مهری ودادیان
امروز 9 اسفند همزمان با سالروز تولد و درگذشت چند تن از هنرمندان و چهره های مشهور ایرانی است که در ادامه به معرفی بیوگرافی کوتاهی از آنها می پردازیم.

سالروز تولد و درگذشت چهره های مشهور ایرانی در 9 اسفند

در روزشمار تاریخ تولد و درگذشت چهره های مشهور ایرانی به نهمین روز از اسفندماه رسیدیم. امروز 9 اسفند همزمان با سالروز تولد و درگذشت افراد زیادی در دنیاست که ما دراین مطلب به معرفی چهره های مشهور ایرانی متولد و درگذشته امروز می پردازیم.

اگر برایتان جالب است که بدانید کدام یک از چهره های مشهور ایرانی در چنین روزی متولد شدند و درگذشتند ادامه این مطلب از چهره های نمناک را از دست ندهید.

سعید پورصمیمی

سعید پورصمیمی بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون کشورمان 9 اسفند 1322 در تهران متولد شد.

سعید پورصمیمی

سعید پورصمیمی را اغلب اهالی دنیای هنر به عنوان استاد نقش های مکمل می شناسند چرا که بازی های درخشانش در نقش های مکمل سیمرغ های بلورین را برایش به ارمغان آورده است. ناخدا خورشید، تحفه ها، پرده آخر، مدرسه پیرمردها، نسل سوخته، دلشدگان، عروس آتش، کلمبوس و ... از جمله فیلم های سینمایی او است.

مهری ودادیان

مهری ودادیان بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزیون کشورمان سال 1315 متولد شد و 9 اسفند 1389 در تهران درگذشت.

 مهری ودادیان

مهری ودادیان بازی در سینما را از سال 1346 آغاز کرد و در فیلم هایی چون دایی جان ناپلئون، آتش بدون دود، مدرسه مادربزرگ ها، دزدان مادربزرگ، عیاران، زائر غریب، خانه ما و ... ایفای نقش کرد و فیلم سینمایی راننده تاکسی آخرین فیلم او در سینما بود.

خشایار الوند

خشایار الوند نویسنده سرشناس سینما و تلویزیون کشورمان سال 1346 متولد شد و 9 اسفند 1397 در تهران درگذشت.

خشایار الوند

خشایار الوند برادر سیروس الوند کارگردان سرشناس کشورمان بود که نویسندگی آثاری چون شبهای برره، باغ مظفر، نقطه چین، گنج مظفر، مرد دوهزار چهره، مرد هزار چهره، مسافران، کمربندها را ببندیم، قهوه تلخ، پایتخت، ساخت ایران، ویلای من، شوخی کردم، درحاشیه، علی‌البدل، دیوار به دیوار و ... را برعهده داشت.

تولد و درگذشت چهره های مشهور ایرانی در 9 اسفند +عکس

4.425
این مطلب مفید بود ؟223
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/م.ف/ف
وبگردی