علی انصاریان
امروز 14 تیر همزمان با سالروز درگذشت عباس کیارستمی کارگردان کشورمان و سالروز تولد هنرمندان مشهور ایرانی است که در ادامه شما را بیشتر با آنها آشنا میکنیم.

هنرمندان مشهور ایرانی که در 14 تیر متولد و یا درگذشتند

در روز شمار تاریخ تولد چهره های مشهور ایرانی به چهاردهمین روز از تیرماه رسیدیم . امروز 14 تیر همزمان با سالروز تولد و درگذشت افراد زیادی در دنیاست که ما در این مطلب به چهره های مشهور ایرانی متولد و درگذشته امروز اشاره میکنیم.

اگر برایتان جالب است که بدانید کدام یک از چهره های مشهور ایرانی امروز 14 تیر متولد شدند و امروز همزمان با سالروز درگذشت کدام یک از چهره های مشهور ایرانی ادامه این مطلب را از دست ندهید.

عباس کیارستمی

عباس کیارستمی کارگردان سرشناس کشورمان اول تیر 1319 در تهران متولد شد و 14 تیر 1395 در پاریس درگذشت.

عباس کیارستمی

عباس کیارستمی از کارگردان های سرشناس کشورمان است که در سینمای جهان شناخته شده است و از او به عنوان کارگردان، شاعر، نقاش، عکاس، تهیه کننده و فیلمنامه نویس یاد میشود.

حامد کمیلی

حامد کمیلی بازیگر سرشناس کشورمان 14 تیر 1361 در اصفهان متولد شد.

حامد کمیلی

حامد کمیلی بازیگری را با تئاتر آغاز کرد و از شاگردان گلاب آدینه است. این هنرمند در جشنواره تئاتر فجر جایزه بهترین بازیگر را از دستان علی نصیریان دریافت کرد. سریال قبله عالم آخرین کار حامد کمیلی در شبکه نمایش خانگی است.

علی انصاریان

بازیکن فوتبال، مجری تلویزیون و بازیگر ایران 14 تیر 1356 در تهران متولد شد.

علی انصاریان

علی انصاریان/ عکس از محمدرضا روزی

علی انصاریان فوتبال خود را به طور حرفه ای از سال 1375 آغاز کرد و در دو تیم مرح پرسپولیس و استقلال به میدان رفت. او بعد از دوران فوتبالی خود به بازیگری روی آورده و در آثاری همچون رمانتیسم عماد و طوبا، اژدر، حکم تیر، کولبرف، کلوپ همسران، سرزده، 87 متر، محکومین و ... مقابل دوربین رفت.

زنده یاد علی انصاریان  15 بهمن 1399 به دلیل ابتلا به بیماری کرونا درگذشت.

محمد اصفهانی

محمد اصفهانی خواننده کشورمان 14 تیر 1345 در تهران متولد شد.

محمد اصفهانی

محمد اصفهانی پزشک، خواننده و آهنگساز پاپ و سنتی کشورمان از چهره های سرشناس در موسیقی است و تیتراژهای بسیاری برای سریال های تلویزیون خوانده است.

علی عمرانی

علی عمرانی بازیگر سینما، تلویزیون و تئاتر کشورمان 14 تیر 1339 در بهشهر متولد شد.

علی عمرانی

علی عمرانی با سریال خدا را هجی کن به کارگردانی اصغر همت در سال 1358 فعالیت تلویزیون خود را آغاز کرده و در آثاری همچون خسوف، به کجا چنین شتابان، جراحت، چهره به چهره، آخر بازی، ماه و خورشید و .... به ایفای نقش پرداخته است.

چهره های مشهور ایرانی متولد و درگذشته 14 تیر

3.860
این مطلب مفید بود ؟4614
وبگردی