پیش‌ بینی وضعیت هوا

پیش‌بینی وضعیت هوا در روزهای آینده

تاریخ انتشار : 5 مهر 1401کد مطلب : 7568زمان مطالعه : 2 دقیقه
رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از روند افزایشی دما در سواحل شمالی، رگبار، رعد و برق و وزش باد شدید همچنین کاهش دما در نوار شرقی کشور خبر داد.

ایسنا:صادق ضیاییان درباره شرایط جوی کشور اظهارکرد:از امروز تا پنجشنبه (5 تا 7 مهرماه) در غالب مناطق کشور جوی آرام و پایدار استقرار می‌یابد. وزش باد در شرق و شمال شرق کشور کاهش می‌یابد به‌ویژه در سواحل شمالی روند افزایش نسبی دما حاکم می‌شود.

وی ادامه داد:پنجشنبه(7 مهرماه) در ارتفاعات البرز مرکزی و ارتفاعات استان‌های هرمزگان، جنوب سیستان وبلوچستان و کرمان در ساعات بعدازظهر افزایش ابر و رگبار پراکنده گاهی رعد و برق و وزش باد شدید رخ می‌دهد و جمعه (8 مهرماه) با گذر موج تراز میانی از شمال شرق کشور در شرق مازندران، گلستان، خراسان شمالی و در ارتفاعات البرز واقع در شرق تهران و سمنان ابرناکی و بارش باران گاهی رعد و برق و وزش باد و کاهش نسبی دما پیش‌بینی می‌شود و ساعات بعدازظهر در ارتفاعات شمال هرمزگان، و جنوب کرمان و سیستان وبلوچستان نیز افزایش ابر و رگبارورعدوبرق و وزش باد شدید انتظار می‌رود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا افزود:شنبه ( 9 مهرماه) بارش و وزش باد در شرق مازندران، گلستان، خراسان شمالی و ارتفاعات البرز واقع در شرق تهران و سمنان ادامه خواهد داشت همچنین وزش باد شمالی همراه با کاهش نسبی دما در نوار شرقی کشور به‌ویژه در منطقه زابل افزایش می‌یابد و سبب خیزش گرد و خاک و کاهش دید افقی در این منطقه خواهد شد.

به گفته ضیاییان یکشنبه (10 مهرماه) بارش در نوار شمالی کشور کاهش می‌یابد و ساعات بعدازظهر در ارتفاعات جنوب کرمان و شمال هرمزگان افزایش ابر و رگبار پراکنده دور از انتظار نیست.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد:آسمان تهران فردا (6 مهرماه) صاف همراه با غبار صبحگاهی و گاهی وزش باد با حداقل دمای 19 و حداکثر دمای 33 درجه سانتیگراد و طی ‌پنجشنبه (7 مهرماه) صاف همراه با غبار صبحگاهی و گاهی وزش باد با حداقل دمای 20 و حداکثر دمای 34 درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان گفت:طی امروز و فردا ( 5و 6 مهرماه) اهواز با دمای 39 و38 درجه سانتیگراد گرم‌ترین و شهرکرد با دمای 4 درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.

انتهای پیام/م

پیش‌بینی وضعیت هوا در روزهای آینده

51
این مطلب مفید بود ؟10
برچسب : هواشناسی
وبگردی