سرما خوردگی سراغ بعضی افراد نمی رود؟

2.755
این مطلب مفید بود ؟3025
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از خبرگزاری برنا / م.ف
برچسب : سرماخوردگی
وبگردی