کاردستی شانه تخم مرغ

درست کردن کاردستی با شانه تخم مرغ

کد مطلب : 65138زمان مطالعه : 5 دقیقه
شانه تخم مرغ وسیله کارتونی و مقوایی است که اکثرا همه آن را دور میریزند، اما میتوانیم با آنها کاردستی های فراوانی درست کنیم و در بخش مختلف خانه آن را مورد استفاده قرار دهیم.

 درست کردن کاردستی و وسایل سرگرم کننده با شانه تخم مرغ

در ادامه مطلب کاردستی با دورریختنی ها، استفاده از شانه تخم مرغ، ایده جالبی است که کودکان را به وجد می آورد و به شما کمک می کند چندساعتی آن ها را سرگرم کنید و ضمن بازی و شادی، کمی هم خلاقیت به خرج دهید. شانه تخم مرغ هایی که هر بار به راحتی راهی سطل آشغال می کنید این قابلیت را دارند که به اسباب بازی و وسایل سرگرم کننده مناسبی برای کودکان تبدیل شوند. آن ها را با دستمال مرطوب تمیز کنید و بعد با کمک چند وسیله ساده و ارزان، دست به کار شوید.

با شانه تخم مرغ گل بسازید

شانه های تخم مرغ را طوری برش بزنید که فنجان های کوچکی از درونشان بیرون بیاید. می توانید بر روی لبه ها دالبرهایی ایجاد کنید. حالا از فرزندتان بخواهید که به کمک رنگ گواش و قلم مو آن ها را رنگ آمیزی کنند. سپس کمی صبر کنید تا مقوا خشک شود. در مرحله بعدی به کمک نوک قیچی سوراخی در کف گل ایجاد کرده و از فرزندتان بخواهید دور سیم را با نوار گاترین بپوشاند. سیم را از کف گل بیرون آورده و با چسب حرارتی سرجای خودش محکم کنید. مراقب باشید که کودک به چسب دست نزند. درنهایت یک تکه از مقوای اضافی شانه تخم مرغ را رنگ آمیزی کرده و کف گل بچسبانید. کاردستی زیبای شما آماده است. گل های رنگی را در گلدانی قرار داده و در صورت دلخواه با روبان تزئین کنید.

قلک مقوایی

به کمک قیچی یکی از قسمت های شانه تخم مرغ را جدا کرده و از کودک بخواهید بیرون از آن را رنگ کند و بعد از خشک شدن، بخش داخلی مقوا را با گواش رنگ کند. بعد پول های خرد را داخل آن ها بریزد تا به این ترتیب از کودکی اصول پس انداز کردن را بیاموزد. به او بگویید که وقتی قلکش پر شد می تواند با پول های جمع شده برای خودش خوراکی بخرد.
 
 
 شانه تخم مرغ

قابلیت درست کردن کاردستی و وسایل سرگرم کننده کودکان با شانه تخم مرغ

حشرات بامزه

با ساختن این کاردستی ترس کودک از حشرات کمتر شده و به محیط زیست علاقه مند می شود. برای تهیه این کاردستی علاوه بر وسایل عمومی به چند جفت چشم عروسکی و سیم در رنگ های سبز و مشکی هم نیاز دارید. می توانید از یک یا چند بخش از شانه تخم مرغ استفاده کنید. آن ها را برش بزنید و فنجان های تکی را آماده کنید. سپس سه فنجان را برگردانده و در یک راستا کنار هم قرار دهید. بعد از فرزندتان بخواهید که برای ساختن کرم ابریشم مقواها را به رنگ سبز درآورد. در مرحله بعد به کمک چسب حرارتی آن ها را به هم بچسبانید. بعد با نوک قیچی سوراخ هایی در کناره بدن کرم ابریشم ایجاد کرده و سیم های را برش زده، در این محل بچسبانید. مرحله آخر نوبت چسباندن چشم های عروسکی است. کاردستی شما آماده است! البته باکمی خلاقیت می توانید حشرات دیگری مانند کفشدوزک هم بسازید یا کودک را در ساخت حشره دلخواهش آزاد بگذارید.

لِگوهای شانه تخم مرغی

برای داشتن یک اسباب بازی سبک و بی خطر می توانید این ایده جالب را اجرا کنید. کافی است شانه تخم مرغ های کوچکی را انتخاب کرده و با کمک فرزندتان آن ها را رنگ کنید. بعد باکمی خلاقیت و ایده پردازی از فرزندتان بخواهید که خانه سازی های جالبی انجام دهد یا شکل های متنوعی بسازد. این بلوک های رنگی دست ساز برای کودکان جذاب هستند و هر وقت از آن ها خسته شدند، می توانید آن ها را به اسباب بازی دیگری تبدیل کنید.

