چادر
چادرهای رنگی با زمینه رنگ های تیره برای افراد بالای 40 سال و با زمینه رنگ های روشن برای افراد زیر 40 سال مناسب تر هستند.

7 سوالی که درباره چادر می پرسند

یک محقق با بیان اینکه چادر مناسب ترین وسیله برای حجاب که امروز در ایران معمول است، گفت:نظیر چادر که در البسه ایرانی به کار می رود و مصرف دارد در سرزمین های دیگر نمی بینیم و اگر هست در واقع تقلیدی است از نوع پوشش که ریشه ایرانی دارد.

● چادر مشکی بهتر است یا رنگی؟

پاسخ به این سوال که چادر مشکی بهتر است یا رنگی کار مشکلی است، اما چادرهای رنگی برای میهمانی های خانوادگی و چادرهای مشکی برای مراسم رسمی مناسب تر هستند. چادرهای مشکی گزینه بهتری برای پوشش سرکار هم محسوب می شوند اما اگر در شهرهای کوچک زندگی می کنید، می توانید حتی از چادرهای رنگی سبک با زمینه های رنگی تیره و گل های برجسته و براق برای رفتن به میهمانی های رسمی و عروسی هم استفاده کنید.

● چادر هم سن و سال دارد؟

چادرهای رنگی با زمینه رنگ های تیره برای افراد بالای 40 سال و با زمینه رنگ های روشن برای افراد زیر 40 سال مناسب تر هستند.

● چه چادری برای چه مکانی مناسب است؟

چادرهای مشکی توری و سبک برای رفتن به عروسی، میهمانی های خیلی رسمی و حتی مراسم ترحیم در شهرهای بزرگ تر گزینه های خوبی به حساب می آیند و شما با پوشیدن آنها کمی شیک تر از دیگران به نظر خواهید رسید.

چادر مشکی های ساده که معمولا از جنس کرپ هستند، برای رفتن به محل کار یا دانشگاه، چادر مشکی های با گل های ریز برای خانم های سالمند و چادر مشکی هایی با گل های درشت تر، برای خانم های میانسال مناسب هستند.

چادرهای حریر و سبک هم به درد خانم هایی در تمام سنین که ساعت های زیادی را در طول روز چادر به سر دارند، می خورد. چادرهایی با گل های برجسته مخملی یا براق، در میهمانی های شب یا مراسم رسمی وقار خاصی به شما می دهند.

اگر اهل پوشیدن روسری های براق و ساتن هستید، بهتر است که از خیر خریدن چادرهای براق بگذرید چون این چادرها روی روسری ساتن لیز می خورند و احتمالا پوشیدن آنها بعد از یکی دو ساعت شما را عصبی خواهد کرد.

مگر اینکه یک کش نازک به آنها بدوزید و به این ترتیب از لیز خوردنشان جلوگیری کنید. کش چادر هم باید با 10 سانتی متر فاصله از لبه آن دوخته شود تا چادر ظاهر بهتری روی سرتان داشته باشد. همیشه هنگام خرید چادر مشکی یادتان باشد که سبک ترین پارچه را انتخاب کنید و حواستان باشد که جنس پارچه، ضدچروک باشد. به تازگی هم که پارچه های چادر مشکی ضدچروک، ضدآب و ضدحریقی وارد بازار شده اند که عمر طولانی و جنس خوبی هم دارند.

چادر مناسب

انتخاب چادر مناسب

● چادر مناسب روز و شب با هم فرق دارند؟

چادر مشکی هایی با جنس پارچه مات برای استفاده در روز و چادر مشکی هایی با جنس پارچه براق برای استفاده در شب مناسب هستند. استفاده از چادر مشکی های براق در طول شب این فایده را هم دارد که هنگام رد شدن از خیابان، به راحتی به وسیله رانندگان دیده می شوید و احتمال تصادف کردنتان به حداقل می رسد.

● بهترین جنس چادر مشکی کدام است؟

اگر همین حالا سری به پارچه فروشی محل تان بزنید و قصد خریدن یک قواره چادر مشکی داشته باشید، حتما فروشنده طرح و جنس های بسیار مختلفی را جلوی رویتان می گذارد و شما را سردرگم می کند. بهتر است بدانید که به طور کلی، بهترین جنس های پارچه چادر مشکی، جنس های ژاپنی، کره ای و سوییسی هستند. پارچه های این 3 کشور از سایر پارچه ها مشکی ترند و دوام بیشتری هم دارند.

● اگر چادر قرمز شد چه باید کرد؟

بهتر است که در صورت بور یا قرمز شدن سر چادر مشکی، دیگر از خیر پوشیدن آن بگذرید تا آدم شلخته و بی خیالی به نظر نرسید. راستی شما می توانید دورتادور چادرهای مشکی ماتتان را نوار اریب بدوزید تا هم از ریش ریش شدن احتمالی لبه های چادر جلوگیری کنید و هم ظاهر شیک تری به آن بدهید. بد نیست که نازک ترین پارچه چادر مشکی را برای فصل گرم سال و پارچه ضخیمی را برای فصول سرد سال انتخاب کنید تا پوشیدن چادر در سرما و گرما اذیتتان نکند.

● در بحث بهداشت چادر مشکی به چه نکاتی باید توجه کرد؟

▪ یکی از مهم ترین مسایلی که باید در مورد چادر مشکی رعایت کنید، بهداشت آن است. معمولا رنگ مشکی، کثیفی را نشان نمی دهد و به همین دلیل ممکن است خانم هایی که چادر مشکی به سر می کنند، از آلودگی چادرشان غافل بمانند. چادر مشکی ها باید حداقل هفته ای یک بار شسته شوند.
▪ چادر مشکی مخصوص بازار، محل کار یا میهمانی باید جدا باشد. هرگز وقتی از بیرون به منزل می آیید، چادرتان را تا نکنید و کنار لباس های تمیز نگذارید. این کار می تواند باعث انتقال آلودگی های محیطی به لباس ها بشود. جای چادر مشکی روی تخت یا کنار حوله پشت در هم نیست و باید یک چوب لباسی جداگانه برای آن داشته باشید.
▪ بهتر است برای پیشگیری از ایجاد الکتریسیته بعد از شستن چادر مشکی، به مواد شوینده آن کمی نرم کننده هم اضافه کنید و برای پیشگیری از
بور شدن، آن را با شوینده های مخصوص لباس های مشکی بشویید.
▪ اگر چادر مشکی در اثر سهل انگاری روی زمین کشید یا ماشینی از کنارتان رد شد و آب آلوده خیابان را به آن پاشید، بلافاصله پس از رسیدن به منزل آن را بشویید.
▪ اگر نمی توانید چادرتان را خوب جمع و جور کنید، به آن کش بدوزید و با گرفتن گوشه های آن به دندان، باعث انتقال آلودگی های محیطی به دهانتان و ابتلا به بیماری های عفونی لثه در خودتان نشوید.

چادر مناسب ، بهترین نوع چادر برای زنان

2.510
این مطلب مفید بود ؟55
برگرفته از آفتاب -/ ر
برچسب : چادر زنان
وبگردی