چای سفید
بخشی از رژیم های لاغری و چربی سوزی مختص نوشیدنی هاست ، نوشیدنی هایی که با خاصیت و فواید قابل توجه می توانند به بدن در روند لاغری کمک کنند ؛ چای سفید یکی از بهترین آنهاست.

خواص چای سفید برای کاهش وزن و لاغری

با نوشیدن چای سفید می توانید در تسریع لاغری و کاهش چربی های بدنتان کمک بسزایی کنید. چای سبز حاوی مقدار زیادی catechins مفید است که می تواند به لاغری شما کمک کند و همچنین دارای خاصیت جلوگیری از ایجاد چربی های جدید جلوگیریی می کند.
چای سفید همچنین می تواند مقدار جذب کالری غذاهایی که میخورید را کاهش دهد و میزان متابولیسم را بهبود بخشد.
در حالیکه چیزی همانند رژیم مناسب و ورزش و تمرین نمی تواند برای لاغری مناسب باشد و با این حال در کنار تمرین و رژیم غذایی مناسب و مفید نوشیدن چای سفید نیز می تواند تا بیشترین حد به لاغری شما کمک کند.
همه ی چای ها(سفید ، سبز و سیاه ) از برگ گیاه Camellia تهیه می شوند و به دست شما می رسد و حاوی مقدار زیادی پلی فنیک مفید مانند اپی گالاکاتچین گالات، اپیکالاکاتچین، اپیکاتچین و اپی کاتچین گالات می باشد و از میان همهی چای ها ، چای سفید برای جوانسازی پوست بسیار مناسب است و ما به شما نوشیدن چای سفید را پیشنهاد میکنیم.
چای سفید

نگاهی به خاصیت چای سفید در زمینه کاهش وزن و چربی سوزی

در ادامه این مطلب قصد داریم که شما را با نحوه چربی سوزی و لاغری با چای سفید آشنا سازیم. جهت اطلاع بیشتر از این چای نادر ادامه مطالب زیر را بخوانید.
  • مبارزه با چربی ها
  • کاهش مقدار جذب کالری
  • افزایش متابولیسم
  • جلوگیری از تشکیل سلول های چربی جدید

1- چای سفید و جلوگیری از تشکیل سلول های چربی جدید

هنگامیکه ما مواد غذایی زیادی را در هر وعده غذایی مصرف می کنیم بصورت چربی در بدنمان انباشته و ذخیره می شوند و بعد ها می توانیم از انرژی آنها استفاده کنیم. سلول های شناخته شده در طول این روند به عنوان سلول های preadipocyte توسط بدن به سلول های چربی یا adipocytes تبدیل می شود. یک مطالعه توسط محققان نشان داد که با نوشیدن چای سفید دیگر تمام میزان جذب کالری که شما میخورید در بدن کاهش می یابد و چای سبز از ایجاد تشکیل سلول های چربی جدید در بدن جلوگیری می کند.

2- مبارزه با چربی ها از فواید چای سفید است

بدن ما چربی های اضافه را بصورت انتشار انرژی در بدن یا اکسیداسیون آزاد می کند. اکسیداسیون چربی به افزایش وزن شما مرتبط است و با مطالعاتی که نشان می دهد افراد لاغر دارای اکسیداسیون چربی بالایی هستند و افرادی که چاق هستند اکسیداسیون چربی کمتری دارند. اگر شما فردی چاق هستید می توانید با نوشیدن چای سفید میزان اکسیداسیون بدن را کاهش دهید. تحقیقات نشان می دهد که کافئین موجود در چای سفید می تواند اکسیداسیون چربی را به حداقل میزان از طریق فعال شدن سیستم عصبی مرکزی تحریک کند. تحقیقات همچنین نشان داده است که چای سفید باعث تخریب چربی از سلول های چربی بالغ می شود.
چای سفید برای لاغری

3- چای سفید برای کاهش مقدار جذب کالری

Epigallocatechin gallate یک پلی فنول موجود در چای سفید است که می تواند میزان جذب کالری را کاهش دهد. برای این خاصیت چای سفید مطالعاتی بر روی موش ها صورت گرفت که نتیجه آزمایش مثبت بود نشان داد که با نوشیدن چای سفید میزان جذب کالری کاهش پیدا می کند. این موضوع در چای سبز نیز صدق می کند ولی در چای سفید میزان این خاصیت بیشتر می شود.

4- افزایش متابولیسم با مصرف به اندازه چای سفید

میزان متابولیسم شما به میزان کالری که بدن شما می سوزاند بستگی دارد و بنابر این میزان تعیین می شود. متابولیسم بالا نیز مختص زمانی است که شما در حال سوزاندن و میزان زیادی چربی هستید. میزان متابولیسم نیز تا حدودی به ژنتیک بستگی دارد اما با داشتن رژیم غذایی مناسب می توانید این محدودیت را رفع کنید و میزان آنرا به بهترین سطح برسانید. همچنین با افزایش میزان متابولیسم وزن شا کاهش پیدا خواهد کرد و رابطه بین متابولیسم و میزان وزن ، رابطه ایی عکس می باشد. بنابراین با نوشیدن چای سفید می توانید میزان متابولیسم را افزایش دهید و در نتیجه لاغر خواهید شد.

چای سفید را بعد از وعده های غذایی تان بنوشید و دیگر استفاده از شکر و نمک را به کمترین مقدار کاهش دهید.
خواص چای سفید 

خاصیت چای سفید برای پوست و مو

چای سفید برای داشتن پوست سالم و جوان مفید می باشد، این چای به دلیل خواص آنتی اکسیدانی زیادی که دارد به بهبود سریع آسیب های پوستی کمک کرده و همچنین از پوست در برابر اثرات نور ماورا بنفش محافظت می کند.
چای سفید به درمان پسوریازیس و اگزما کمک می کند و با توجه به محتوای فنول تقویت کننده الاستین و کلاژن است و باعث جلوگیری از چین و چروک پوست صورت می شود.
همچنین آنتی اکسیدان های موجود در چای سفید خواص ضد التهابی دارند که باعث کاهش شوره سر می شود؛ آنتی اکسیدان های چای سبز همچنین می توانند به درمان ریزش مو کمک کرده و باعث افزایش رشد مو شوند.

همه چیز از فواید و خواص چای سفید برای کاهش وزن و سلامتی

4.842
این مطلب مفید بود ؟402
منبع : بخش ورزش و تناسب اندام نمناک/ ح.ب/ن
وبگردی