کارت به کارت

سقف انتقال وجه کارت به کارت چقدر است؟

تاریخ انتشار : 28 مهر 1399کد مطلب : 61353زمان مطالعه : 2 دقیقه
بانک مرکزی پس از مطرح شدن گمانه زنی ها مبنی بر افزایش سقف کارت به کارت به 10 میلیون تومان مبلغ دقیق سقف کارت به کارت از طریق خودپردازها و پرداخت سازها را اعلام کرد.

ایسنا:یکی از اقدامات بانک مرکزی برای جلوگیری از شکل گیری تجمع در بانک ها افزایش سقف کارت به کارت بود که بدین منظور، با تشدید شیوع ویروس کرونا سقف کارت به کارت از طریق درگاه های اینترنتی، خودپردازها و کیوسک به شش میلیون تومان و سقف پرداخت به وسیله اپلیکشین های پرداخت به سه میلیون تومان افزایش یافت.

این در حالی است که پیش از این سقف انتقال وجه در درگاه های ذکر شده به ترتیب سه و یک میلیون تومان بوده است.

البته، برای انجام تراکنش با پرداخت سازها لازم است از انطباق شماره ملی دارنده کارت و شماره ملی دارنده سیم کارت انجام دهنده تراکنش اطمینان حاصل شود که در این صورت سقف تراکنش هم قابل افزایش است.

در این زمینه نیز امروز در شبکه های اجتماعی گفته هایی مبنی بر افزایش سقف کارت به کارت از شش میلیون به 10 میلیون تومان مطرح شد که در واکنش به آن بانک مرکزی سقف کارت به کارت را همچنان همان شش میلیون تومان اعلام کرد.

آنچه در این زمینه حائز اهمیت است، محدودیت هایی است که برای انتقال وجه کارت به کارت از طریق اپلیکشین های پرداخت بانکی در جهت امنیت حساب های بانکی اعمال می شود. به عنوان مثال، سقف انتقال وجه در اپلیکیشن ها و بانک های مختلف متغیر است؛ به گونه ای که برخی از بانک ها امکان انتقال سقف مجاز وجه (سه میلیون تومان) از طریق گوشی همراه و اپلیکشین های پرداخت بانکی را طی یک مرحله در شبانه روز فراهم می کنند اما بانک های دیگر، این امکان را طی سه مرحله در یک شبانه روز برای متقاضیان ایجاد می کنند.

بنابراین، مردم همچنان می توانند روزانه سه میلیون تومان از طریق موبایل و اپلیکشین های پرداخت بانکی جابجا کنند اما در مورد برخی بانک ها این سه میلیون تومان از طریق سه مرحله انتقال وجه یک میلیونی در شبانه روز انجام می شود.

انتهای پیام/م

سقف انتقال وجه کارت به کارت چقدر است؟

55
این مطلب مفید بود ؟50
برچسب : سیستم بانکی
وبگردی