چشم پزشک
هنوز برای تست سرطان و یا ام آر آی تشخیص تومور اقدام نکرده اید، فکرش را هم نمی کنید که مبتلا به بیماری ام اس باشید در حالی که چشم پزشک با یک معاینه متوجه نشانه های آنها می شود.

نشانه های بیماری های کشنده که چشم پزشک با معاینه متوجه آنها می شود

اگر فکر می کنید که تنها برای تشخیص و رفع مشکلات چشم و بینایی به یک چشم پزشک مراجعه می کنید اشتباه است و باید بدانید که او می تواند در حین معاینه چشمان شما متوجه نشانه هایی از بیماری های سخت و کشنده همچون سرطان شود . شب گذشته پزشک متخصصی که به عنوان میهمان در برنامه 'The Doctors' حضور داشت با صحبت هایش حضار را حیرت زده کرد . او با بیان توضیحاتی گفت که وجود بیماری هایی همچون سرطان سینه و فشار خون و... را از چشمان فرد تشخیص داد.

چشم پزشک کدام بیماری ها را می تواند تشخیص دهد؟

 چشم پزشک

تشخیص سرطان و ام اس توسط چشم پزشک

تشخیص سرطان توسط چشم پزشک :

چشمانتان می توانند ناجیان شما باشند وقتی نشانه های یک بیماری سخت را قبل از بروز مشکلات جدی در اندام داخلی بدنتان را نشان دهند . " جوزف پیزیمنتی " اپتومتریس ارشد دانشگاه فلوریدا می گوید:نشانه و علائم سرطان در چشمان شما با کمی دقت به راحتی دیده می شوند . از سرطان سینه و ریه تا تومورهای مغزی که در شبکیه چشم با تغییرات ریز پنهان هستند. به گفته وی نوع خاصی از خونریزی در شبکیه چشم علامتی برای وجود سرطان خون در بدن است . تومور مغزی با ایجاد اختلال در میدان دید بیمار تشخیص داده می شود. همچنین ملانوم بدخیم که نشانه ای از سرطان پوست است می تواند پشت چشم از خود ردپایی به جای گذاشته باشد . 

نشانه های دیابت که چشم پزشک متوجه آنها می شود:

یکی از اولین نشانه های دیابنت نوع دوم وجود خونریزی مختصری در شبکیه چشم است. اپتومتریست ها صدها مورد مشابه و مشکوک به وجود این نوع دیابت خطرناک را در طول سال معاینه می کنند پس تشخیص این علامت کار پیچیده ای نیست . نکته مهم این است که اگر فرد به موقع برای درمان این اختلال در عملکرد غدد خود اقدام نکند ، دیابت می تواند منجر به کوری او شود پس با هشدار چشم پزشک و مراجعه به یک پزشک متخصص برای تغییر مسیر سبک زندگی و تغذیه اش می تواند از این فاجعه جلوگیری کند.

معاینات چشم پزشک

علائم دیابت و فشار خون در معاینات چشم پزشک

تشخیص فشار خون بالا توسط چشم پزشک:

دکتر جوزف می گوید:آسیب عروق خونی ، از جمله تضعیف و تنگی عروق در چشم نشانه ای از فشار خون بالاست . تحقیقات انجام شده که نتایج آن در مجله پزشکی آمریکا سنتر منتشر شد رابطه بین رگهای خونی چشم و سکته های قلبی که به دلیل فشار خون بالا رخ داده بودند را شرح داد که بر اساس آن باریک شدن رگهای خونی در شبکیه چشم از نشانه های فشار خون بالا و خطر بروز سکته است.

نشانه های ام اس را چشم پزشک در چشمان شما می بیند:

التهاب عصب بینایی می تواند یک نشانه ی هشدار دهنده از ابتلا به بیماری خطرناک در سیستم عصبی باشد. به گفته ی میچل مانسون ، رئیس جمهور از انجمن بینایی سنجی آمریکا نوریت اپتیک 75 درصد در بیماران مبتلا به ام اس رخ می دهد . این مشکل منجربه بروز مبهم بینی در فرد می شود که به گفته ی پزشکان علاوه بر مبتلایان به بیماری ام اس افرادی که نوعی عفونت در بدن خود دارند نیز دچار این اختلال در چشمانشان می شوند.

 چشم پزشک

راههای تشخیص بیماری های مرگبار توسط  چشم پزشک

روش تشخیص آرتریت روماتوئید یا همان آرتروز توسط پشم پزشک:

25 درصد از بیماران مبتلا به آرتریت روماتوئید مبتلا به خشکی چشم هستند . همچنین اگر فردی در طول مدت یک سال الی 18 ماه به یکی از دو عارضه التهاب دردناک عنبیه و یا حملات اماس عنبیه شود پزشکان متوجه وجود آرتروز در بدن فرد می شوند. 

بیماری کشنده ای که چشم پزشک قبل از همه می بیند!

3.933
این مطلب مفید بود ؟267
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ح.ب /ن
وبگردی