جغجغه مقوایی

ساخت این جغجغه ها بسیار ساده و آسان و درعین حال هیجان انگیز است؛ مانند موارد قبلی شانه تخم مرغ ها را جدا کرده و دو فنجان را جداگانه رنگ آمیزی کنید. اجازه دهید خشک شود و بعد یک قاشق سوپ خوری برنج داخل یکی از آن ها بریزید. فنجان مقوایی در رنگ دیگری را روی اولی قرار داده و با چسب حرارتی محکم بچسبانید. حالا وسیله بازی صدادار شما آماده است که می تواند برای کودکان کم سن و سال سرگرمی جالبی باشد و در کنار سایر اسباب بازی های صدادار، اصواتی را ایجاد کند.

جایی برای کاشت نشاء

با نزدیک شدن به فصل بهار بازار کاشت گل و گیاهان حسابی داغ می شود. یک ایده عالی برای افرادی که دستی در کشت و کار دارند این است که از شانه تخم برای کاشت دانه گیاهان استفاده کنند و بعد از رشد نشاء، آن ها را به گلدان اصلی منتقل کنند. علاوه بر این می توانید اصول اولیه کشت و کار را با این ایده به فرزندتان بیاموزید. برای اجرای کار بهتر است شانه تخم مرغ را به اندازه دلخواه جدا کرده و کف آن سوراخ کوچکی برای زهکشی آب ایجاد کنید. سپس شانه تخم مرغ را داخل زیرگلدانی یا یک سینی لبه دار قرار دهید. داخل آن را با خاک سبک پرکنید و بعد بذر موردنظر را بکارید. می توانید بر روی مقوای شانه تخم مرغ با ماژیک بنویسید که شامل چه بذرهایی است. به این ترتیب جداسازی بذرهای مختلف برای انتقال به گلدان های اصلی راحت تر می شود.

آباژور

 
 آباژور

درست کردن آباژور با استفاده از شانه تخم مرغ

نقاشی سه بعدی

روی شانه های تخم مرغ می توانید هنر خود را پیاده کنید. اگر نقاشی بلد هستید، از پستی و بلندی این شانه ها برای خلق نقاشی های بُعددار استفاده کنید.
 
کاردستی های کاربردی با شانه تخم مرغ
 درست کردن حشرات بامزه
 

جای تخم مرغ

 
شاید بگویید شانه تخم مرغ برای همین منظور تهیه شده است دیگر! بله ما هم می دانیم. اما منظورمان جای تخم مرغ پخته شده است. شانه تخم مرغ را به شکلی که یکی از فرورفتگی ها برای نگه داشتن تخم مرغ باقی بماند، برش دهید و از بقیه قسمت های شانه برای شکل دادن به آن بهره بگیرید. همه چیز به سلیقه خودتان بستگی دارد. از روش تصویری زیر هم می توانید استفاده کنید.
 
 تخم مرغ

کاردستی جای تخم مرغ

تزئین آینه

یک آینه ساده را روی فریم بزرگ تر نصب کنید. با شانه تخم مرغ، گل بسازید و کنار بگذارید. سپس با چسب حرارتی آنها را روی فریم اطراف آینه بچسبانید.

باغچه

برای داشتن یک باغچه ساده و کوچک روی میز یا حتی برای آموزش دادن گلکاری به کودکان، می توانید از شانه تخم مرغ به عنوان باغچه استفاده کنید. درون آن خاک بریزید. بذر موردنظر را بپاشید و آبیاری هم بکنید.
 
 باغچه

کاردستی باغچه با استفاده از شانه تخم مرغ

خروس رنگی رنگی

این پروژه زمان و دقت بیشتری می طلبد اما ارزش ساخت دارد. از آن هم به عنوان کاردستی برای کودکان می توانید استفاده کنید و هم به عنوان جایی قرار دادن تخم مرغ رنگی.
 
خروس رنگی

درست کردن خروس رنگی با شانه تخم مرغ 

ریسه های گل دار

ریسه گل دار

درست کردن ریسه های گل دار با شانه تخم مرغ

آویز گل

برای این آویز باید دست کم صد شانه تخم مرغ داشته باشید. آنها را به اندازه های مشابه برش بزنید. رنگ کنید. از نخ عبور دهید و سپس با اختلاف ارتفاع به توری فلزی وصل و از سقف آویزان کنید.

درست کردن کاردستی با شانه تخم مرغ

4.320
این مطلب مفید بود ؟173
برگرفته از نی نی سایت/برترین ها/ح.ب
برچسب : کاردستی
وبگردی