چیدمان گیاهان آپارتمانی
برای چیدمان گیاهان آپارتمانی در دکوراسیون منزل ایده های خلاقانه و متفاوتی وجود دارد که جنبه دکوری دارند و منزل تان را زیبا می کنند.

چند ایده برای تزئین خانه با چیدمان زیبای گیاهان آپارتمانی

گل ها و گیاهان باعث ایجاد طراوت و تازگی در زندگی ما میشوند و نگهداری از آن ها در منزل میتواند طراوت و سرزندگی را وارد محیط خانه کند و کمی از استرس های روزمره بکاهد.

گیاهان آپارتمانی را میتوانید به شکل های مختلف در گوشه و کنار منزل بچینید و با آن ها منزل تان را دیزاین کنید, امروز در نمناک ایده های خلاقانه و زیبایی برای چیدمان گیاهان آپارتمانی در دکوراسیون منزل داریم که به وسیله آن ها منزل تان زیباتر میشود.

آویختن گلدان به سقف

برای تزئین دیوارهای خالی و سقف آپارتمانتان از گیاهان آپارتمانی آویزی استفاده نمایید و زیبایی خاصی به آپارتمان خود ببخشید. برای این کار:

روی یک صفحه ی فلزی، به وسیله یک دریل سوراخ ایجاد کنید و به هر یک از سوراخ ها یک آویز پیچ کنید. صفحه فلزی را با مطابق با دکوراسیون منزلتان رنگ کرده و هر یک از گیاهان آویزی را با با طناب آویزان کنید.

از سیم مفتولی، حلقه فلزی، یک شاخه چوبی یا فلزی، کاسه سفالی، اسپری رنگ و ... استفاده کنید و با صرف کمترین هزینه و وقت یک گلدان آویز با طرحی نوین برای خودتان بسازید و آن را از سقف آویزان کنید. با چوب های چند لایه یا نئوپان و با کمی چاشنی خلاقیت یک گلدان آویزی دست ساز بسازید.

چیدمان گیاهان آپارتمانی

با ابزار نجاری وسط تخته ها را به شکل دایره ببرید تا گلدان شما درون تخته جا شود سپس چهار طرف تخته مربع شکل را با دریل سوراخ کنید و به آن طناب ببندید. گلدان را درون تخته گذاشته و از سقف آویزان کنید. اگر خودتان توانایی ساختن اینگونه وسایل را ندارید، از یک نجار کمک بخواهید.

می توانید جاگلدانی ببافید، جاگلدانی های قلاب بافی شده و مهره دوزی شده برای ما بسیار نوستالژیک بوده و حس خوبی در ما ایجاد می کند. گل ها را درون جاگلدانی بافته شده قرار داده و کنار درهای ورودی بیاویزید. می توانید یک جا گلدانی برای گیاهان آپارتمانی آویزی ببافید و یک تنگ شیشه ای درون آن قرار دهید و یک دسته گل زیبا داخلش بگذارید.

با استفاده از کنف، چسب و ظروفی که دیگر از آنها استفاده نمی کنید به راحتی می توانید یک جا گلدانی درست کنید و با کنف آن را از سقف آویزان کنید.

از ظروف مسی کوچک و زیبا به عنوان گلدان استفاده کنید و گیاهان مورد علاقه خود را در آن بکارید. می توانید از کنف یا طبقه برای نصب آن به سقف استفاده کنید.

قفسه بندی دیوار

برای تزئین آپارتمان خود با گیاهان آپارتمانی، یک دیوار را قفسه بندی کنید و بر اساس سلیقه ی خودتان در قسمت های مختلف آن، گلدان های گل با گل های رونده قرار دهید. برای اینکه یک دیوار سبز داشته باشید، مسیر گل ها را به درستی هدایت کنید.

همچنین میتوانید به سادگی یک قفسه دکوری بسازید و گیاهان سبزتان را روی آن باسلیقه بچینید. طبقه وسط این قفسه را خالی نگذارید و با یک سری وسایل تزیینی آن را دیزاین کنید.

این قفسه اصلا جاگیر نیست و کسانی که خانه های کوچکی دارند و دوست دارند از گیاهان آپارتمانی در منزل شان نگهداری کنند میتوانند از این قفسه ایده بگیرند, میتوانید طبقه وسط را هم کاکتوس های کوچک بچینید.

قفسه برای گیاهان آپارتمانی

درست کردن باغچه های عمودی

روی یکی از دیوارهایتان دیوار فلاورباکس نصب کنید و برای چیدمان گل در خانه باغچه های عمودی درست کنید و یا از مدل گلدان های چند طبقه آویزان استفاده کنید.

استفاده از گلدان های خیره کننده

برای زیباتر نمودن دکوراسیون خانه با گل ها برای گیاهانتان از گلدان های براق و جذاب و از گلدان های مدرن پایه دار و گل های کشیده استفاده کنید و داشتن خلاقیت در گلدان را دست کم نگیرید.

