سقوط قیمت پراید

کاهش تا 6 میلیون تومانی قیمت خودرو

تاریخ انتشار : 10 اسفند 1398کد مطلب : 1043زمان مطالعه : 2 دقیقه
بررسی بازار نشان می دهد که نسبت به هفته گذشته کاهش 500 هزار تومانی تا 6 میلیون تومانی در قیمت خودروهای پرتیراژ داخلی رخ داده است.

کاهش قیمت خودرو در بازار

ایسنا:مقایسه قیمت خودروهای پرتیراژ داخلی در بازار امروز (شنبه) نسبت به هفته گذشته نشان می دهد که علیرغم نزدیک شدن به روزهای پایانی سال که همیشه با تب وتاب خرید خودرو همراه بوده و این بازار را پررونق و قیمت هار ا صعودی می کرد، اکنون تحت تاثیر کرونا ویروس، بازار خودرو نیز آرام شده و نزولی پیش می رود؛ به طوری که کاهش 500 هزار تومانی تا 6 میلیونی قیمت ها در بازار خودرو نسبت به هفته گذشته ایجاد شده است.

به طور مثال در گروه صنعتی ایران خودرو بیشترین کاهش قیمت به میزان شش میلیون تومان مربوط به خودروهای پژو 206 صندوقدار و سمند EF7 دوگانه سوز بوده است. در مقابل کمترین کاهش قیمت نیز مربوط به وانت آریسان با 500 هزار تومان بوده است.

در گروه خودروسازی سایپا نیز بیشترین کاهش مربوط به خودرو سایپا 151 بوده که افت سه میلیون تومانی داشته است. کمترین کاهش قیمت نیز مختص سایاپ 132 و تیبا 2 بوده است که حدود 500 هزار تومان بوده است.

این درحالی است که میزان معاملات و مراجعه به مرکز شماره گذاری نیز با افت شدیدی مواجه بوده است. تا پیش از این، قیمت ها در بازار خودرو به شدت افزایشی پیش می رفت اما اکنون مدتی است که قیمت ها و معاملات با افت روبه رو شده است.

طبق پیش بنی برخی کارشناسان این حوزه، باتوجه به اینکه طی روزهای گذشته شیوع ویروس کرونا توانسته بسیاری از بازارها را تحت تأثیر خود قرار دهد که بازار خودرو نیز از آن مستثنی نبوده است؛ بنابراین احتمالا در روزهای آینده، این رکود همچنان با بازار خودرو همراه خواهد بود.

 

قیمت خودروهای پرتیراژ داخلی در بازار امروز (شنبه 10 اسفند) به شرح زیر است:

 

قیمت محصولات ایران خودرو

 

قیمت محصولات ایران خودرو

قیمت محصولات سایپا

 

مرجع اعلام قیمت ها، اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو تهران است.

انتهای پیام/م

کاهش تا 6 میلیون تومانی قیمت خودرو

446
این مطلب مفید بود ؟379
برچسب : قیمت پراید
وبگردی