ترک سیگار
وقتی تصمیم به ترک سیگار می گیرید باید کاهش میل به سیگار را در خود ایجاد کنید برای این مهم دمنوش های طبیعی به عنوان نسخه طب سنتی عالی عمل می کنند.

نوشیدنی های طبیعی که میل به سیگار را کاهش می دهد

قدم مهم در مسیر ترک سیگار کاهش میل به سیگار کشیدن است که با مصرف برخی از مواد طبیعی و بدون عوارض ممکن است ، یکی از این مواد طبیعی گیاهانی هستند که به عنوان دمنوش وچای مورد استفاده این درمان نه تنها باعث ترک سیگار می شود بلکه بدن را از سموم تنباکو پاکسازی می کند.
افرادی که وابستگی زیادی به سیگار دارند متاسفانه در معرض بیماری های مزمن مختلفی قرار می گیرند و ترک سیگار یک کار دشوار برای آنهاست به خصوص برای آنهایی که مدت زمان زیادی سیگاری هستند تمام کاری که می توانید انجام دهید این است که تصمیم بگیرید مصرف آن را قطع کنید تا یک قدم به سمت سلامتی پیشرفت کرده باشید و همانطور که زمان میگذرد وابستگی کمتر شود.

چای و دمنوش های گیاهی برای کاهش میل و ترک سیگار

خوشبختانه چای های 100% طبیعی برای مبارزه با این مشکل وجود دارد که خاصیت آرام بخشی دارد ما در این متن به معرفی 5 عدد از آنها می پردازیم.
کاهش میل به سیگار

کاهش میل به سیگار با دمنوش های طبیعی طب سنتی

کاهش میل به سیگار  با دمنوش گل ساعتی

گل ساعتی خاصیت آرام بخشی دارد و با عصبانیت مبارزه و به ترک سیگار کمک می کند ، نوشیدن این چای یکی از راه های طبیعی برای ترک دارو محسوب می شودو
مواد اولیه برای تهیه دمنوش گل ساعتی
یک قاشق چای خوری گل ساعتی
یک فنجان آب گرم
یک قاشق برگهای گل ساعتی را داخل فنجان آب گرم بریزید و بعد ازچند دقیقه ان را صاف کنیدوروزانه دو یاسه فنجان از آن را بنوشید.

چای زنجبیل نسخه طب سنتی برای کاهش میل به سیگار 

زنجبیل گیاه آنتی اکسیدانی و ضد التهابی است و سمومی که سیگار در بدن گذاشته را دفع می کند و خاصیت آرام بخشی ان میل به سیگار را کاهش میدهد ، با مصرف این نوشیدنی کم کم عادتهای مضر را از بین میروند.
مواد اولیه تهیه چای زنجبیل
یک فنجان آب
یک قاشق زنجبیل
آب را بگذارید تا بجوشد وقتی به جوش آمد زنجبیل را اضافه و اجازه دهید 10 دقیقه بماند سپس صاف کنید و روزانه 2 تا 3 فنجان از آن را بنوشید.

کاهش میل به سیگار با چای جنسان

نوشیدن روزانه این چای میل به سیگار وتاثیرات نیکوتین در بدن را کاهش میدهد و قدرت پاک کنندگی آن سموم رادفع و آنتی اکسیدان موجود در آن سلولها را تقویت می کند. 
مواد اولیه
یک ق جنسان
یک فنجان آب
مواد را داخل آب ده دقیقه بجوشانید و سپس صاف کنید و هر موقع میل به سیگار پیدا کردید بنوشید.

چای شیرین بیان نسخه ی طب سنتی برای کاهش میل به سیگار 

شیرین بیان نوشیدنی طبیعی و سالهاست ازان برای ترک سیگار استفاده می کنند ریشه آن خواص زیادی دارد و در حال خوش تأثیرگذار است.
یک فنجان آب شیرین بیان راداخل فنجان آب جوش بریزید وبگذارید10تا 15 دقیقه بماند وقتی به دمای متعادل رسید صاف کنید وصبح هاوقتی میل به سیگار کشیدن پیدا کردید بنوشید

کاهش میل به سیگار با دمنوش گل شهناز

این گیاه خاصیت ضد افسردگی و آرام بخشی دارد و به عنوان مکمل در ترک سیگار کاربرد چون میل به سیگار را کاهش میدهد.
مواد لازم
یک فنجان آب
یک قاشق چای خوری گل شهناز بگذارید آب بجوشد و قتی بجوش آمد به آن گل شهناز اضافه وچند دقیقه بعد صاف کنید.
یک فنجان از آن را صبح و بعد از ظهر بنوشید ،اگرازسیگار کشیدن خسته شده اید و قصدترک آن را دارید چای های گیاهی بسیاری به شما کمک می کند.

5 چای و دمنوش گیاهی برای کاهش میل به سیگار

4.352
این مطلب مفید بود ؟457
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک /ن
وبگردی