شبنم مقدمی
امروز 3 فروردین همزمان با سالروز تولد و درگذشت برخی از چهره های مشهور ایرانی است که در ادامه شما را بیشتر با آنها آشنا میکنیم.

کدام چهره های مشهور ایرانی در 3 فروردین متولد یا درگذشتند؟

امروز سومین روز از سال نو و روزهای آغازین فصل بهار است. در روزهای زیبای نو شدن طبیعت و آغاز سال نو ، برخی از چهره های مشهور ایرانی سالروز تولد خود را جشن می گیرند.

اگر برایتان جالب است که بدانید کدام یک از چهره های مشهور ایرانی در 3 فروردین متولد شده اند یا درگذشتند این مطلب چهره های نمناک را از دست ندهید.

ولی‌الله شیراندامی

ولی‌الله شیراندامی بازیگر کشورمان در 3 فروردین 1310 در مرو متولد شد.

وی دارای لیسانس تئاتر از دانشکده هنرهای زیبا از دانشگاه تهران و همچنین دارای مدرک درجه یک کارگردانی از وزارت ارشاد ایران که معادل دکترا می باشد.

ولی الله شیراندامی

این هنرمند پیشکسوت در بیش از 30 نمایشنامه تئاتر، بازیگری و کارگردانی کرده و در آثاری همچون سریال اشک تمساح ، مختارنامه ، کژدم 33 و فیلم های جایی برای زندگی، خانه ای روی آب و ... مقابل دوربین رفته است.

ولی‌الله شیراندامی 11 بهمن 1398 در تهران درگذشت.

جمشید هاشم‌پور

جمشید هاشم‌پور بازیگر پیشکسوت کشورمان در 3 فروردین1323 در اردبیل به دنیا آمد.

وی اولین فیلم سینمایی خود را با معرفی یکی از دوستانش به ساموئل خاچیکیان، کارگردان ایرانیِ ارمنی تبار، در سال 1347 و با بازی در نقش کوتاهی در فیلم جهنم سفید آغاز کرد.

جمشید هاشم پور

جمشید هاشم‌پور و همسرش مهرانگیز متین/ عکس از حانیه زاهد

سریال نیسان آبی، فیلم شیشلیک، لب خط ، برای مرجان و ... از جدیدترین آثار جمشید هاشم‌پور در عرصه بازیگری است.

مهرشاد کارخانی

مهرشاد کارخانی فیلم ساز، کارگردان، نویسنده، بازیگر و عکاس ایرانی در 3 فروردین 1343 متولد شد.

وی فعالیت سینمایی خود را از سال 1370 با عکاسی فیلم «هور در آتش» آغاز کرد و برای همین فیلم جایزه سیمرغ بلورین بهترین عکس را از دوازدهمین جشنواره فیلم فجر دریافت کرد.

مهرشاد کارخانی

از دیگر کارهای وی که به عنوان عکاس فعالیت داشته است می توان به فیلم هایی چون ستارگان خاک، ضیافت، زیر نور ماه، بوتیک، اشک سرما، زمستان است اشاره کرد.

شبنم مقدمی

شبنم مقدمی بازیگر کشورمان 3 فروردین 1351 در تهران متولد شد.

وی دارای مدرک کارشناسی ادبیات فارسی و دانش‌آموخته آموزشگاه آزاد بازیگری امین تارخ است. شبنم مقدمی فعالیت خود در رادیو را در سال 77 با اجرای برنامه "خانهٔ کاغذی" به کارگردانی شهرام کرمی آغاز کرد و سابقه اجرا در برنامه هایی چون هفت شنبه، خط خطیم، کبوتری ناگهان و هفت ترانه را داراست.

شبنم مقدمی

شبنم مقدمی / عکس از فاطمه رحمانی

شبنم مقدمی اولین سیمرغ بلورین خود را برای عنوان بهترین بازیگر نقش مکمل زن در فیلم امروز در سی و دومین دوره جشنواره فیلم فجر دریافت کرد. سریال بی گناه و خاتون جدیدترین آثار شبنم مقدمی در نمایش خانگی است.

داوود اسدی

داوود اسدی بازیگر تلویزیون و سینمای کشورمان در 6 آذر 1348 متولد شد.

او با بازی در برنامهٔ طنز ساعت خوش به شهرت رسید و در آثاری همچون گلهای آفتابگردان ، کاشانه و خط شکن و ... نقش آفرینی کرد.

داوود اسدی

داوود اسدی ساعت 2 و 10 دقیقهٔ بامداد روز 3 فروردین 1387 در 38 سالگی بر اثر سکته قلبی درگذشت و در بهشت زهرا به خاک سپرده شد.

سالروز تولد و درگذشت چهره های مشهور ایرانی در 3 فروردین + تصاویر

4.824
این مطلب مفید بود ؟231
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ م.ف/ف
وبگردی