کار روزانه
اگر می خواهید سبک زندگی سالم تری داشته باشید و از سلامت بیشتری برخوردار شوید، این 10کار روزانه را از زندگیتان حذف نکنید.

10 کاری که یک زن باید هر روز انجام دهد

ما هر روز تمام روزمان را در عجله و سرعت هستیم، بیشتر ما در پایان روز به عقب نگاه میکنیم و متعجب میشویم که چرا همه ی کار ها را به اتمام نرساندیم . اگرچه ، شانس اینکه بتوانیم کارهای زیادی انجام دهیم را داریم ولی اهمیت ندارد که چقدر سرمان شلوغ است ، چیزهایی است که یک زن باید در طول روز انجام دهد، اینجا یک لیست از 10 کاری که اگر خانم هستید بهتر است هر روز انجام دهید را میبینید.

کارهای روزانه ایی که خانم ها باید انجام دهند

1. دندان هایتان را مسواک بزنید
ذکر این نکته ممکن است احمقانه بنظر بیاید، اما در واقع زنانی وجود دارند که به طور روزانه از مسواک و نخ دندان استفاده نمیکنند. دندان های بزرگسالی شما آخرین دندان هایی هستید که میتوانید در طول عمر خود داشته باشید، زمانی که دندان های شیری شما بیافتند ، و به همین دلیل باید از آن ها مراقبت کنید.
کار روزانه

مسواک زدن یکی از کارهای روزانه ایی که خانم ها باید انجام دهند

گذشته از این ها، چه کسی دلش می خواهد کنار کسی بنشیند یا حتی او را ببوسد وقتی هنوز دندان هایش مسواک نشده اند. نیازی به ذکر بوی بد تنفس نیست. دلایل زیادی برای اینکه باید هر روز مسواک بزنید و از نخ دندان استفاده کنید هست ؛از گذاشتن تاثیر خوب تا مزه و تنفس بد بو در دهانتان که همه شما را به حفظ بهداشت دهان و سلامتی دندان هایتان راهنمایی میکند و اینکه برای مسواک زدن به زمان زیادی احتیاج ندارید و هیچ دلیلی برای انجام ندادن آن موجه نیست.
 
2. آب بنوشید
بیشتر مردم می دانند که در روز باید 64 اونس آب بخوریم ؛ اما چرا انجامش نمیدهیم؟ نوشیدن آب کافی فواید زیادی دارد. هیدراته شدن شما در عین سلامتی ، زیبایی بیشتر نیز به همراه دارد. و به همین دلیل ، باید تا جای ممکن در روز آب بنوشید اگرچه ، همانطور که پیشتر اشاره کردیم 64 اونس آب توصیه شده است.
اگر شما از قبل می دانستید که با خوردن آب میتوانید ظاهر و احساس بهتر داشته باشید ، از خودتان بپرسید که چرا تا به حال این کار را انجام نداده بودید ؛ اگر در طول روز مشغول هستید و یا زیاد به مسافرت میروید ، مطمئن شوید که یک بطری همراه خود دارید. با اینکار همیشه همیشه صورتی هیدراته، احساسی بهتر و تازگی و زیبایی را در طول روز به همراه دارید.
 کار روزانه

 نوشیدن آب یکی از کارهای روزانه ایی که خانم ها باید انجام دهند

3. میوه و سبزیجات بخورید
سال هاست بیشتر ما میدانیم که باید پنج وعده غذایی از سبزیجات و میوه ها استفاده کنیم اگرچه ، اغلب اکثرمان بهانه های زیادی نیز داریم، هرچند که هیچکدام از آن ها دلیل مناسبی نیست از اینرو چون در حقیت هیچ دلیل مناسبی نیست ، وقت شروع مصرف روزانه 5 وعده از میوه و سبزیجات است.
میوه ها و سبزیجات حامل مواد معدنی و ویتامین های زیادی هستند که برای چهره ای سرزنده و سلامت ضروری اند. درست مثل آب ، بهتر است همیشه قطعه ی کوچکی از میوه نیز بعنوان یک میان وعده ی سریع همراه خود داشته باشید. به اضافه اینکه ، دفعه ی بعدی فراموش نکنید اسم سبزیجات را در لیست خرید خود بنویسید، چرا که آن ها بهترین غذایی هستند که میتوانید میل 
 کار روزانه

 خوردن میوه و سبزیجات یکی از کارهای روزانه ایی که خانم ها باید انجام دهند

4. سپاسگزار باشید
تحقیقات بسیاری نشانگر این مسئله هستند که افرادی که سپاسگزارند ، و کسانی که قدردانی خود را با یک " متشکرم" ساده ، ابراز میکنند ، عمر شادتر ، طولانی تر و پربار تری خواهند داشت و نیز تشکر از مردم وقتی کاری برایتان انجام داده اند شما را مهربان و مودب جلوه میدهد.
مهربان بودن همچنین بازتاب رفتار های خوبی است که بیشتر مردم آن را تحسین میکنند . فقط احساس خودتان را وقتی کسی با شما مودب صحبت میکند را به خاطر بیاورید. اگر بدنبال دلیلی برای شکرگذاری میگردید به چیزهایی در زندگی نگاه کنید که باید برای داشتن شان شاکر باشید گذشته از همه ی این ها ، زندگی در همین چیزها تعریف میشود.
 
