کاشت مو
کاشت مو از روش هایی برای درمان ریزش مو است که در چند دهه اخیر استفاده می شود، اگر قصد کاشت مو دارید در این مقاله با بهترین روش کاشت مو آشنا شوید.

مقایسه دو روش اصلی کاشت و پیوند مو در طب مدرن

یکی از بزرگترین دغدغه های ما هنگامی که تصمیم جدی برای کاشت مو گرفته ایم انتخاب یک روش کاشت مو است. اگر قصد کاشت مو دارید در این مقاله با بهترین روش کاشت مو آشنا شوید.

کاشت مو و روش های پیوند مو ی طبیعی سر

پیوند مو چیست ؟
پیوند مو عملی می باشد که به وسیله آن مناطقی که در سر دچار ریزش مو شده است ، دوبار موی جدید کاشته می شود و آن منطقه را پر می کند . این نوع عمل از سال 1950 میلادی در ایالات متحده انجام شد و تکنیک های آن به مرور زمان تغییر یافت . این عمل معمولا در دفتر یا همان کلینیک پزشک معالج شما صورت می گیرد به این روش که ابتدا جراح پوست را کاملا پاک می کند و سپس پوست سر را با بی حس کننده ها ، بی حس می کند و سپس عملش را انجام می دهد .
 
انواع روش های کاشت مو

مقایسه انواع روش های کاشت مو

بهترین روش های کاشت مو

برای این عمل پزشک دو راه دارد که این عمل را انجام دهد که آنها عبارتند از :جراحی نوار فولیکولار یا همان فولیکار یونیت (FUT) و استخراج فولیکولار(FUE) .
هردو روش کاشت مو تقریبا همانند یک دیگر هستند و این فرآیند حدودا 4 الی 8 ساعت طول میکشد و این تایم مربوط به مقدار سطحی از سر بستگی دارد که میخواهید عمل کنید . اگر مجددا ریزش مورا احساس کردید ، با دکتر معالج خود مشورت کنید تا شما را راهنمایی کند و یا مجددا عمل خواهید شد البته در سری دوم با روشی دیگر عمل خواهید شد .
در جراحی نوع اول ، جراح ابتدا 6الی 10 اینچ از پوست سر را بر می دارد و عمل را انجام میدهد که بعد از عمل ، قسمتی که پوست عمل شده است فورا رشد مو را خواهید دید . اگر عمل FUE روی سر شما صورت گرفت ، تیم جراح پشت سر شما را اصلاح می کنند . سپس دکتر معالج شما ، فولیکول های مو را یکی یکی خارج می کند . این منطقه با نقاطی کوچک که پوست سر شمارا پوشش می دهند ، بهبود می دهد .
روش های کاشت مو

بهترین روش کاشت مو

انتظارات و بازیابی
بعد از عمل جراحی ممکن است که پوست سر شما کمی نازک باشد . به این منظور ممکن است که شما چند روز از دارو استفاده کنید تا این عمل با موفقیت تمام شود و پس از عمل حداقل دوروز پوست سر شما توسط دکتر معالجتان باند پیچی خواهد شد . داروهایی را که به شما گفتیم شامل آنتی بیوتیک ها و داروهای ضد التهابی می باشد که توسط دکتر معالجتان تجویز می شود و آنهارا باید سرموقع بخورید تا زودتر بهبود یابید .
طی تجویز دکتر برخی ممکن است که در 2الی 5 روز پس از عمل به کار برگردند .در عرض 2 الی 3 هفته پس از جراحی مو های کاشته شده کم خواهند شد و یا به عبارتی با ریزش مو در قسمتی که پیوند مو صورت گرفته است ، روبرو خواهید شد . اما چند ماه پس از عمل موهایتان رشد خواهند کرد که در این موقع رضایت شما را جلب خواهد کرد . اکثرا بعداز 6 الی 9 ماه 60% رشد در موهایتان را شاهد خواهید بود و به مرور زمان ، موهایتان کاملا رشد خواهد کرد .
بعد از مشاهده کردن خونریزی و عفونت ها ، دکتر معالجتان آنتی بیوتیک ها را برای شما تجویز خواهد کرد تا عفونتتان از بین برود . توصیه می شود قبل از عمل با پزشک معالجتان در مورد خطرات این عمل مشورت کنید تا اطلاعات کاملی را بدست بیاورید و دکتر معالجتان حتما را راهنمایی خواهد کرد.

