شاهرخ فروتنیان
امروز 22 تیر همزمان با سالروز تولد و درگذشت چند تن از چهره های مشهور ایرانی است که در ادامه شما را با بیوگرافی کوتاهی از آنها آشنا میکنیم.

هنرمندان مشهور ایرانی که در 22 تیر متولد یا درگذشتند

امروز 22 تیر برای انسانهای مختلف در مکان های متفاوت دنیا یادآور اتفاقات خوب و بد بسیاری است و همچنین سالروز تولد و درگذشت انسان های زیادی در دنیا است. ما در این مطلب میخواهیم شما را با چهره های مشهور ایرانی متولد و درگذشته امروز 22 تیر آشنا کنیم.

ماهور الوند

ماهور الوند بازیگر کشورمان 22 تیر 1373 در تهران متولد شد.

ماهور الوند

این بازیگر جوان کشورمان دختر سیروس الوند و برادرزاده زنده یاد خشایار الوند است که در فیلم های دختر، ملی و راه های نرفته اش، هت تریک، چهار راه استانبول، غلامرضا تختی، آنجا همان ساعت، عنکبوت ، سریالهای نهنگ آبی و حرفه ای به ایفای نقش پرداخته است.

شاهرخ فروتنیان

شاهرخ فروتنیان بازیگر کشورمان 22 تیرماه سال 1335 متولد شد.

شاهرخ فروتنیان

شاهرخ فروتنیان همسر افسانه چهره آزاد است و در فیلم و سریال های زیادی به ایفای نقش پرداخته است. سریال هم گناه اولین تجربه نمایش خانگی او به همراه همسرش می باشد.

پالتو شتری، امکان مینا، دختر، چهارشنبه 19 اردیبهشت، دهلیز، آقا یوسف، دیشب باباتو دیدم آیدا، مارمولک، شام آخری و... از جمله فیلم های سینمایی شاهرخ فروتنیان هستند.

مجید یاسر

مجید یاسر بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان 22 تیر 1355 در تهران متولد شد.

مجید یاسر

فیلم روز سوم یکی از مشهورترین کارهای مجید یاسر در سینما است و مجموعه های سه در چهار، پادری، صاحبدلان، خاتون و چهار چرخ از سریال های تلویزیونی او محسوب میشوند.

حمید سمندریان

زنده یاد حمید سمندریان کارگردان کشورمان 22 تیر 1391 در تهران درگذشت.

حمید سمندریان

حمید سمندریان از آموزگاران به نام بازیگری بود که بازیگران زیادی از شاگردان او بودند. زنده یاد هما روستا بازیگر و کارگردان کشورمان همسر ایشان بود.

فرخ لقا هوشمند

فرخ لقا هوشمند بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون کشورمان 22 تیر 1388 در تهران درگذشت.

فرخ لقا هوشمند

فرخ لقا هوشمند از بازیگران سریال مدرسه مادربزرگ ها بود و در سریال کارآگاه شمسی و دستیارش مادام نیز نقش خوبی را ایفا کرد.

چهره های مشهور ایرانی متولد و درگذشته 22 تیر

4.435
این مطلب مفید بود ؟314
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ م.ف/ف
وبگردی