نعنای تازه

کاربرد های جالب نعنای تازه در خانه

کد مطلب : 37713زمان مطالعه : 2 دقیقه
از نعنای تازه می توان برای خوش طعم کردن آب، بهبود طعم سالاد یا همچنین برای مقابله با استرس و معده درد استفاده کرد.در این مقاله چند روش استفاده از نعنا این سبزی معطر را ذکر می کنیم. با ما باشید.

5 روش استفاده از نعنای تازه

برگ های نعناع متقابل، بیضوی، نوک تیز، دندانه دار، کمی پوشیده از کرک و به درازی چهار تا هفت سانتیمتر و به عرض دو تا سه سانتیمتر است.

از کلیه قسمت های هوایی این گیاه بوی معطر و مطبوع استشمام می شود ولی اگر جویده شود علاوه بر بوی اسانس، سبب احساس خنکی در مخاط دهان نیز می گردد.

احتمالا نعنای تازه یا خشک را به آش اضافه می کنید. توصیه می کنیم هویج، سیب زمینی، بادمجان، لوبیاها و ذرتتان را نیز از طعم مطبوع این سبزی محروم نگذارید. احتمالاً اسم تبوله ی جعفری یا همان سالاد لبنانی که با جعفری تهیه می شود را شنیده اید. به این سالاد مقوی تان نعنای تازه هم اضافه کرده و از طعم خوش لحظه هایتان لذت ببرید.

نعنای تازه برای تهیه ی کرپ کدو

دنبال یک غذا و طعم جدید می گردید که تهیه ی آن زیاد هم سخت نباشد؟ چند عدد کدو را له کرده، پنیر له شده ی فتا، خرده های نان تست، یک عدد تخم مرغ، موسیر، 2 تا 3 قاشق غذاخوری نعنای تازه ی خردشده، نمک و فلفل را مخلوط کرده و به صورت کرپ دربیاورید. رویشان آرد بپاشید و با کمی روغن زیتون سرخ کرده و میل کنید.

برای درمان درد معده

درد معده رهایتان نمی کند؟ زود یک جوشانده با نعنا تهیه کنید. یک مشت نعنای تازه را در یک فنجان بریزید و آن را پر از آب جوش بکنید. اجازه دهید نعنا هم به مدت 5 تا 10 دقیقه خیس بخورند و سپس محلول را صاف کنید. کمی عسل به آن اضافه کرده و میل کنید.

نعنا

نعنای تازه

با نعنا پشه ها را فراری دهید

اگر با این حشره کش های شیمیایی مشکل دارید و دنبال یک حشره کش طبیعی می گردید که به محیط زیست هم آسیب نزنید به سراغ نعنا بروید. اگر شب ها پشه نیشتان می زند چند پر نعنا را به دست هایتان بمالید و با خیال راحت بخوابید. یا اینکه می توانید برگ های نعنا را در چند جای خانه که مورچه و پشه دارد بریزید تا از شرشان خلاص شوید.

برای خلاص شدن از شر مورچه ها

بر گ های نعنا را در جاهایی که مورچه جمع می شود بگذارید تا خیلی زود مورچه ها پا به فرار بگذارند. در این صورت نه آن ها را کشته اید و نه اینکه از وجودشان دچار عذاب می شوید

کاربرد های جالب نعنای تازه در خانه

4.37
این مطلب مفید بود ؟61
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از تالاب -/ر
وبگردی