چه مواقعی روش کاشت مو FUT و چه مواقعی روش کاشت مو Fueانجام می شود

روش کاشت مو FUE
  • در صورت ترس بیمار از جراحی و بخیه زدن و کشیدن، ماندن جای اسکار بخیه
  • در صورتی که بیمار موی کمی لازم دارد مانند کاشت ابرو ،ناحیه اسکار، کاشت ریش و سبیل
  • در برداشت مو از بدن به علت ناکافی بودن بانک موی پشت سر
نکته : مدت زمان کاشت موی FUE تا ده ساعت و گاهی بیشتر است.
 
 روش کاشت مو

کدام روش کاشت مو برای شما مناسب تر است

روش کاشت مو FUT

  • اگر بیمار اجازه تراشیدن موها را نمی دهد زیرا در روش ترکیبی کل موها را میتراشند .
  • بیمارانی که برای کاشت قسمت جلوی سر مراجعه کرده اند و خط موی جلوی سر ندارند.
  • در طراحی خط مو و کاشت موی جلوی سر به علت ظرافت های خاص از این روش استفاده می شود.
نکته : مدت زمان کاشت مو FUT به مدت 3 تا 5 ساعت است .
نکته :نظر نهایی پزشک متخصص برای کاشت مو از اهمیت فراوانی برخوردار است زیرا پزشک با توجه به شرایط متقاضی بهترین روش درمانی را تجویز می کند.

تفاوت روش کاشت موی FUE و FUT

بهترین روش کاشت مو

با بهترین روش کاشت مو بیشتر آشنا شوید

دو تکنیک بسیار ساده برای کاشت مو وجوددارد اولی استخراج واحد فولیکولار ودومی پیوند واحد فولیکولاراست ؛ تفاوت عمده ایی که بین پیوند زدن وروش های دیگر ترمیم وجود دارد دراستقامت و نتیجه آن است. پیوند موبسیار طبیعی بنظر میرسد وهیچ کس متوجه نمی شودپیشرفت های اخیر درزمینه پزشکی آرزوی ترمیم مو را نداشتند بلکه میخواستندطبیعی تر به نظر رسند .امروزه پزشکانی که مو میکارند توانایی پیوند و استخراج مو راباروش های ساده دارند.

کاشت مو ، استخراج واحد فولیکولار FUE

دراین نوع پیوندمو هرواحد فولیکولار درجای مشخص قرار میگیردبدون اینکه جابه جایی صورت بگیرد فولیکول های مو درفشن های نامنظم جابجا می شودبه همین دلیل باعث می شودبه حجم کمتری دیده شود این تفاوت عمده بین این دوروش است. بدون هیچگونه درد وزخمی درمان میشود ودوره نقاهت ان کوتاه است ودرمقایسه باان روش ناراحتی کمتری ایجاد می کند.
دراین روش هرمو بطور انفرادی ازسر جابجا می شودو هیچگونه مو بطور نواری ازپشت سربرداشته نمی شود اگرچه به قطریک میلی متریا منفذهای کوچک ایجادشده وزخم هادو سه روز درمان می شود . بدلیل اینکه هرمو به طور تکی جابجا می شود هزینه های این روش نسبت به پیوندواحد فولیکولار بیشتر است اما امروزه بدلیل معروف شدن این روش هزینه ان باروش قبل کمتر تفاوت دارد.
 
روش ترمیم و کاشت مو

آشنایی با انواع روش ترمیم و کاشت مو

تمام نکات مهمی که احتمالا می خواهید در مورد کاشت و پیوند موی FUE بدانید

تصمیم گیری برای کاشت مو یک تصمیم مهم می باشد البته با جنبه های مختلفی که دارد یک تصمیم مهم می باشد . ما در فراایند نو آورانه پیوند موی FUE می خواهیم شما را آشنا کنیم .در این مقاله ما قصد داریم تا شما را با چند سوال مهم در مورد این نوع پیوند مو آشنا کنیم . جهت اطلاع بیشتر مطالب ذیل را بخوانید .

کاشت و پیوند موی FUE چیست

FUE نشان دهنده واد استخراج فولیکولار است که امروزه مدرن ترین راه برای پیوند مو می باشد که این عمل به واسطه ی ابزارهای مطلوب و حائل اهمیت انجام می شود و برای این کار باید به مراکز کاشت موی معتبر مراجعه کنید تا مشکلی پیش نیاید .
روش FUE برای کاشت و پیوند مو شامل جمع آوری واحدها یا پیوندهای فولیکول خاص از پشت سر به صورت مجزا با ایجاد برش اطراف آنها با استفاده از یک ابزار مخصوص و خارج کردن پیازهای موی مورد نیاز است.
کاشت مو و پیوند مو

از سیر تا پیاز کاشت مو و پیوند مو

رایج ترین سئوالات درباره کاشت موی FUE

این روش چه مقدار طول میکشد ؟
این روش درمانی که معمولا برای یک جلسه یک روزه بین 6الی8 ساعت طول میکشد و برای دو روز حدودا 12 الی 16 ساعت طول میکشد و مدت زمان این پیوند بستگی به تعداد پیوند مورد نیاز دارد .
 