قرار دادن گلدان روی پایه

برای بهتر دیده شدن گلدان ها و نظافت راحت تر فضای زیر گلدان از پایه برای گلدان، استفاده نمایید. می توانید از پایه هایی در اندازه های مختلف استفاده کنید و روی هر پایه یک گلدان بگذارید. پایه های چوبی یا فلزی زیبایی دربازار وجود دارد، خودتان نیز می توانید دست به کار شوید و چند پایه زیبا برای گلدان هایتان بسازید.

گلدان روی پایه

آویختن گلدان به دیوار

گلدان را بدون اینکه با دیوار تماس پیدا کند با استفاده از یک فلز که به صورت زایه دار به دیوار محکم شده است، به دیوار بزنید. اتصالات این آویز را به دیوار محکم کنید تا بتواند وزن گلدان را تحمل کند.

برخی گلدان ها با فریم های برنجی وجود دارند که می توانید گل های آپارتمانی با گل های ریز درون آنها بکارید و آنها را به دیوار نصب کنید.

یکی از روش های نصب گلدان روی دیوار، نصب آن مانند یک تابلو است اما این روش کمی دردسرساز است زیرا تمیز نگه داشتن آن کمی دشوار است.

چیدمان گونه های گیاهی مختلف در گلدان های متفاوت

برای تقویت دکوراسیون ماکسمال خود در خانه گونه های گیاهی مختلف را در گلدان های متفاوت بکارید. دقت کنید حتی در اوج تنوع نیز وجود هارمونی در بین عناصر از اهمیت زیادی برخوردار است.

استفاده از تراریوم

یکی از روش های بسیار محبوب چیدمان گل در خانه استفاده از تراریوم یا همان باغ شیشه به حساب می آید. برای درست کردن باغ شیشه ای یکی از مدل های آماده تراریوم را از گل فروشی بخرید و میزتان را با آن تزیین کنید و یا خودتان در منزل درون یک شیشه گیاهان زیبا بکارید.

تراریوم

استفاده از گلدان حصیری

برای تزیین گلدان گل طبیعی و چیدمان گل در خانه، از سبدهای حصیری به عنوان گلدان استفاده نمایید. استفاده از سبدهای حصیری امروزه بسیار طرفدار پیدا کرده است و می تواند آپارتمان شما را زیبا کند.

استفاده از قفسه های مشبک

یک راه حل عالی برای چیدمان گل در خانه استفاده از قفسه های مشبک است. شما می توانید یک استند سیمی را به دیوار نصب کنید و گلدان هایتان را به این استند با روش گوناگون متصل نمایید. این راه حل عالی به عنوان یک کانون چشم نواز در فضا عمل می کند.

چیدمان گل بر روی شلف

یک روش موثر در تزریق رنگ به خانه و دکوراسیون آن و کمک به ایجاد یک احساس آرامش خانوادگی چیدمان گل بر روی شلف است که برای می تواند برایتان الهام بخش باشد.

گیاهان روی شلف

استفاده هوشمندانه از بازتاب گل در آینه

برای تزئین منزل با گیاهان آپارتمانی از بازتاب گل در آینه استفاده نمایید. گیاهان خود را در مقابل آیینه قرار دهید تا تأثیر کم نظیری را در فضا ایجاد کرده و اتاق بزرگتر به نظر برسد.

استفاده از جا گلدانی نردبانی

برای تزئین آپارتمان خود برای آن دسته از گیاهانی که به نور بیشتری نیاز دارند، یک جا گلدانی نردبانی درست کنید و کنار پنجره قرار دهید سپس گیاهان با گلدان های کوچک را داخل آن بچینید، گیاهان بزرگتر را میتوانید روی زمین کنار آن ها قرار دهید.

جا گلدانی نردبانی

استفاده از جعبه های چوبی میوه

یکی از بهترین ایده ها برای گیاهان آپارتمانی این است که از جعبه های چوبی میوه استفاده کنید و با قرار دادن آن ها کنار هم یک جای زیبا برای گیاهان درست کنید. جعبه های چوبی را کنار هم بچینید و گیاهان آپارتمانی کوچک و بزرگ را داخل آن ها قرار دهید.

قرار دادن گیاهان بر روی کانتر آشپزخانه

برای جذابیت بخشیدن به آشپزخانه منزل تان روی کانتر و کنج های آشپزخانه گلدان هایی از گل های همیشه سبز، سایه دوست و رطوبت دوست قرار دهید.

استفاده از سینی مخروطی

درون یک سینی مخروطی انواع مختلف گیاهان را قرار دهید و سینی را از سقف آویزان نمایید تا باعث ایجاد زیبایی و حس خوب در فضا شود.

ایده های تزیین و چیدمان خانه با گیاهان آپارتمانی

4.2160
این مطلب مفید بود ؟13426
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ن/ز.ت
وبگردی