چاقی با نوشابه
چاقی با نوشابه ارتباط دارد، نتایج یک پژوهش ایتالیایی به چاپ رسیده نشان می دهد گازکربنیک موجود در نوشابه ها هم به اندازه ی قند به تناسب اندام آسیب می زند.

ارتباط چاقی با نوشابه

همه ی ما می دانیم چاقی با نوشابه ارتباط دارد،بسیاری از مواقع صحبت به حرف نوشابه و مصرف آن میکشد که اکثرا میدانید مصرف بیش از حد این ماده به موجب مبتلا شدن به دیابت خواهد شد و عوارض بسیار خطرناکی در پی خواهد داشت ، اما چاقی را هم نباید نادیده بگیرید ، گاز نوشابه هم باعث چاق شدن میشود .

مدیر نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و دارو عنوان کرد:مصرف روزانه 300 میلی لیتر نوشابه موجب افزایش 7 کیلوگرمی وزن افراد در سال می شود.

قند بالای نوشابه

قند و ترکیبات حاوی آن کالری بالا و فاقد مواد مغذی لازم است، بنابراین باید سهم ناچیزی از انرژی دریافتی روزانه را تشکیل دهد.

 

چاقی با نوشابه

قند بالای نوشابه موجب چاقی می شودقند و شکر، انواع شیرینی، شکلات، نوشابه های گازدار، آبمیوه های صنعتی، شیرهای طعم دار، شیر کاکائو، پاستیل، بستنی، کیک، کلوچه و بیسکوییت از مهم ترین منابع مصرف مواد قندی است، برای پیشگیری از اضافه وزن و چاقی باید قند و شکر مصرفی در برنامه غذایی روزانه افراد کم تر از 6 قاشق چایخوری باشد.

مصرف روزانه 300 میلی لیتر نوشابه موجب افزایش 7 کیلوگرمی وزن افراد در سال می شود.

استفاده از میوه در میان وعده را بهترین جایگزین شیرینی و شکلات است و بهتر است مصرف نان های شیرین (نان قندی، نان شیر مال، شیرینی، کیک ) و انواع شکلات و آب نبات محدود شود و به جای خرید کمپوت میوه و آبمیوه های صنعتی از میوه و آبمیوه تازه استفاده شود.

به افراد توصیه می شود مصرف قند و شکر به همراه چای و قهوه را به حداقل برسانند و در صورتی مصرف قهوه های فوری انواع بدون شکر آن را انتخاب کنند.

7 کیلو چاقی در سال با مصرف روزانه 300 میلی لیتر نوشابه

4.432
این مطلب مفید بود ؟284
برگرفته از سلامت نیوز/ی
وبگردی