زخم و بریدگی
با هر زخم و بریدگی به فکر بانداژ و استفاده از چسب زخم می افتیم ولی قبل از آن باید بدانیم که برای درمان کدام زخم و بریدگی می توان از چسب زخم و برای کدامیک از پماد استفاده کرد.

نکات مهم در درمان زخم و بریدگی

بلافاصله بعد از ایجاد یک زخم و بریدگی روی پوست نباید به سراغ استفاده از روش های رایجی مثل چسب زخم و باند برویم بهتر است پیش از آن نکات لازم برای درمان زخم و بریدگی را بدانیم.

با برچسب های فانتزی جالبی که این روزها روی این باندها وجود دارد، هر بچه ای دوست دارد به خاطر هر خراش جزئی هم که شده از آنها استفاده کند. اما آیا باید برای هر نوع زخم و بریدگی، از باند استفاده کرد؟

زخم و بریدگی

زخم و بریدگی که نیاز به چسب و باند دارد

اینکه از باند استفاده کنید یا نه، به شدت جراحت و نوع زخم شما مربوط می شود. اگر دچار یک خراش کوچک یا بریدگی شدید، سعی کنید از باندهای مشبک استفاده کنید که بدون نسخه هم قابل تهیه است. با این حال، برخی جراحت ها یا زخم ها به جای باند به پوشش مناسب و آنتی بیوتیک نیاز دارند. اگر به خاطر بریدگی یا زخم دچار خونریزی شدید یا آنکه جای زخم خیلی عمیق بود، بلافاصله به دکتر مراجعه کنید.


از طرفی می توانید از پمادهای حاوی آنتی بیوتیک مانند سیپروفلوکسازین یا پودر نئومایسین برای درمان و التیام زخم های خفیف و پیشگیری از عفونت های پوستی استفاده کنید. پیش از استفاده از هر نوع باند، بهتر است به این نکات توجه کنید.
-اگر میزان جراحت شدید بوده یا زخم آن عمیق بود، به پزشک مراجعه کنید، چرا که در برخی مواقع نیاز به پانسمان و بخیه دارد.
-اگر بریدگی یا زخم به خاطر میخ، سیم مسی یا شیشه ی شکسته باشد، بهترین کار این است که برای پیشگیری از هر نوع عفونتی در آینده، واکسن کزاز بزنید.
-از طرفی بریدگی یا جراحت می تواند منجر به تجمع چرک شده که خطر عفونت را هم افزایش می دهد. در چنین مواردی، به دکتر مراجعه کنید تا چرک و عفونت را تخلیه کرده و از باندهای مشبک برای پیشگیری از عفونت بیشتر، استفاده کند.

کدام زخم و بریدگی نیاز به چسب و باند دارد؟

3.719
این مطلب مفید بود ؟145
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از mayo clinic /ن
برچسب : زخم
وبگردی