پیشگیری بیماری مالاریا
هنگام سفر به مناطق گرمسیر بایستی روش های پیشگیری بیماری مالاریا را بدانیم و تا حد ممکن راه را برای گزش حشره مالاریا سد کنیم.

چند راه مفید برای جلوگیری از مارالیا

 
در این مقاله ما قصد معرفی چند راه برای جلوگیری از مالاریا در هر زمان به شما ارایه می دهیم حتی زمانی که در سفر هستید برای اطلاع از این مورد مطالب زیر را بخوانید تا آگاهی کامل در این مورد را کسیب کنید.
 
اگر شما قصد سفر به مناطق گرم سیر را دارید باید تمام مشکلات سفر را پیش بینی کنید و با تجهیزات کامل سفر کنید و یا به عبارتی بهتر از موضوعی آگاه و هوشیار باشید.
 
احتمال ابتلا به مارلایا در مناطق گرم سیر و نمیه گرم سیری امری عادی و میسر می باشد خب ، نتیجه می توان گرفت که برای مقابله با آن باید گام هایی بردارید.
 
انگل مارلایا از طریق نیش پشه وارد خون بدن می شود و علوم پزشکی و مطالعه دانشمندان نشان داده است که علائم معمولا در عرض 7 تا 30 روز ظاهر می گردند.
 
بسیاری از نشانه های آشکار مانند ظاهر شدن علائمی چون تب زیاد ، استفراغ و ... می باشد خب اگر شما در سفر هستید باید بگونه ای از آن جلوگیری کنید تا گسترش نیابد ، بنابریان نیاز دارید تا برخی مراحل را انجام دهید و آگاه باشید.
پیشگیری بیماری مالاریا

اقدامات ساده برای پیشگیری از بیماری مالاریا

 

نکاتی کاربردی برای پیشگیری بیماری مالاریا و گزش حشره مالاریا

1- آگاهی از ریسک : اولین و مهم ترین مرحله این است که باید بفهمید که در معرض آسیب و تاثیر مالاریا قرار گرفته اید یا خیر اطمینان حاصل نماید و فورا باید عملیات اولیه را روی خود انجام دهید.
 
قبل از سفر یقین بفرماید که مکان و اطراف مقصد شما دارای مالاریا هستند یا خیر

2- استفاده از پشه بند : با استفاده از پشه بند شما از معرض آسیب دیدن توسط مالاریا و پشه ها در امان هستید . همان گونه که می دایندپشه ها انتقال دهنده ی انگل هستند که با استفاده از پشه بند شما مانع آن ها می شوید و از آسیب دیدن دور می شوید.
 
3-تهویه کننده هوا : بله ، یکی از مهم ترین گام های استفاده از تهویه کننده هوا می باشد مخصوصا که در تمام طول شب باید روشن نگه دارید. چرا که پشه ها هیچ طاقت سرما را ندارند و از مکان های سرد اجتناب می کنن. بنابراین برای فراری دادن پشه ها در طول شب از تهویه کننده های هوا استفاده کنید و دمای اتاقتان را کاهش دهسد تا از پشه ها دور باشید.
 
4- حشره کش : یکی از مهم ترین گام ها استفاده از انواع حشره کش ها می باشد که برای در امان ماندن از هر گونه حشره می توانید در طول روز و شب از آن استفاده کنید.
 
5- خودتان را با لباس بپوشانید : خب ، در این مرحله اگر شما در یکی از گرمترین مناطق زندگی میکنید که بیشتر در معرض آسیب دیدن توسط حشرات هستید توصیه می شود که از لباس های آستین بلند استفاده نمایید.
 
و حتی در حین خواب آنها را بپوشید و به هیچ وجه در نیاورید که با این کار مطمئن می شوید که قسمت های محدودی از پوست در معرض آسیب دیده می باشد.
 
محل زندگی : محل زندگی شما از نظر آب و هوا قطعاً تاثیراتی دارد که اگر در مناطق سردسیر زندگی می کنید کمتر در معرض حشرات هستید ولی اگر در مناطق گرمسیر زندگی می کنید بیشتر در معرض حشرات هستید و اگر در مناطق گرمسیر زندگی می کنید مطمئن شوید که هیچ سوراخی برای ورود حشرات به خانه تان وجود ندارد.
 
نکات برای پیشگیری : قبل از سفر با دکتر خود مشورت کنید تا با استفاده از داروهای ضد مالاریا در طول سفر خطر آسیب دیدگی تان کاهش یابد.
 
این مرحله گام بزرگی برای پیشگیری از در معرض حشرات بودن است که کمتر توجه می شود.
 
نکاتی برای استفاده دارو ها : قبل از استفاده از داروهای ضد مالاریا راهنمای دارو را بخوانید و طبق آن از دارو استفاده کنید تا دچار مشکل نشویید.

راهی ساده برای پیشگیری از بیماری مالاریا

4.37
این مطلب مفید بود ؟61
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ف.ن
برچسب : مالاریا
وبگردی