کالری سوزی کار منزل
یکی از روش های کاهش وزن و آب کردن چربی های اضافه بدن انجام کارهای مربوط به تمیزکاری منزل است که در این میان برخی از این کارها توانایی فوق العاده ای در کالری سوزی دارند.

کالری سوزی کار منزل و لاغری با تمیزکاری خانه

ممکن است گاهی اوقات والدین برای کارهای منزل در خواست کمک کنند که نمی پذیرید، اما می دانستید انجام کارهای منزل باعث سوزاندن کالری می شود و اگر فردی هستید که تمایل به انجام ورزش های سنگین یا رژیم غذایی روزمره ندارید انجام کارهای منزل برای کاهش وزن بسیار مفید است.

به گزارش این بخش از ورزش و تناسب اندام نمناک چاقی نه تنها جذابیت فرد را می گیرد بلکه باعث بیماری از قبیل درد مفاصل و گرفتگی شریان می شود و دهها عارضه که بارها برایتان گفته ایم پس کالری سوزی و کاهش وزن علاوه بر اهمیت از جنبه ی ظاهری جنبه ی سلامتی قابل توجهی دارد.

هر کدام از کارهای منزل چقدر کالری میسوزانند؟

جارو کشی : جارو کشیدن روزانه برای تمیزی منزل ضروری است و با این کار 87 تا 102 کالری در 30 دقیقه سوزانده می شود.

جارو برقی کشیدن : جاروبرقی کشیدن به مدت 30 دقیقه، 94 الی 111 کالری می سوزاند.

گردگیری : اگر متوجه گرد و خاک روی وسایلتان شدید 30 دقیقه زمان صرف گردگیری کنید و 57 الی 66 کالری بسوزانید.

شست و شوی ظروف : شست و شوی ظروف با دست، روزانه حدود 49 الی 58 کالری می سوزاند البته به مقدار ظروف هم بستگی دارد.

جمع و جور کردن اتاق خواب : جمع و جور کردن کل اتاق بین 189 تا 223 کالری می سوزاند با توجه به نوع و شدت تمیز کردن.

جرم زدایی حمام : جرم زدایی حمام، توالت و وان حمام بین 106 تا 124 کالری در مدت 30 دقیقه می سوزاند.

شستشوی ماشین : شستشوی ماشین یا حتی پنجره های منزل کارهای روزانه ای است که بین 126 تا 149 کالری می سوزاند.

کالری سوزی کار منزل

کالری سوزی کار منزل ؛ کدام یک از کارهای خانه کالری سوزی بیشتری دارد؟

1.رنگ کردن اتاق

رنگ کردن اتاق می تواند برای افراد سرگرمی بسیار مناسبی باشد.

اگر شخص خلاقی هستید، می توانید این کارها را خودتان بر عهده بگیرید و بهتر است که دست به کار شوید و اتاق را رنگ کنید. با این کار می توانید کالری بسیار زیادی بسوزانید و طبق مطالعات افراد به این نتیجه رسیدند که رنگ کردن یک اتاق به مدت یک ساعت می تواند حدود 306 کالری را بسوزاند.

در واقع این کار با جارو کردن فرش یا جابجا کردن مبلمان در منزل برابری می کند اما چیزی که در این مورد هیجان انگیز تر است، این است که اتاق شما در نهایت همان چیزی خواهد شد که خودتان دلتان می خواهد.

رنگ کردن اتاق حرکات بدنی زیادی را می طلبد و این حرکات گاهی اوقات خسته کننده هستند و می توانند بسیار شدید شود و همچنین نیاز دارند که شما در طول خانه قدم بزنید و باید از لحاظ ایستادن، راه رفتن، بلند شدن، حرکاتی مثل اسکات و نشستن روی زانو آمادگی داشته باشید و گاهی اوقات مجبورید به روی زانو خم بشوید و لوازم سنگینی را برای رنگ دیوار حمل کنید و در واقع کل بدن شما در این پروسه درگیر خواهد شد.

زمانی که داخل خانه را رنگ می کنید، نیاز دارید که بعضی از اجسام را از کنار دیوار ها بردارید که این اسباب ها می تواند شامل مبلمان باشد و این کار باعث می شود که فضای کافی را داشته باشید تا بتوانید رنگ روی دیوار را ببینید.

