حسین الهی قمشه ای
امروز 14 دی همزمان با سالروز تولد و درگذشت چند تن از چهره های مشهور ایرانی است که در ادامه به معرفی بیشتر این چهره ها می پردازیم.

چهره های مشهور ایرانی که در 14 دی متولد شده یا درگذشتند

در روزشمار تاریخ تولد چهره های مشهور ایرانی به چهاردهمین روز از دی ماه رسیدیم. امروز 14 دی همزمان با سالروز تولد افراد زیادی در دنیا است که ما در این مطلب به معرفی چهره های مشهور ایرانی متولد و درگذشته امروز می پردازیم.

اگر برایتان جالب است که با چهره های مشهور ایرانی متولد و درگذشته امروز بیشتر آشنا شوید ادامه این مطلب از بخش فرهنگ و هنر نمناک را از دست ندهید.

حسین الهی قمشه ای

حسین الهی قمشه ای نویسنده، مترجم و سخنران کشورمان 14 دی ماه 1318 متولد شد.

این چهره سرشناس کشورمان در دنیای نقاشی و خوشنویسی نیز دستی بر هنر دارد و کتاب های زیادی را تالیف کرده است. او یکی از سخنران های مشهور می باشد که سخنانش تاثیر پذیرفته از قرآن و کتاب اشعاری چون حافظ، سعدی، مولوی و... است.

حسین الهی قمشه ای

ابوالحسن خوشرو

ابوالحسن خوشرو خواننده و نوازنده موسیقی محلی مازندران 14 دی ماه سال 1325 متولد شد.

پدر این هنرمند کشورمان نوزانده نی و خواننده بود و ابوالحسن خوشرو از سال 1339 وارد دنیای موسیقی شد. او در کنسرت های متعدد، تلفیقی از سبک و لحن خود را ارائه داد و ترانه مشدی از محبوب ترین ترانه های او است.

ابوالحسن خوشرو

یونس علیشیری

یونس علیشیری عکاس و روزنامه نگار ورزشی مهرماه سال 1316 متولد شد و 14 دی 1399 درگذشت.

یونس علیشیری از چهره های مطرح در دنیای عکاسی و روزنامه نگاری ورزشی است که 30 سال در این حوزه فعالیت کرد. او در مهرماه سکته کرده و سپس به دلیل نارسایی کلیوی و ریوی درگذشت. از معروفترین عکس های یونس علیشیری، دو فریم عکس قدیمی از مرحوم ناصر حجازی است.

یونس علیشیری

تولد و درگذشت چهره های مشهور ایرانی در 14 دی+ تصاویر و بیوگرافی

4.821
این مطلب مفید بود ؟201
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/م.ف/ف
وبگردی