افسانه بایگان
امروز 26 دی همزمان با سالروز تولد و درگذشت چند تن از چهره های مشهور ایرانی است که در ادامه به معرفی بیشتر آنها می پردازیم.

این چهره های مشهور ایرانی در 26 دی متولد یا درگذشته اند

هنرمندان و چهره های مشهور یکی از اقشار محبوب در جامعه هستند که جزئی ترین مسائل از زندگی آنها برای مردم از اهمیت ویژه ای برخوردار است. روز تولد چهره های مشهور ایرانی یکی از روزهای مهم برای هواداران دو آتیشه شان است که منتظر رسیدن آن هستند تا خوشحالی خود را به آنها ابراز کنند.

اگر مایلید که بدانید کدام یک از چهره های مشهور ایرانی در 26 دی ماه متولد شده اند همراه ما باشید.

افسانه بایگان

افسانه بایگان بازیگر سرشناس سینما و تلویزیون کشورمان در 26 دی ماه 1340 در تهران متولد شد. همسر او مصطفی شایسته تهیه کننده سینما است و این زوج یک پسر به نام امیرعلی دارند.

افسانه بایگان

وی فعالیتش در سینما و تلویزیون را در سال 1360 با بازی در مجموعه تلویزیونی پر بینندهٔ « سربداران » آغاز کرد. یک سال بعد نخستین نقش سینمایی اش را در فیلم گمشده به کارگردانی مهدی صباغ زاده در سال 1364 به دست‌آورد و به یکی از پرکارترین بازیگران زن سینمای ایران و سوپراستار در دههٔ شصت تبدیل شد.

افسانه بایگان

سریال دل در نمایش خانگی، آخرین فعالیت این بانوی هنرمند می باشد.

افسر اسدی

افسر اسدی متولد 26 دی ماه سال 1336 در میانه بازیگر سینما، تئاتر و تلویزیون و چهره پرداز می باشد. او دارای لیسانس کارگردانی و بازیگری تئاتر از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران است.

افسر اسدی

 این بانوی هنرمند همسر اصغر همت (بازیگر سینما و تلویزیون) است. این زوج هنرمند یک پسر به نام هامون دارند.

افسر اسدی با پیشنهاد مرحوم علی حاتمی برای سریال هزار دستان در سال 1358 تست گریم شد و بعد از تایید و قبولی چهره اش وارد بازیگران این سریال شد،این بانوی هنرمند در آن زمان ازدواج کرده بود و همسرش طراج چهره و گریم این مجموعه بود.

اصغر همت

افسر اسدی فعالیت سینمایی خود را با بازی در فیلم شب مکافات به کارگردان فرامرز باصری در سال ١٣٦٣ شروع کرد. بازی زیبای او در نقش یک زن آذری بی سواد در فیلم عبور از غبار در سال 1368 سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش دوم زن را از هشتمین جشنواره فیلم فجر به ارمغان آورد. اما شاید نقش آفرینی او در فیلم روسری آبی در سال 73 بیشتر در یادها مانده باشد.

حسین محب اهری

حسین محب اهری بازیگر پیشکسوت سینما، تلویزیون و تئاتر کشورمان سال 1330 متولد شد و 26 دی 1397 در تهران درگذشت.

حسین محب اهری بازیگر

حسین محب اهری از چهره های شناخته شده تئاتر بود که بازی در سینما را از سال 1365 آغاز کرد. این هنرمند کشورمان بعد از سالها درگیری با بیماری، بامداد 26 دی ماه 97 درگذشت. دردسرهای عظیم، شب عید، علی‌البدل، بیمار استاندارد، پایتخت 2، تبریز در مه، مختارنامه، محله بهداشت و... از جمله مجموعه های تلویزیونی این هنرمند فقید محسوب میشوند.

چهره های مشهور ایرانی متولد و درگذشته 26 دی ماه + تصاویر

3.832
این مطلب مفید بود ؟248
وبگردی