براش ها و رولر ها نیز در رنگ کردن دیوار مورد استفاده قرار می گیرند و تمام این فعالیت ها به این معناست که بدن شما و عضلات آن درگیر کار می شود و این ایده را می توانید آخر هفته ها پیاده کنید که زمان کافی برای کامل کردن رنگ دیوار را دارید.

رنگ کردن به مدت یک ساعت، تمرین کافی برای فرد خواهد بود و این فعالیت عضلات بازو و شکم را درگیر می کند و باعث تقویت مرکز بدن می شود و اگر کل خانه شما نیاز به رنگ کردن دارد، می توانید این کار را در طی چند مرحله انجام دهید و می توانید در همان ابتدا رنگ اتاق را شروع کنید. زمانی که کار را کامل کردید، به بیرون از اتاق ها بروید و سقف ها را نیز فراموش نکنید.

لاغری با کار منزل

2.آشپزی کردن

راه های مختلفی برای مدیریت کالری بدن وجود دارد و اولین مرحله این است که رژیم خود را انتخاب کنید. خوردن غذاهای سالم به افراد کمک می کند که کاهش وزن داشته باشند و بسیار مهم است که خودتان آشپزی کنید تا بتوانید هر چه بیشتر به اهداف کاهش وزن نزدیک شوید.

آشپزی کردن همچنین فعالیت های زیادی را می طلبد و جمع آوری مواد غذایی برای آشپزی، راه رفتن در طول آشپزی که نیاز به انرژی دارند، به این معناست که آشپزی کردن یکی از فعالیت هایی است که می تواند به یک جلسه تمرینی برای فرد تبدیل شود.

انواع مختلفی از استایل های آشپزی وجود دارند که بستگی به نوع مهارت آشپزی شما دارد و مثلاً آشپزی کردن می تواند شامل فعالیت هایی مثل پوست کردن، خرد کردن، آسیاب کردن و کارهای دیگر باشد. تمامی فعالیت ها کالری را از کل بدن فرد می سوزاند.

اگرچه بعضی از آمادگی ها برای آشپزی وجود دارد که بسیار شدیدتر هستند و لازم است که فرد انرژی بیشتری را صرف کند و حتی می تواند فعالیت های خود را افزایش دهید و خودتان کارهایی مثل نان پختن را نیز انجام دهید.

این کار بسیار سخت و شدید خواهد بود و باعث کالری سوزی زیادی می شود.

زمانی که فعالیت آشپزی شما تمام شد، می توانید ظرف های آن را بشویید. بیشتر افراد از ظرف شستن خوششان نمی آید اما این فعالیت در واقع یکی از بهترین راه ها برای سوزاندن کالری می باشد و شستن ظرف ها، به دست و عضلات شما کمک می کند که درگیر کار شوند، مخصوصا عضلات بازو.

اگر بشقاب های بیشتری برای شستن دارید، بهتر است که خودتان این کار را انجام دهید و از ماشین ظرفشویی صرف نظر کنید. هر اتفاقی که افتاد حتما خودتان اقدام شستن ظرف ها کنید.

اقدامات دیگری برای آشپزی کردن وجود دارد، مثلا اگر خودتان پیاده به سبزی فروشی بروید و برای غذا سبزی تهیه کنید، یعنی باز هم کالری سوزانده اید. بهتر است که این کار را با پای پیاده انجام دهید و از ماشین استفاده نکنید.

قدم زدن به سوزاندن کالری کمک می کند و یک ورزش خوب می باشد، حمل کردن کیسه ها و لوازم خرید نیز یکی دیگر از راه های تمرینی است و می توانید تا 30 درصد از آنها را حل کنید و این کار باعث می شود که کالری زیادی را از دست بدهید. اگر چه باید اطمینان حاصل کنید که وزن ها را در بین دو دست تقسیم کنید و هر دو طرف سنگینی هم اندازه داشته باشد.

لاغری با آشپزی

3. مراقبت از کودک

مراقبت از کودک یکی از سخت ترین کارها است که هر مادری آن را تجربه کند. دلیل آن این است که آن ها باید خدمات زیادی را در طول روز به بچه ها ارائه دهند و معمولاً کودکان بسیار فعال هستند و والدین مجبورند که یکسره پشت سر آنها بروند و فعالیت های آنان را چک کنند.

مراقبت از کودک فواید زیادی برای مادر و حتی خود فرزند دارد. این کار باعث می شود که آنها از جنبه های احساسی و فیزیکی به یکدیگر نزدیک شوند. اگر با اضافه وزن درگیر هستید، می توانید نگهداری از فرزند را به طور کامل خودتان انجام دهید تا بتوانید کالری بیشتری را بسوزانید.

