کارمند نمونه
یکی از دغدغه های افراد پیشرفت در شغلشان و کارمند نمونه بودن در محیط کارشان است که بدون یادگیری مهارت های لازم این امر امکان پذیر نمی باشد.

با رعایت 15 نکته ساده می توانید در محیط کار خود بهترین کارمند باشید

 اکثر ما می خواهیم یک کارمند نمونه باشیم و اغلب می خواهیم در کارهایمان پیشرفت کنیم با این حال، برای کارمند موفق و عالی بودن در کار، صرفاً مسئله خوب بودن در آنچه شما انجام می دهید ، مد نظر نیست. بلکه آموزش موفقیت دادن نیز ، که شامل ارتقاء مهارت های حرفه ای و مهارت های کار تیمی شما می شود (به جز ایجاد یک نگرش مثبت و قابل اجرا) بسیار قابل اهمیت است. برای تبدیل شدن به بهترین خودتان در محل کار ، نکات مفیدی که در این بخش از نمناک عنوان شده است را با دقت مطالعه فرمایید.

 کارمند نمونه

در محیط کار بهترین کارمند باشید

چطور در محل کار یک کارمند نمونه باشیم؟

1. یاد بگیرید که چگونه کار خود را به خوبی انجام دهید

بین اینکه شما کاری را انجام دهید و اینکه شما به خوبی و با افتخار کارتان را انجام دهید، تفاوت بسیار زیادی وجود دارد. تلاش های فوق العاده ای انجام دهید ، نقص و کمبودهای خود با دقت بسنجید و اقدامات لازم را برای پر کردن هرگونه حفره در کارخود انجام دهید، همگی این ها به شما کمک می کند که در کار خود بدرخشید. 

2. سخت کار کردن

به نظر می رسد که فقط وانمود به کار کردن به اندازه کافی در بعضی از شرکت ها رواج داشته باشد، اما از آن دوران مدت ها گذشته است امروزه، شما نه تنها باید کل روز با (رسیدن به موقع و عدم خروج زودهنگام) خود را نشان دهید، بلکه باید طی یک روز، کامل کار کنید. تماس های شخصی، ایمیل ها، مسیج ها و موارد مشابه را به حداقل برسانید.

3. حرفه ای عمل کنید 

 

مهم نیست که کار شما چیست ، مهم این است ، که جدی باشید و بر آنچه انجام می دهید متمرکز شوید و در همه شرایط ، حرفه ای عمل کنید زمان و مکان تفریح وجود دارد ، ولی جای آن محل کار نیست حرفه ای ها قوانین را دنبال می کنند و مؤدبانه ، دوستانه و متعهدانه پیش می روند. عملکرد حرفه ای نیز ، چاشنی مناسبی برای کار شما است.

سخت کار کردن

نگرش های منفی را از خود دور کنید 

4. نگرش مثبت را کسب و بیان کنید 

 

خوش شانس بودن و داشتن فرصت های طلایی و در یک کلام عالی بودن همه چیز ، همیشه ممکن و البته مهم نیست اما داشتن و به دست آوردن یک دیدگاه مثبت، بسیار مهم است. مردم همکاری و کمک به همکاران با نگرش مثبت را دوست دارند افراد با نگرش های منفی ، در جهان همه را در اطراف خود کسل می کنند .

5. ابتکار عمل

شما ممکن است در کار خود بسیار خوب باشید ، و این حائز اهمیت است ، اما آیا تا به حال سعی در برطرف کردن محدودیت کاری خود داشته اید؟ به عبارت دیگر، آیا تا به حال روش های بهتری پیدا نموده اید، تا کار خود را  و یا راه های بهتر عملکرد بخش خود را بهبود دهید و پیشنهادات خود را به رئیس ابراز دارید؟ مهم این است که در اینجا توجه داشته باشید:به نام ابتکار عمل در وهله اول با دانستن همه اینها (به عنوان همه چیز دان) خود را در مخمصه نیندازید.

6. بازیکن خوب کار گروهی باشید

امروزه برای موفقیت بیشتر در اکثر مشاغل، باید کارکنان اهل کار تیمی خوب نیز باشند. بررسی چگونگی کارخود در کارگروه ها، مسائل کلیدی مانند:ارتباطات، روابط کاری، موفقیت (و شکست)، گروه را بررسی کنید. برای بررسی واقعیت، ممکن است در نظر بگیرید که از تعداد کمی از هم گروهی ها برای بدست آوردن نتیجه درست درخواست کنید.

بازیکن خوب کار گروهی

یک کارمند نمونه باید اهل کار تیمی خوبی باشد 

7. رئیس خود را بشناسید

لازم نیست که با رئیس خود بهترین دوستان باشید؛ در حقیقت، شما حتی نیازی به دوست داشتنش نیز ندارید با این حال، باید رئیس خود را بشناسید . به عبارت دیگر، بهتر است بدانید که رئیس شما چگونه فکر، عمل و مدیریت می کند، بهتر است که عملکرد خود را به سطح انتظارات و خواسته های وی برسانید.

8. کارفرمای خود را بشناسید

بعضی از افراد ،سال ها کار خود را انجام می دهند، بدون این که واقعا کارفرماهای خود را بشناسند یا درک کنند.

