داریوش اسدزاده
امروز 1 آذر همزمان با سالروز تولد چند تن از چهره های مشهور ایرانی است که در ادامه شما را بیشتر با آنها آشنا میکنیم.

هنرمندان مشهور ایرانی که متولد 1 آذر هستند

آبان با همه خوشی ها و ناخوشی هایش رخت بربست و جایش را به آخرین ماه پاییز داد. سومین ماه پادشاه فصل ها از راه رسید و نویدبخش اتفاقاتی خوب شد. امروز 1 آذر همزمان با سالروز تولد افراد زیادی در دنیاست که ما در این مطلب شما را با چهره های مشهور ایرانی متولد امروز آشنامیکنیم.

اگر برایتان جالب است که بدانید کدام یک از چهره های مشهور ایرانی امروز اول آذرماه متولد شده اند ادامه این مطلب از چهره های نمناک را از دست ندهید.

علی اوسیوند

علی اوسیوند بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان 1 آذر 1336 در مسجد سلیمان متولد شد.

علی اوسیوند

علی اوسیوند همسر حمیرا ریاضی بازیگر کشورمان است. این هنرمند فعالیت بازیگری را از سال 62 آغاز کرد و در فیلم و سریال های زیادی جلوی دوربین رفت که سریال سرجوخه به کارگردانی احمد معظمی در سال 1400 جدیدترین آنها است.

داریوش اسدزاده

داریوش اسدزاده بازیگر پیشکسوت سینما، تئاتر و تلویزیون کشورمان 1 آذر 1302 در کرمانشاه متولد شد.

داریوش اسدزاده

داریوش اسدزاده بازیگری را از سنین جوانی آغاز کرد و بازی او در سریال سمندون و خانه سبز در ذهن دوستدارانش ماندگار است. این هنرمند کشورمان دارای نشان درجه یک فرهنگ و هنر است.

فرخ نعمتی

فرخ نعمتی بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر کشورمان 1 آذر 1330 در تهران متولد شد.

فرخ نعمتی

فرخ نعمتی همسر سهیلا رضوی بازیگر کشورمان است و بازیگری را از سال 63 آغاز کرد. این هنرمند در سریال هایی چون سر دلبران، ایراندخت، آسمان من، یادآوری، حیرانی، مختارنامه، ولایت عشق و خانه سبز به ایفای نقش پرداخت.

محمدعلی طالبی

محمدعلی طالبی کارگردان و فیلمنامه نویس کشورمان 1 آذر 1337 در تهران متولد شد.

محمدعلی طالبی

محمدعلی طالبی بیشتر به کارگردان ژانر کودک معروف است و سریال گل پامچال یکی از معروف ترین و ماندگارترین آثار این کارگردان کشورمان محسوب میشود.

ایرج بسطامی

ایرج بسطامی خواننده موسیقی سنتی کشورمان 1 آذر 1336 در بم متولد شد.

ایرج بسطامی

ایرج بسطامی خواننده سرشناس موسیقی سنتی کشورمان از شاگردان محمدرضا شجریان بود که در 5 دی 1382 در زلزله بم جانش را از دست داد.

فریبا کوثری

فریبا کوثری بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان 1 آذر 1345 در زاهدان متولد شد.

فریبا کوثری

فریبا کوثری بازیگری را از سال 67 در سینما آغاز کرد و اولین بار در فیلم سینمایی در مسیر تندبار ساخته مسعود جعفری جوزانی جلوی دوربین رفت. سریال های سقوط یک فرشته، دیوار، دلنوازان، معصومیت از دست رفته ، مختارنامه و ... از جمله سریال های این هنرمند کشورمان است.

چهره های مشهور ایرانی متولد 1 آذر + عکس

3.727
این مطلب مفید بود ؟207
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک / م.ف/ف
وبگردی