در بخش های دیگر نمناک توضیح دادیم که مراقبت از کودک به فعالیت های مختلفی نیاز دارد که این کار ها شامل بازی کردن نیز می شود و به انرژی زیادی نیاز دارد. برای از دست دادن کالری همچنین باید بازی های سرگرم کننده را برای کودک خود فراهم کنید و این کار به شما کمک می کند که از نظر احساسی به یکدیگر وصل شوید و خلاقیت شما نیز افزایش پیدا کند و البته اگر این کار را به طور مداوم و پایدار انجام دهید با کاهش وزن رو به رو خواهید شد. سعی کنید به شدت فعالیت های خود را بالا ببرید. فعالیت هایی مثل هول دادن کالسکه نوزاد نیز می تواند باعث کالری سوزی در فرد شود.

مطالعات نشان داده است که افراد می توانند هر ساعت از مراقبت از کودک حدود 30 کالری بسوزانند و برای بغل کردن او حدود 400 کالری. علاوه بر آن می توانید در هر ساعت از بازی با کودکان حدود 500 کالری بسوزانید.

بازی کردن با کودکان به صبر و حوصله و خلاقیت زیادی نیاز دارد. کودکان هر لحظه برای بازی کردن اصرار می ورزند و خستگی ناپذیرند. شما نیز باید سعی کنید پا به پای آنها بازی کنید. هر چقدر زمان بیشتری با کودکان سپری کنید، وزن بیشتری از دست خواهید داد.

فعالیت های زیادی هستند که می توانید آن را با کودک خود برای کاهش وزن را انجام دهید که شامل قایم موشک بازی، آواز خواندن، دویدن یا حباب درست کردن می باشد. فعالیت های دیگری مثل شنا بازی با حیوانات نیز می تواند به کاهش وزن کمک کند. باید همیشه اطمینان حاصل کنید که انرژی خود را برای کار و فعالیت با کودک بالا نگه دارید.

کاهش وزن مادران

میزان کالری سوزی کارهای خانه

4. چمن زنی

چمن زنی یکی دیگر از کارهایی است که به صبر و حوصله بالایی نیاز دارد و همچنین یکی از راه های عالی برای تمرین ورزشی می باشد. اگر شما هم از یک دستگاه چمن زنی در طول چند مرحله استفاده کنید، می توانید سیستم قلبی عروقی خود را فعال کنید و عضلات پا، کمر، شانه و بازو در این فعالیت دخیل هستند و می توانید این کار را در آخر هفته انجام دهید، زیرا زمان کافی برای آن خواهید داشت.

زمانی که در حال چمن زنی هستید، سعی کنید که این کار را با سرعت بالا انجام دهید تا ضربان قلبتان بالا برود و سعی کنید که راه رفتن خود را سرعت ببخشید. چمن خیس گاهی اوقات می تواند سرعت شما را پایین بیاورد و بیشتر دستگاه های چمن زنی کیسه هایی دارند که می توانید چمن را داخل آن پر کنید.

اجازه دهید که این کیسه ها سنگین شوند، به طوری که نتوانید به راحتی آن ها را تکان دهید و کیسه های خالی کالری زیادی را در شما نمی سوزاند و این کار باعث می شود که پمپاژ قلب شما بهتر عمل کند.

هنگام چمن زنی طرز ایستادن مناسبی به خودتان بگیرید و سعی کنید که دستگاه چمن زنی را به خوبی هندل کنید و راحت بایستید. بخش ورزش و تناسب اندام نمناک توضیح داده است که برای کالری سوزی بهتر با چمن زنی بالاتنه شما باید کاملاً صاف باشد و می توانید از پاها و باسن برای حرکت دادن دستگاه چمن زنی رو به جلو نیز استفاده کنید و سعی کنید که وزن خود را روی دستگاه نیاندازید.

این کار خطرناک خواهد بود. اجازه دهید که کمر تان هم کمی در کار درگیر شود تا کالری بیشتری بسوزانید. همیشه یک بطری آب خنک با خود همراه داشته باشید. زیرا در طول این کار باید بدنتان را مرطوب نگه دارید.

