علی انصاریان
امروز 15 بهمن همزمان با سالروز تولد و درگذشت چند تن از هنرمندان و چهره های مشهور ایرانی است که در ادامه شما را بیشتر با آنها آشنا میکنیم.

این چهره های مشهور ایرانی در 15 بهمن متولد شدند

امروز 15 بهمن همزمان با سالروز تولد بسیاری از مردم دنیا است و بسیاری دیگر از مردم در این روز درگذشتند.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید کدام یک از چهره های مشهور ایرانی در 15 بهمن متولد شدند یا درگذشتند. در این مطلب به تاریخ تولد و درگذشت چهره های مشهور ایرانی در این روز اشاره میکنیم.

علی نصیریان

علی نصیریان بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزون 15 بهمن 1313 متولد شد.

علی نصیریان

این هنرمند کشورمان بازیگری در سینما را با فیلم گاو ساخته داریوش مهرجویی آغاز کرد و در سال 1362 نقش قاضی شارح را در سریال سربداران بازی کرد و بعد از آن در سریال های ماندگاری چون شهرزاد، میوه ممنوعه، همسایه ها و... خوش درخشید.

میترا حجار

میترا حجار بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان 15 بهمن 1355 در مشهد متولد شد.

میترا حجار

این بانوی هنرمند از سال 76 و با فیلم غریبانه وارد سینما شد و در سریال پلیس جوان نقش همسر گمشده شهاب حسینی (یونس هدایتی) را بازی می کرد. پلیس جوان اولین تجربه بازی میترا حجار در تلویزیون و فیلم بی مادر، جدیدترین فعالیت او در سینما است.

رحیم معینی کرمانشاهی

رحیم معینی کرمانشاهی نقاش، روزنامه نگار، نویسنده، شاعر و ترانه سرای کشورمان 15 بهمن 1301 در کرمانشاه متولد شد.

رحیم معینی کرمانشاهی

این هنرمند در سال 1328 در شهر کرمانشاه روزنامهٔ سلحشوران غرب را بنیان گذاشت و از سال 1341به کار نقاشی پرداخت و تابلوهایی نیز به یادگار گذارد که از جمله تابلو حضرت مسیح (ع) با کار سیاه قلم است.

رحیم معینی علاوه بر کارهای نقاشی به نظم شعر پرداخت و داستان اختر و منوچهر را در چهار تابلو به رشتۀ نظم کشید و در آن حقایقی از اجتماع زمان را مجسم کرد. او شاعری توانا و خوش ذوق بود و ضمن سرودن شعر چندی به تصنیف و ترانه سازی پرداخت و تصانیف او که توسط خوانندگان رادیو خوانده می شد از شهرت به سزایی برخوردار گردید.

محمدعلی فردین

محمدعلی فردین بازیگر قدیمی سینما 15 بهمن 1309 در تهران متولد شد.

محمدعلی فردین

محمدعلی فردین پیش از ورود به دنیای سینما از کشتی گیران حرفه ای کشورمان بود که مدال نقره جهانی را هم از آن خود کرده بود و بعد از ورود به سینما یکی از چهره های سرشناس و ماندگار این حرفه شد.

علیرضا قربانی

علیرضا قربانی خواننده موسیقی سنتی کشورمان 15 بهمن 1351 در تهران متولد شد.

علیرضا قربانی

علیرضا قربانی از دوران کودکی قرائت قرآن را آموخت و از همان زمان با موسیقی اصیل ایرانی آشنا شد و یکی از خواننده های مشهور این حرفه است که تیتراژهای زیادی با صدای او برای سریال های تلویزیونی ساخته شده است.

عارف لرستانی

عارف لرستانی بازیگر کشورمان 15 بهمن 1350 در کرمانشاه متولد شد.

عارف لرستانی

عارف لرستانی بازیگری را با جنگ 77 مهران مدیری آغاز کرد و در مجموعه قهوه تلخ، کوچه اقاقیا، خسته دلان، مرد دوهزار چهره، ویلای من، یه تیکه زمین و... ایفای نقش کرده است. این هنرمند روز 26 فروردین سال 96 بر اثر ایست قلبی درگذشت.

حسن جوهرچی

حسن جوهرچی بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان 6 مرداد 1347 متولد شد و 15 بهمن ماه 1395 درگذشت.

حسن جوهرچی

حسن جوهرچی بازی در سینما را در سال 1367 با فیلم فیل در تاریکی شروع کرد. اولین بازی مطرح او در سینما در سال 1370 با فیلم برخورد به کارگردانی سیروس الوند بود اما با بازی در سریال در پناه تو به کارگردانی حمید لبخنده در سال 1373 به شهرت رسید. این هنرمند کشورمان در روز جمعه 15 بهمن 1395 پس از تحمل عارضه کبدی و عفونت ریوی و کلیوی به علت ایست قلبی در 48 سالگی درگذشت.

علی انصاریان

علی انصاریان بازیکن سابق فوتبال و بازیگر کشورمان 14 تیر 1356 متولد و در 15 بهمن 1399 در تهران درگذشت.

علی انصاریان

علی انصاریان / عکس از محمدرضا ورزی

علی انصاریان فوتبال خود را در باشگاه فجر شهید سپاسی شیراز آغاز کرد و با تیم پرسپولیس به شهرت رسید. او بعد از پایان فوتبلال، به دلیل علاقه به بازیگری به این حرفه روی آورده و در فیلم و سریال های بسیاری مقابل دوربین قرار گرفت.
این هنرمند به دلیل ابتلا به بیماری کرونا  در بیمارستان درگذشت.

نادر بیات

نادر قاضی بیات کارگردان و بازیگر کشورمان متولد 1318 در تبریز است. در نوجوانی به بلژیک و سپس به آلمان رفت و در مدت یک سال و نیم بازیگری به روش استانیسلاوسکی را آموخت. او پس از بازگشت به ایران از سال 1337 با گروه تئاتر آناهیتا شروع به همکاری کرد و در نمایش هایی همچون «اتللو»، «تراموایی به نام هوس»، «هیاهوی بسیار برای هیچ» بازی کرد.

نادر بیات فعالیت سینمای حرفه ای  خود را از سال 1341 با بازی در فیلم «انتقام روح» آغاز کرد.این هنرمند در پانزدهم بهمن ماه 1373 درگذشت.

چهره های مشهور ایرانی متولد و درگذشته 15 بهمن + تصاویر

3.942
این مطلب مفید بود ؟339
وبگردی