ارسلان قاسمی
امروز 1 خرداد همزمان با سالروز تولد ارسلان قاسمی ، فرحناز منافی ظاهر و چند تن از چهره های مشهور ایرانی است که در ادامه شما را بیشتر با آنها آشنا میکنیم.

تولد چهره های مشهور ایرانی در 1 خرداد

در روزشمار تاریخ تولد چهره های مشهور ایرانی به اولین روز از خردادماه رسیدیم. امروز اول خرداد همزمان با سالروز تولد افراد زیادی دردنیاست که ما در این مطلب به معرفی چهره های مشهور ایرانی متولد 1 می پردازیم و شما را با بیوگرافی کوتاهی از آنها آشنا میکنیم.

ارسلان قاسمی

ارسلان قاسمی بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان 1 خرداد 1374 در تهران متولد شد.

ارسلان قاسمی

ارسلان قاسمی بازیگر جوانی است که از دوران کودکی در نقش های ماندگاری چون یوسف پیامبر، بیژن در سریال در چشم باد و جعبه موسیقی ساخته فرزاد موتمن در نقشی اصلی جلوی دوربین رفت. سریال یاور جدیدترین کار ارسلان قاسمی است.

فرحناز منافی ظاهر

فرحناز منافی ظاهر بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان 1 خرداد 1339 در اردبیل متولد شد.

فرحناز منافی ظاهر

فرحناز منافی ظاهر در سریال هایی چون امام علی به کارگردانی سید داود میرباقری، پدرسالار، این خانه دور است، روزگار قریب، روز حسرت و در چشم باد ایفای نقش کرده است.

جلیل شهناز

جلیل شهناز معروف ترین نوازنده تار کشورمان 1 خرداد سال 1300 در اصفهان متولد شد.

جلیل شهناز

جلیل شهناز در سال 1383 به عنوان چهره ماندگار هنر و موسیقی برگزیده شد و در 27 تیر سال 1383، مدرک درجه یک هنری (معادل دکترا) برای تجلیل از یک عمر فعالیت هنری به جلیل شهناز اهدا شد.

عباس یمینی شریف

عباس یمینی شریف نویسنده ادبیات کودکان کشورمان 1 خرداد 1298 در تهران متولد شد.

عباس یمینی شریف

کتاب کلاس اول ابتدایی تألیف او به کتاب «دارا و آذر» معروف است و سال ها اولین کتاب آموزشی کودکان ایران بود. همچنین بیش از سی اثر شعر و داستان او در دوران حیاتش به انتشار رسید و برنده جوایز متعدد در ادبیات کودکان شد.

سیدمحسن یوسفی

سیدمحسن یوسفی کارگردان کشورمان 1 خرداد 1355 در تهران متولد شد.

سیدمحسن یوسفی

سیدمحسن یوسفی از سال 77 کارش را با ساخت مجموعه ای نمایشی برای شبکه دو سیما آغاز کرد و فیلم طلاق در وقت اضافه و دست بالای دست از معروف ترین آثار او است.

کدام بازیگران و هنرمندان ایرانی متولد 1 خرداد هستند؟

4.353
این مطلب مفید بود ؟467
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ م.ف/ف
وبگردی