امیر کریمی
امروز 4 فروردین همزمان با سالروز تولد برخی از چهره های مشهور ایرانی است که در ادامه به معرفی بیوگرافی کوتاهی از آنها می پردازیم.

کدام چهره های مشهور ایرانی در 4 فروردین متولد شدند؟

امروز 4 فروردین همزمان با سالروز تولد افراد زیادی در دنیاست. در چهارمین روز فروردین ماه به سراغ چهره های مشهور ایرانی رفته ایم و میخواهیم شما را با این چهره های مشهور کشورمان آشنا کنیم پس تا پایان این مطلب از نمناک با ما همراه باشید.

امیر کریمی

امیر کریمی خواننده موسیقی پاپ کشورمان 4 فروردین 1349 در تهران متولد شد.

امیر کریمی

امیر کریمی سالهای زیادی از عمرش را در راه موسیقی صرف کرد و در نهایت اولین آلبومش را در سال 1378 با نام غریبه روانه بازار موسیقی کرد.

مهتاب دومین آلبوم امیر کریمی بود که سال 89 منتشر شد و بعد از آن چند آلبوم دیگر توسط امیر کریمی به دنیای موسیقی عرضه گردید.

عزت الله مقبلی

عزت الله مقبلی بازیگر و دوبلور کشورمان در 4 فروردین سال 1312 در تهران بدنیا آمد.

این هنرمندکار هنری خود را از تئاتر شروع کرد و در سال 1335 به دوبله پرداخت. وی در دوبله به‌جای الیور هاردی، لویی دوفونس و والتر برنان حرف می زد.

از نقش های برجسته عزت الله مقبلی در کار دوبله می توان به حرف زدن به‌جای والتر هوستون در فیلم گنج های سیرا مادره اشاره کرد.

عزت الله مقبلی

عزت الله مقبلی همچنین سالهای طولانی در برنامه رادیویی صبح جمعه با شما هنرنمایی کرد. این هنرمند 13 دیماه 1367 در 55 سالگی به علت بیماری قلبی در لندن درگذشت و در روز چهارشنبه 20 دیماه 1367 پس از انتقال به ایران، در قطعه 12 بهشت زهرا به خاک سپرده شد.

واروژ کریم مسیحی

واروژ کریم مسیحی کارگردان، فیلم نامه نویس و تدوین گر و ایرانی ارمنی تبار کشورمان در 4 فروردین 1331 در اراک متولد شد.

این هنرمند از ابتدای ورود خود به سینما تا 18 سال بعد به طور مستقل، سه فیلم کوتاه فاخته (1354)، کوچ (1356) و سَلَندَر (1359) را ساخت.

واروژ کریم مسیحی

واروژ کریم مسیحی برای ساخت فیلم پرده آخر برنده سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی جشنواره فیلم فجر در سال 1369 و بهترین تدوین برای فیلم برنده ها در جشنواره سال 1389 شد.

چهره های مشهور ایرانی که متولد 4 فروردین هستند + تصاویر

323
این مطلب مفید بود ؟149
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک/ م.ف/ف
وبگردی