5. پنج دقیقه وقت بگذارید
درواقع این تمام چیزی است که به آن احتیاج دارید. روزانه فقط پنج دقیقه برای خودتان زمان بگذارید. تلفنتان را خاموش کنید ، به یک مکان آرام بروید و برای پنج دقیقه استراحت کنید؛ نفس بکشید دم و بازدم و تفکر و تامل کنید. کمی آسوده باشید و اگر امکانش را دارید ، چشمانتان را ببندید.
کار روزانه

این کارهای روزانه را از زندگیتان حذف نکنید

وقتی که چند دقیقه آرامش برای خودتان کنار بگذارید میتوانید با انرژی تازه و بدون استرس ادامه بدهید. این کار بخصوص زمانی اهمیت دارد که شما درگیر موقعیت های استرس زا مثل مشکلات شغلی، مشکلات خانوادگی یا وضعیت های غیر منتظره و ناخوشایند در بازار، بانک ، خیابان یا مکان های دیگری که میروید شده اید.
 
6. ورزش کنید
داشتن انگیزه برای ورزش کردن روزانه ممکن است سخت باشد هرچند ، قرار نیست کار خیلی بزرگی باشد. راه های زیادی برای ورزش کردن روزانه به جای رفتن به باشگاه یا انجام تمرین های DVD است بعنوان مثال، به جای این که بدنبال نزدیک ترین جای پارک بگردید ، دورترین نقطه برای پارک را انتخاب کنید . از پله ها به جای آسانسور استفاده کنید مطمئنا از کالری ای که با انجام این کارهای ساده میسوزانید شگفت زده خواهید شد و ورزش کردن روزانه چقدر راحت میتواند باشد. ورزش مداوم و منظم حال شما را بهتر میکند و احساس بهتر و سرزندگی بیشتر را در طول روز تجربه خواهید کرد. 
کار روزانه

ورزش یکی از کارهای روزانه ایی که خانم ها باید انجام دهند

7. برای کودکانتان کتاب بخوانید
اگر متاهل هستید و فرزند دارید یک کتاب مناسب کودک انتخاب کنید و هرشب قبل از خواب برای آن ها بخوانید. توصیه شده که 20 دقیقه در روز را با کتاب خواندن بگذرانید و نیز میتوانید به فرزندانتان این امکان را بدهید که خودشان، اگر میتوانند، کتاب بخوانند و درحال خواندن عجله نکنید . باید ار آن یک تجربه ی لذت بخش بسازید ، و این تبدیل به عادتی میشود که فرزندانتان نیز آن را دنبال میکنند.آرام کتاب بخوانید. به تصاویر توجه کنید و داستان را درک کنید. زمانیکه کودکتان همانند شما بزرگسال شود ، از شما بابت داشتن خاطرات کودکی لذت بخششان تشکر خواهند کرد.
کار روزانه

چه کارهای روزانه ایی را خانم ها باید انجام دهند

8. برنامه ریزی داشته باشید
در پایان هر روز ، بهتر است چند دقیقه را جهت برنامه ریزی روز یا هفته ی آینده کنار بگذارید ، استرس نداشته باشید؛ شما فقط قرار است کمی برنامه ریزی کنید. چه چیزی قراراست بپوشید؟ یا بپزید؟ آیا نیاز به خرید چیزی هست؟ قراری دارید؟ مطمئن شوید که هر چیزی که نیاز دارید را دارید و بعد میتوانید با خیال آسوده بخوابید. با انجام دادن این کار زمان بیشتری را در روز بعد یاهفته ی بعد خواهید داشت ؛ بستگی به این دارد که چقدر برنامه ریزی داشته باشید. 
 
9. با مادرتان ، خواهر یا بهترین دوستتان تماس بگیرید
حال نزدیک ترین افراد زندگیتان را با یک تماس ساده جویا شوید. با گذاشتن چند دقیقه برای حتی گفتن یک سلام، به آن فرد میفهمانید که به او فکر میکنید. درصورتیکه هر دوی شما وقت داشته باشید ، میتوانید به مدت کوتاهی چت کنید ، حتی اگر نمیتوانید به مدت طولانی حرف بزنید مهم این است که مبنا را رعایت کردید. چند سوال ساده بپرسید، یا درباره ی چیزهایی که او علاقه دارد صحبت کنید. به همین سادگی ! این تماس ساده میتواند حالتان را بهتر کند و به طور کل زندگی شما را شادتر میکند.
کار روزانه ایی

استفاده از کرم ضد آفتاب یکی از کارهای روزانه ایی که خانم ها باید انجام دهند

10. از SPF (ضد آفتاب )استفاده کنید
افرادی که دارای پوست سالم و جوان هستند معمولا از پوست خود در مقابل آفتاب و دیگر آسیب های محیط زیست مراقبت میکنند. اطمینان حاصل کنید که هر روز به مقدار مناسب از ضدآفتاب استفاده میکنید با این کار از پوستتان محافظت شده و خود را برای روزی پیش رو آماده میکنید.
هرچند ، اگر زمان زیادی را بیرون بگذرانید، باید فکر محافظت نهایی را بکنید. ازآنجایی که پوست خوب و زیبا امری بسیار مهم برای هر خانم است، بسیار توصیه میشود که از آن قبل از اینکه خیلی دیر شود مراقبت کنید. درطول روز، زمان زیادی را داریم ولی با این حال فکر میکنیم باز هم به دقیقه، ساعت و یا بیشتر هم نیازداریم اما این ها کارهایی است که باید هر روز برایش وقت بگذاریم.

10 کار روزمره که یک زن کامل باید انجام دهد

4.2289
این مطلب مفید بود ؟24445
منبع : بخش سبک زندگی نمناک / ن / ف
برچسب : سلامت بدن
وبگردی