حمید بهمنی
در این مطلب شما را با چهره های مشهور ایرانی که در 10 اسفند متولد شدند از جمله مهدی اخوان ثالث شاعر کشورمان و چنگیز وثوقی بازیگر کشورمان آشنا میکنیم.

کدام چهره های مشهور ایرانی در 10 اسفند متولد شدند

اگر برایتان جالب است که بدانید کدام یک از چهره های مشهور ایرانی در 10 اسفند متولد شده اند و سالروز تولد شما با کدام یک از چهره های مشهور ایرانی در یک روز است ادامه این مطلب را از دست ندهید.

در این مطلب شما را با سه تن از چهره های مشهور ایرانی که در 10 اسفند متولد شدند از جمله مهدی اخوان ثالث شاعر کشورمان و حمید بهمنی کارگردان سینمای آشنا میکنیم.

این چهره های مشهور ایرانی در 10 اسفند متولد شدند

فریدون جیرانی

فریدون جیرانی کارگردان، مجری ، تهیه کننده و نویسنده کشورمان 10 اسفند سال 1330 متولد شد.

فریدون جیرانی از هنرمندان پیشکسوت کشورمان است که بازی در تئاتر را از سال 51 آغاز کرد و از سال 60 با نوشتن فیلمنامه فیلم آفتاب نشین ها به دنیای سینما راه یافت. فیلم آشفتگی، خفه گی ، خواب زده ها، پارک وی ، سالاد فصل ، شام آخر و ... از جمله فیلم های سینمایی فریدون جیرانی است.

فریدون جیرانی

مهدی اخوان ثالث

مهدی اخوان ثالث شاعر بلند آوازه کشورمان در 10 اسفند 1307 متولد شد.

این شاعر کشورمان متخلص به م.امید است و شعرهای او در دهه های 1330 و 1340 شمسی تاثیر زیادی بر جوانان روشنفکر و هنرمند و شاعران معاصر ایرانی داشت. هنر اخوان در آمیزش شعر کهن و سبک نیمایی و سوگ او بر گذشته، مجموعه ای به وجود آورد که خاص او بود و اثری عمیق در هم نسلان او و نسل های بعد گذاشت.

مهدی اخوان ثالث

حمید بهمنی

حمید بهمنی کارگردان سرشناس کشورمان در 10 اسفند 1339 متولد شد.

این هنرمند کشورمان فعالیت سینمایی را از سال 1360 در سپاه پاسداران آغاز کرد و چند فیلم کوتاه ساخت. گام های شیدایی، گلوگاه شیطان، برج مینو، آخرین نبرد و ... از جمله فیلم های سینمایی او است.

حمید بهمنی

چنگیز وثوقی

چنگیز وثوقی بازیگر پیشکسوت کشورمان در 10 اسفند 1326 در اصفهان متولد شد. او همسر سابق سارا خوئینی ها است. چنگیز وثوقی بازیگری در سینما را در سال 1351 با ایفای نقش کوتاهی در بلوچ، ساختهٔ مسعود کیمیایی آغاز کرد.

سریال تبریز در مه جدیدترین سریال تلویزیونی چنگیز وثوقی است. فیلم سینمایی جانان نیز آخرین کار سینمایی این بازیگر کشورمان محسوب میشود.

چنگیز وثوقی

چهره های مشهور ایرانی متولد 10 اسفند +تصاویر

4.427
این مطلب مفید بود ؟243
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ م.ف
وبگردی