هومن برق نورد
امروز 5 دی همزمان با سالروز تولد و درگذشت چند تن از هنرمندان و چهره های مشهور ایرانی است که در ادامه به معرفی بیشتر آنها می پردازیم.

چهره های مشهور ایرانی که در 5 دی متولد یا درگذشتند

امروز پنجمین روز از دی ماه سالروز اتفاقی تلخ در کشور ما است. زلزله مهیب بم که جان عده زیادی از هموطنانمان را گرفت در چنین روزی رخ داد و امروز سالروز درگذشت بسیاری از مردم عزیز بم است. ایرج بسطامی هم یکی از هنرمندان کشورمان بود که در چنین روزی در این حادثه تلخ جانش را از دست داد.

امروز 5 دی همزمان با سالروز تولد دو تن از هنرمندان و چهره های مشهور ایرانی است که در ادامه به معرفی بیوگرافی کوتاهی از آنها می پردازیم.

هومن برق نورد

هومن برق نورد بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان 5 دی 1348 در تهران متولد شد.

هومن برق نورد

هومن برق نورد فعالیت هنری خود را از سال 1369 آغاز کرد و در نقشهای جدی بسیاری به هنرمندی پرداخت اما سریال دودکش و آچمز، استعداد او در زمینه کمدی را بیشتر نشان داد. آخرین نقش آفرینی او در سریال جیران و ساخت ایران 3 است که در نمایش خانگی منتشر شد.

رضا ناجی

رضا ناجی بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان 5 دی 1321 در تبریز متولد شد.

رضا ناجی

رضا ناجی بازیگری را از سال 41 آغاز کرد و با بازی در فیلم مجید مجیدی به شهرت رسید. این هنرمند اولین بازیگر ایرانی است که خرس نقره ای جشنواره برلین را دریافت کرد. بچه های آسمان، باران، بید مجنون، آواز گنجشک ها از جمله کارهای رضا ناجی به کارگردانی مجید مجیدی هستند.

بهرام بیضایی

بهرام بیضایی کارگردان سینما و تلویزیون کشورمان 5 دی 1317 متولد شد.                                                

بهرام بیضایی

بهرام بیضایی از دوران نوجوانی علاقه خاصی به تئاتر و نمایش نامه نویسی داشت و مهم ترین کتاب تاریخ نمایش ایران را نوشت و همکاری موفقی با مسعود کیمیایی در ساخت گوزن ها داشت و فیلمنامه های زیادی را که فروش قابل توجهی داشتند روانه دنیای سینما کرد.

ایرج بسطامی

ایرج بسطامی خواننده موسیقی سنتی کشورمان سال 1336 متولد شد و 5 دی 1382 در بم درگذشت.

ایرج بسطامی

ایرج بسطامی از شاگردان محمدرضا شجریان بود که بعدها با پرویز مشکاتیان آشنا شد و در زمینه آهنگسازی با او همکاری کرد. تصنیف گل پونه یکی از معروف ترین و ماندگارترین آثار ایرج بسطامی است. ایرج بسطامی در زمین لرزه بم به همراه بسیاری از هموطنانمان جانش را از دست داد.

چهره های مشهور ایرانی متولد و درگذشته 5 دی + تصاویر

4.123
این مطلب مفید بود ؟194
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک / م.ف/ف
وبگردی