9. تمرین انتقاد، سازنده و منصفانه 

یکی از سخت ترین مسائل برای همه ما برای یادگیری، این است که چگونه با نقد سازنده برخورد کنیم و چگونه از این انتقادات برای بهبود عملکرد خود در کار استفاده کنیم. بله، بعضی از کارفرمایان واقعا عیب جو هستند و مایلند همه چیز را یا طبق روش خود انجام دهند یا کلاً انجام ندهند، اما اکثر کارفرمایان به راحتی بازخوردی نشان می دهند تا شما بتوانید کار خود را بهتر انجام دهید ... بنابراین می توانید در کار خود پیشرفت کنید.

10. رشد روابط

داشتن دوستی در محل کار با بعضی از افرادی که با شما یا نزد شما کار می کنند ،معمولاً یک عنصر مثبت در رضایت شغلی است که موجب ایجاد انگیزه بیشتر برای انجام کار خود با توجه به بهترین توانایی های شما می شود. فقط مطمئن شوید، که با افرادی که مثل شما، به بهبود کارهای خود متمرکزند ،دوست شده اید (و از کسانی که از زیرکار در می روند اجتناب کنید).

رشد روابط

رشد روابط برای ایجاد انگیزه بیشتر در کار

11. فرصت های یادگیری مهارت های جدید را از دست ندهید

هر چه بیشتر بر سر یک کار مشغول باشیم، بیشتر احتمال دارد که از آن خسته شویم . 

شاید فقط در حال حرکت باید بود ، تا زمانی که دیگر در کسب و کار فوق العاده شده ایم. 

یک راه حل این مشکل، استفاده از فرصت ها برای تحصیلات و آموزش های علیحده است که کارفرمایان آنها را ارائه می دهند.

12. بخشی از راه حل باشید

آن همکاری نباشید ،که همه از وی متنفرند، کسی که همیشه سریع به مشکلات (در حالی که ارائه هیچ راه حلی ندارد) اشاره می کند بلکه در عوض، زمانی ممکن است، تلاش کنید که یک حلال مشکل باشید. حلال مشکلات بودن، یک مشخصه ی ارزشمند در هر محل کار است.

13. اجتناب از سخن چینی

این مورد مهم را در مطالب دیگر نمناک هم چندین بار از ابعاد مختلف عنوان کرده ایم و گفتن ندارد اما ما به هر حال آن را می گوییم که همیشه بهتر است که یک گوش در باشد و دیگری دروازه؛ مهم نیست که شما در کارتان چقدر خوب هستید ، شناسایی فرد سخن چین سریع رخ می دهد و منجر به از دست دادن موقعیت خود در مقابل رئیس و کارفرما می شود و از طرفی همچنین شما را از تمرکز بر کارتان، دور خواهد کرد. برای حفظ موقعیت شغلی و کاریزمای کاری تان بهتر است هرگز به افراد سخن چین محلق نشوید.

اجتناب از سخن چینی

در محیط کار از سخن چینی دوری کنید

14. داوطلب برای پروژه های جدید

این که آیا به دنبال کارهای کوچک خود هستید، یا سعی کنید با رئیس به برخی از نکات برسید، و داوطلب شدن برای انجام کار و مسئولیت های بیشتر ،می تواند منجر به رضایت بیشتر شغلی، عملکرد بهتر کار و شاید حتی جهت دهی جدیدی برای حرفه شما شود.

15. آموزش کارمندان جدید و کارکنان جوانتر

یکی از بزرگترین تجربیات در محل کار، زمانی است که یک کارمند ماهر، کارمند مربی، داوطلب آموزش به کارمند کم تجربه و یا نیروی استخدامی که جدید است، کمک به کم تجربه ها و تازه کارها برای یاد گیری، شما را متصل می‎کند، به رضایت شخصی عمیق و در رویارویی منحصر به فردی با رئیستان قرار می دهد.

بازتاب نهایی پیشرفت در کار برای کارمند نمونه

برای اکثر ما، مهم است که برای کسب موفقیت در کارهای مان تلاش کنیم، تا بهترین کارمندی باشیم که می توانیم این لزوما به معنی تحت تاثیر قرار دادن کارفرمایان و به دست آوردن ارتقا نیست، (هرچند شما ممکن است مایل باشید که در این راه قدم بگذارید) بلکه بیشتر داشتن یک حس موفقیت، برای به خوبی انجام دادن یک کار است.

بازتاب نهایی

تلاش برای کارمند نمونه شدن و کسب موفقیت در کار

در نهایت، به یاد داشته باشید، زمانی که فردی هستید که در کار تازه وارد است  یا یادگیری یک وظیفه ی جدید برعهده دارد همیشه بهتر است سوال کنید، (حتی تکرار سوالات مشابه تا زمانی که به طور کامل پاسخ را بدانید)، بهتر از انجام دادن کورکورانه است که ممکن است منجر به نتیجه ای خجالت آور شود، که فرصتی برای جبران آن نباشد. در حالی که دیگر چیزی به عنوان امنیت شغلی وجود ندارد، پیروی از نکات این مقاله، باید به شما در تبدیل شدن به یک عضو غیرقابل چشم پوشی از تیم سازمانی تان کمک کند.

15 نکته طلایی و مهم برای کارمند نمونه شدن

4.232
این مطلب مفید بود ؟275
برگرفته از بخش سبک زندگی/ن/ز.ت
وبگردی