بسیار مهم است که هنگام چمن زنی هدفی برای کاهش وزن داشته باشید و این کار را می توانید با محاسبه زمان برای صرف کردن کار و کل کالری های سوزانده شده استفاده کنید و سایز دستگاه چمن زنی نیز می تواند این زمان را برای شما تعیین کند و اگر دستگاه شما کوچک است، می توانید چند بار در هفته یا دو بار در هفته این کار را انجام دهید.

5. جاروبرقی

جاروبرقی یکی از وظایف در خانه میباشد که معمولا خانم ها دوست دارند آن را نادیده بگیرند.

کسی از جاروبرقی کشیدن در منزل لذت نمی برد و تنها راه لذت بردن این است که در آخر ببینیم آلودگی ها از روی زمین پاک شده است و این کار زمانی بدتر می شود که بخواهیم پله ها را جارو بکشیم. اگرچه که این کار ما را مجبور می کند که در هر صورت آن را به طور روزانه انجام دهیم اما می توانیم با فکر کردن به این که این کار باعث کاهش وزن می شود، کمی آن را لذت بخش تر کنیم.

جاروبرقی کشیدن یک تمرین شدید می باشد که بازوها و دستان ما را درگیر می کند و اگر زمان زیادی را باید برای تمیز کردن خانه صرف کنیم، به این معناست که زمان زیادی را می توانید به سوزاندن کالری اختصاص دهید و جارو کشیدن عضلات شما درگیر خواهد کرد و راه رفتن شما را افزایش می دهد. این فعالیت به انرژی زیادی نیاز دارد و ضربان قلب شما در آن بالا می رود. همچنین به سیستم قلبی عروقی شما نیز کمک می کند.

برای سوزاندن کالری هر چند روز یک بار خانه را جارو برقی بکشید و این کار به شما کمک می کند که خانه زیبا و تمیزی داشته باشید و هنگام جاروبرقی کشیدن می توانید با استفاده از عضلات، جارو را به سمت جلو هل دهید. 15 تا 20 دقیقه جارو کشیدن باعث می شود که عضلات پایین تنه تان قدرت پیدا کند و شاید در مدت زمان کوتاهی احساس خستگی کنید که این موضوع به این معناست که کالری زیادی را سوزانده اید و می توانید جاروبرقی کشیدن را به یک روتین ورزشی روزانه تبدیل کنید. در روز 15 تا 20 دقیقه جاروبرقی بکشید.

چربی سوزی در منزل

6. نگهداری از لوازم منزل

خانه شما نیاز دارد که نگهداری عمومی داشته باشد و بهتر است که این کار را هر چند وقت یک بار انجام دهید و مثلاً می توانید گردگیری کنید یا استخر را تمیز کنید که انرژی زیادی از شما می برد یا اینکه می توانید یخچال و کمد ها را مرتب کنید و این کار باعث می شود که عضلات شما تمرین داده شود.

7. تمیز کردن حمام و استخر خانه

این یکی از کارهایی است که انرژی زیادی از افراد می برد و این کار نیاز به براش های مخصوص دارد که می تواند دست ها و بازو های شما را هنگام استفاده از آن تقویت کند. این فعالیت ها باعث می شود که بازو های قوی داشته باشید فعالیت هایی هستند که می توانند شدت کار را نیز افزایش دهند و عضلات سه سر شما در این فرچه کشیدن ها نیز تقویت می شود.

8. تمیز کردن راه آب

این هم یکی از دیگر از کارهایی است که می توانید انجام دهید یا این که سعی کنید که آشغال های منزل را خودتان به بیرون از منزل بگذارید. برای سوزاندن کالری بیشتر و قدم زدن بیشتر می توانید زباله ها را به مکان های دورتر ببرید و با این کار کالری بیشتری خواهید سوزاند و لاغر تر خواهید شد.

دیگر لوازم خانه مثل یخچال، کمد، اجاق گاز، لوازم اتاق و هر چیز دیگری نیاز به این دارد که هر چند وقت یکبار تمیز شود و این کار باعث می شود که عضلات تان درگیر باشند و علاوه بر تمیزی منزل شما نیز لاغرتر شوید. عضلات دوسر نیز در انجام دادن این کارها به شما کمک خواهند کرد و پس دیدید که با انجام کوچک ترین کارهای منزل نیز قادر به سوزاندن کالری خواهید بود .

8 کار منزل با بیشترین قدرت کالری سوزی!

4.4127
این مطلب مفید بود ؟11314
منبع : بخش ورزش و تناسب اندام نمناک/ن/ز.ت
برچسب : لاغری سریع
وبگردی