ژامبون خوک
با وجود ممنوعیت استفاده از گوشت خوک در فراورده های گوشتی در کشور ،برخی از شرکت ها ژامبون خوک را تولید کرده و با قیمت بالایی به فروش می رسانند.

ژامبون خوک در تهران و با قیمت کیلویی 47 هزار تومان!!!

 

یکی از حیوان هایی که مصرف گوشت آن در فهرست غذاهای حرام قرار گرفته است گوشت خوک می باشد که در قرآن از آن به «لحم خنزیر» یاد شده است و به همین علت خرید و فروش آن در کشورها اسلامی ممنوع اعلام شده است ، اما گاهی این ممنوعیت محدودیت چندانی در تهیه این محصولات ایجاد نمی کند.  علی رغم ممنوعیت در خرید و فروش و واردات فراورد ه های گوشتی خوک و گراز در کشور به نظر می رسد این محصولات غیر قابل دسترس نیستند.در هر کشوری با توجه با تفاوت در سلیقه ها، افکار و عقاید، هر فردی ممکن است متقاضی یک کالای به خصوص باشد که به نظر می رسد ممنوعیت در خرید و فروش آنها چندان هم مانع تغییر سلیقه نمی شود. هرچند شاید ممنوعیت ها دسترسی را دشوار کرده باشد.

 
کالبس گوشت خوک

ژامبون خوک و گراز!

 
 
یکی از محصولاتی که به لحاظ شرعی خرید و فروش آنها ممنوع است اما امکان تهیه آنها هرچند با دشواری در تهران وجود دارد، انواع کالباس و ژامبون خوک و گراز است. این در حالی است که مصرف انواع گوشت خوک و گراز در عمده کشورهای اسلامی و ایران ممنوع است.
مشاهدات میدانی حاکی از فعالیت برخی از فست فودی ها در سطح شهر تهران است که که ساندویچ ژامبون خوک نیز در آنها فروخته می شود که عمدتا مشتریان آنها نیز اقلیت های دینی هستند.
اما خرید مستقیم کالباس خوک و گراز نیز غیرممکن نیست. یکی از فروشندگان این محصول که سفارش تلفنی دریافت می کند قیمت هر کیلو کالباس با گوشت خوک را 47 هزار تومان و قیمت هر کیلو کالباس گراز را نیز 55 هزار تومان عنوان می کند. البته این فرد درباره نحوه تهیه این دو کالا اطلاعاتی نمی دهد.
در همین مورد محمود بهشتیان، مشاور رئیس کل گمرک ایران به احتمال واردات این محصولات به صورت چمدانی از برخی از مرزهای کشور سخن می گوید و می گوید:اجازه واردات هر کالایی به کشور وجود دارد، غیر از محصولاتی که به لحاظ شرعی حرام هستند.
او می گوید:گوشت خوک، گراز و فراورده های گوشتی از آنها شرعا حرام و واردات آنها به کشور ممنوع است.

ژامبون خوک کیلویی 47 هزارتومان در تهران!

3.958
این مطلب مفید بود ؟4513
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از اقتصادنیوز-/ف
برچسب : کالباس
وبگردی