پانته آ بهرام
در این مطلب شما را با چهره های مشهور ایرانی که در 13 اسفند متولد شدند از مرجان محتشم تا پانته آ بهرام آشنا میکنیم.

کدام چهره های مشهور ایرانی در 13 اسفند متولد شدند

اگر برایتان جالب است که بدانید کدام یک از چهره های مشهور ایرانی در 13 اسفند متولد شده اند همراه ما باشید. ما در این مطلب شما را با چهره های مشهور ایرانی متولد 13 اسفند از مرجان محتشم بازیگر سریال پس از باران تا پانته آ بهرام بازیگر سریال عاشقانه آشنا میکنیم.

این چهره های مشهور ایرانی در 13 اسفند متولد شدند

مرجان محتشم

مرجان محتشم بازیگر سینما و تلویزیون متولد 13 اسفند 1348 در تهران میباشد.

او برای اولین بار و به طور حرفه ای سال 1376 با سریال بهشت گمشده به کارگردانی کامران قدکچیان وارد عرصه هنر شد، اولین تجربه تلویزیونی اش به سریال حقیقت آیینه به کارگردانی اسماعیل میهن دوست برمی گردد. عمده شهرت او، به دلیل ایفای نقش در سریال پس از باران و در نقش شهربانو بوده است.

مرجان محتشم

پانته آ بهرام

پانته آ بهرام بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان در 13 اسفندماه 1348 در تهران متولد شد.

این بانوی هنرمند سال1366 فعالیت بازیگری خود را به صورت آکادمیک با ورود به مدرسه صدا و سیما و تحصیل در رشته بازیگری آغاز کرد.اولین حضور جدی در تئاتر را در 1367 با بازی در مقابل تماشاگر در تالار هنر و قصه شبنم تجربه کرد. سریال عاشقانه جدیدترین نقش پانته آ بهرام در شبکه نمایش خانگی است.

پانته آ بهرام

بابک نهرین

بابک نهرین متولد 13 اسفند 1358 در تبریز است.

این هنرمند کشورمان از کودکی با هنر آشنا شد و تاکنون طنزهای متعددی از وی به نمایش درآمده که در اغلب آنها بابک نهرین با علیرضا رنجی پور همکاری داشته است و دوره های کارگردانی و بازیگری را در تهران زیر نظر آقایان علیرضا خمسه، دکتر احمد داموت و خانم پروانه مژده گذرانده است.

وی در سال 1382 با نمایش آرشین مال آلان و در سال 1383 با نمایش الیاس قفقازی به کارگردانی یعقوب صدیق جمالی موفق به دریافت جایزه اول بهترین بازیگر مرد جشنواره بین المللی نمایش های طنز شد.

بابک نهرین

نادر رجب پور

نادر رجب پور بازیگر سریال امام علی (ع) و سربداران در 13 اسفند سال 1331 در تهران به دنیا آمد.

او پس از دریافت مدرک فوق دیپلم هنر وارد عرصه هنر شد و فعالیت خود را در زمینه کارهای سینمایی، تلویزیونی و تئاتری آغاز نمود. عشق فیلم و مسافر ری جدیدترین فیلم های سینمایی او هستند.

نادر رجب پور

مجتبی راعی

مجتبی راعی فیلمساز کشورمان در 13 اسفند 1336 در اصفهان متولد شد.

او وارد دانشکده سینما تئاتر دانشگاه هنر شد و در رشته کارگردانی سینما فارغ التحصیل شد.ترنج ، عصر روز دهم ، صنوبر ، تولد یک پروانه ، غزال ، جای امن ، تونل و تابستان 85 از جمله فیلم های سینمایی هستند که مجتبی راعی کارگردانی آن را برعهده داشته است.

مجتبی راعی

چهره های مشهور ایرانی متولد 13 اسفند

3.342
این مطلب مفید بود ؟2814
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ م.ف
وبگردی