چه کارهایی می توانیم در طول پیوند انجام دهیم ؟
در طول عمل می توانید به استفاده از تبلت ها خود را سرگرم کنید و به تماشای فیلم بنشینید . این کار یقینا آسان تر از خواندن کتاب است . همچنین اگر مشکلی نداشته باشد می توانید با تلفن همراه خود سرگرم شوید و یا حتی می توانید با هندزفری آهنگ گوش دهید البته اگر مشکلی نداشته باشد . این کارها به این دلیل طراحی شده اند که در هر صورت عملی لذت بخش داشته باشید .
 
آیا این روش دردناک است؟
این روش به نسبت درد ناک نیست زیرا که در این عمل محلی که مورد عمل قرار میگرد ، کاملا سر می شود تا دردی را احساس نکنید . درمان FUE تقریبا بدون درد است و هیچ دردی آن چنان شما را تهدید نخواهد کرد .
کاشت موی سر

روش های نوین کاشت مو

چه لباسی باید بپوشیم؟
توصیه می شود در هنگام عمل ، از لباس های راحت و مناسب که شما را اذیت نکنند استفاده کنید . توصیه می شود از پیراهن بجای تی شرت استفاده کنید چراکه پس از عمل به راحتی بتوانید آنرا در بیاورید .
 
بعد از عمل چه اتفاقی می افتد؟
پیوند موی FUE اغلب در 4 روز صورت می گیرد و آنتی بیوتیک هایی برای عدم عفونت توسط پزشکتان تجویز خواهد شد . بعد از این عمل نوعی کلاه به شما خواهند داد که باید آنرا به مدت دو هفته پس از عمل استفاده کنید تا نور خورشید باعث آسیب جدی در پوست نشود.
 
چه مدت باید استراحت کنیم؟
توصیه می شود پس از عمل به مدت 7 الی 14 روز استراحت کنید تا درمان به نحو احسنت صورت گیرد .

کاشت مو ، پیوندواحدفولیکولار FUT

دراین روش تارهای مو پشت سرجابجا و درگیرمی شوند و به محلی که مو ندارد پیوند میخورد. فولیکول های مو قبل از اینکه در محل موردنظر پیوند بخورند توسط پزشکان استخراج می شوند. در بیشتر مواقع بخصوص مواردی که ریزش موی شدید دارند روش پیوند واحد فولیکولار ترجیح داده می شود چون به پزشک اجازه داده می شود کاملا از پوست سربرای گرفتن نتیجه بهتراستفاده کنندبا این روش دریک جلسه موهای زیادی پیوند می شوند.

نکاتی که باید درباره کاشت مو FUT بدانید

مدیریت درد
بسیاری ازبیماران بیان می کنند روش پیوندواحد فولیکولار درمقایسه بااستخراج واحدفولیکولار دردبیشتری داردچون تارهایی که ازپشت سربرداشته می شود سررادچارالتهاب میکنداماهردو روش دوره نقاهت کنترل پذیری دارند ودرصورت نیازپزشک دارو تجویز می کندهردو تکنیک کاشت مو ساده است ،عمل کاشت مونیاز به ماندن دربیمارستان ندارد وفردمی تواند فردای ان روز به کار برگردد.
 
کاشت مو

هزینه های روش های کاشت مو

جای زخم
در روش پیوندمو معمولا زخم های باریکی پشت سر ایجاد می شودکه قطران به یک میلیمتر یا کمتر میرسداگرزخم سطحی باشدبراحتی باکوتاه کردن مو کم ودرنهایت ناپدید می شود.
 
هزینه ها
هزینه های کاشت موبرحسب تعداد گرفت ها تعیین می شود ودرهرشخص متفاوت است وخودفرد تعیین می کندچه تعدادگرفت نیاز دارد هرچه تعداد گرفت ها بیشتر باشد هزینه بیشتر می شود .امادرکل هزینه های درمان پیوند واحد فولیکولارنسبت به استخراج کمتر است اگرچه اخیرا بدلیل شهرت روش اف یو ایی بسیاری ازکلینیک های کاشت مو هزینه های درمان را کاهش داده اند بنابراین هزینه های درمان دراین روشها خیلی متفاوت نیست .برای درمان ریزش وترمیم مو حتما باید با پزشک صحبت کنید.

ویدئوی انجام روش کاشت مو FUT

 

جدید ترین و بهترین روش های کاشت مو

4.49
این مطلب مفید بود ؟81
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : youtube / webmd / wikipedia / bosley / surehair / بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ف
برچسب : کاشت مو
وبگردی