کارکنان دولتی

آخرین تغییرات در ساعت کاری کارکنان دولتی

تاریخ انتشار : 2 شهریور 1402کد مطلب : 70256زمان مطالعه : 1 دقیقه
رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی به تشریح مصوبه این کمیسیون برای تغییر در ساعت کار کارکنان اداری منطبق بر لایحه اصلاح ماده 87 قانون مدیریت خدمات کشوری ‍پرداخت.

ایسنا:ولی اسماعیلی اظهار کرد:دولت در لایحه اصلاح ماده 87 قانون مدیریت خدمات کشوری آورده بود که ساعت کاری هفتگی کارکنان دولت از 44 ساعت به 42.5 ساعت کاهش پیدا کند. کمیسیون اجتماعی این موضوع را اصلاح کرد بدین گونه که ساعت کار هفتگی 40 ساعت شود.

وی توضیح داد:شرایط هم بدین گونه است که دولت نمی‌تواند بیش از پنج روز در هفته را به عنوان روز کاری در نظر گیرد. لذا پنج روز در هفته به عنوان روز کاری و هر روز هشت ساعت تعیین می‌شود.

رئیس کمیسیون اجتماعی بیان کرد:اینکه ساعت شروع و پایان کار چطور باشد در اختیار دولت است و تنها باید هشت ساعت کار در روز رعایت شود. مثلا دولت می‌تواند در استان‌های گرمسیر ساعت کاری را زودتر شروع کرده و در استان‌های سردسیر ساعت کاری را دیرتر آغاز کند.

اسماعیلی درباره روزهای تعطیلی هفته گفت:مصوبه ما در کمیسیون این است که جمعه و شنبه به عنوان روز تعطیل باشد یعنی بجای پنجشنبه، شنبه‌ها تعطیل شود. البته در این باره پیشنهادات دیگری از سوی نمایندگان مطرح است که احتمال دارد در صحن مصوبات کمیسیون در این بخش تغییر کرده و شاهد تغییر در روزهای تعطیل پایان هفته نباشیم.

رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس در پایان بیان کرد:با توجه به اهمیت این موضوع و مطالبه نمایندگان، درخواستی با امضای 110 نماینده به هیات رئیسه داده شده است تا این لایحه با اولویت در دستور کار مجلس قرار گیرد.

انتهای پیام/م

آخرین تغییرات در ساعت کاری کارکنان دولتی

51
این مطلب مفید بود ؟10
برگرفته از برنا/ح.ب
وبگردی