چسبندگی مژه ها
چسبندگی مژه ها بعد از ریمل زدن یکی از رایج ترین مشکلات خانم ها هنگام آرایش کردن است که باید علت آن را بدانند سپس با روش هایی از آن جلوگیری کنند.

چگونه از چسبندگی مژه ها جلوگیری کنیم؟

ریمل ها که یکی از ابزارهای پر استفاده در زیبا جلوه دادن مژه ها می باشد. اما برخی از مواقع بعد از استفاده از ریمل مژه های ما به هم می چسبد و نه تنها چشمانمان زیبا نمی شود بلکه با این کار زیبایی طبیعی خود را نیزاز دست می دهیم . برای رفع این مشکل چه باید کرد؟ در این بخش از دنیای مد نمناک راهکارهایی را آورده ایم تا با استفاده از آنها بتوانید از دست چسبیدن مژه ها راحت شوید.

علت چسبندگی مژه ها چیست ؟

استفاده از ریمل تاریخ مصرف گذشته

ریمل یکی از محصولاتی است که بعد از سه ماه استفاده مواد داخل آن شروع به خشک شدن می کنند و بعد از استفاده به علت جرم ، مژه ها به هم می چسبند.

ریمل زدن نادرست

زدن ریمل روی هم موجب چسبیدن مژه ها می شود.

چسبندگی مژه ها

پوشیده شدن بیش از حد برس ریمل از مواد

علت اصلی چسبیدن مژه ها به هم پوشیده شدن بیش از حد برس ریمل از مواد است .

استفاده از ریمل بی کیفیت

برخی ریمل ها به دلیل داشتن ترکیباتی درون خود موجب به هم چسبیدگی مژه ها می شوند.

رفع چسبندگی مژه ها و نکات ریمل زدن مژه ها

حواستان به تاریخ مصرف ریمل باشد

همه لوازم آرایشی بعد از یک مدت تاریخ مصرف گذشته می شوند و استفاده از آنها عوارضی به دنبال دارد . ریمل از لوازم آرایشی است که طول عمر کوتاهی دارد و بعد از سه ماه خشک می شود و در صورت استفاده سبب چسبیدن مژه ها به هم می شود.

از این زمان به بعد باکتری ها نیز در ریمل شروع به فعالیت می کنند، پس بهتر است آن را دور بیاندازید . می توانید از بوی ریملتان تشخیص دهید که تاریخ انقضای آن گذشته است یا خیر .

نحوه نگهداری ریمل

ریملتان را در محل مناسبی نگهداری نمایید

لوازم آرایش اگر در جایی باشند که حرارت محل زیاد باشد ، سریع فاسد شده و منقضی می شوند. بنابراین بهتر است ریمل و دیگر وسایل آرایش خود را در جای خنک خشک و دور از تابش نور خورشید قرار دهید . بهترین محل نگهداری برای ریمل های ضد آب، یخچال است.

برای جلوگیری از ورود میکروب درب ریمل را محکم ببنید

برای افزایش عمر ریملتان و جلوگیری از ورود میکروب ها و ذرات خارجی به آن ، پس از اینکه کارتان با ریمل تمام شد، درب آنرا به خوبی ببندید.

برس ریمل را تمیز کنید

برای جلوگیری از چسبیدن مژه ها به هم و بد شکل شدن مژه هایتان باید بعد از استفاده از ریمل و قبل از بستن در آن ، برس را با دستمال کاغذی پاک کنید زیرا علت اصلی چسبیدن مژه ها به هم پوشیده شدن بیش از حد برس ریمل از مواد است . شما می توانید برس ریملتان را نیز عوض کنید.

روش صحیح ریمل زدن

ریمل را چند بار روی هم نزنید

برای زیباتر شدن مژه هایتان نباید ریمل را زیاد روی مژه هایتان بزنید بلکه زدن 2 یا 3 لایه ریمل کافی است . استفاده چند لایه از ریمل و ضخامت زیاد مژه ها سبب چسبیدن آنها به هم می شود.

مژه های به هم چسبیده خود را از هم جدا کنید

چنانچه بخش دنیای مد نمناک توضیح داده است قبل از شروع کشیدن ریمل، با دست یا شانه مژه ، مژه های به هم چسبیده خود را از هم جدا کنید اما هیچ گاه از سنجاق یا سوزن برای اینکار استفاده نکنید زیرا بسیار خطرناک است و ممکن است سبب آسیب به چشم ها گردد. سپس پرایمر را روی مژه ها بزنید.

طریقه درست ریمل زدن را بیاموزید

ریمل زدن را از کمی بالاتر از ریشه مژه ها آغاز کرده و به سمت بالا برس بکشید تا مژه های شما به هم نچسبد.

چسبیدن مژه ها بعد از ریمل

آرایش قبلی مژه ها را پاک کنید

اگر بر روی مژه های ریمل زده تان که از میکاپ قبلی باقی مانده دوباره ریمل بزنید ، مژه ها به هم می چسبند پس ابتدا میکاپ قبلی را پاک کنید و سپس ریمل بزنید.

ریمل با کیفیتی را انتخاب کنید

ریمل ها انواع مختلفی دارند . در انتخاب نوع برس ریمل مصرفی و همچنین برند آن دقت کنید و ریمل هایی استفاده کنید که دارای برس دراز با دندانه های یکسان و نزدیک به هم باشد تا از چسبیدن مژه ها به هم جلوگیری کند.ریمل هایی که برس های فاصله دار دارند سبب می شوند توده ای از مواد در یک جا جمع شوند و مژه های شما را به هم بچسبانند.

از پرایمر استفاده کنید

در شروع آرایش مژه ها از یک پرایمر استفاده نمایید زیرا پرایمر مژه های شما را برای زدن ریمل آماده می کند.

با چسبندگی مژه ها چه کنیم؟ + علت و راه حل

3.777
این مطلب مفید بود ؟5720
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ن/ز.ت
وبگردی